Renault Laguna - tecie olej z prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna - tecie olej z prevodovky

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Ahojte-mám problém s vytekajúcim olejom s prevodovky na Lagúne 1.9dCi,88kW,r.v:2004,160.000km...
...Dnes som menil olej v motore a všimol som si,že mi tečie olej z manžety na poloosi.Chcem ju vymeniť,ale nenašiel so mimo vypúšťacieho šróbu žiadny iný otvor,či už nalievací alebo kontrolný...Takže neviem ani skontrolovať hladinu,ani kadiaľ nový olej nalejem...Pochodil so Renault fóra a tam som sa dozvedel,že niekde na prevodovke je kontrolný šrób z umelej hmoty,tzv:motýlik,ale nenašiel som ho...Vie mi niekto poslať nejaký link kde je to zobrazené,alebo nejaké fotky...???
...Ďakujem každému za konkrétnu pomoc...
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

Toto je Scénic:

Pozri od 6min,40sec.:



alebo tu:



jmka
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 16.01.2009 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jmka »

Zdravim, ten kontrolny srob motilik je v predu na prevodovke mal by byt taky biely plastovy aspon na megane ho ja mam,a ked vytiahnes poloos,podloz nadobu a olej vytecie
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Najskôr olej vypustím,len som nevedel kadiaľ nový nalejem a skontrolujem výšku hladiny...
...Prípadne keby som vedel skontrolovať hladinu,tak sa do toho ani nejdem púšťať...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných