FOFO 100kW - nudzový režim

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sojos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.08.2010 18:00
Zdieľať na Facebook

FOFO 100kW - nudzový režim

Príspevok od používateľa sojos »

Zdravín Forďákov,mám FOFO 2005 100kW,urobené čistenie vstrekov ultrazvukom,repas turba,nový ventil č.95,ktorý riadi turbo a stále ma hádže do nudzaku.že vraj to bude podtlakový ventil pri turbe,skúste poradiť aj vy,vďaka
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

sojos, na zaklade tvojho popisu ti nikto nepovie, co to moze byt. Na akom zaklad si vobec pomenil tebou popisane suciastky? Ak ti niekto na nete povie, ze mas pokazene lave zadne koleso, tak ho pojdes vymenit?
sojos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.08.2010 18:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sojos »

veci na Focuse som dal pomeniť a porobiť na odporúčanie servisákov s diagnostikou,nebolo to moje rozhodnutie,ak by som mal pokazené zadné koleso,nepotrebujem k tomu net,chcel som iba radu,pretože dnešné autá majú veľa elektroniky a n i e k e d y viaceré názory pomožu ! ! !
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Super postup - jeden degeš s diagnostikou mi niečo prečíta v chybovej pamäti, druhý degeš to vymení a tretí zaplatí... :::
sojos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.08.2010 18:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sojos »

super cicmanec a ostatní čo vedia pri téme akurát kecať a urážať ale aby poradili tak to asi nie.nieje každý taký múdri a šikovný ako VY.Ďakujem za názor.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Netreba byť ani veľmi múdry a šikovný na to, aby som vedel, že si mám dať auto do servisu na opravu konkrétnej poruchy a keď sa výmenou niečoho porucha neodstráni tak to nezaplatím. A nie, že jednému dám načítať chybovú pamäť (čo aj urobil takže si svoje peniaze zaslúžil) a druhému podľa toho vymeniť súčiastku (čo tiež na základe žiadosti zákazníka urobil čiže si rovnako svoju odmenu zaslúžil). A ak raz v budúcnosti narazíš na servis, v ktorom rovno budú chcieť vymeniť vec, ktorú im vypíše diagnostika bez toho aby si ďalším meraním overili, že je to naozaj príčina poruchy, tak odtiaľ utekaj čo ti sily stačia!

Ale vidím, že na Slovensku je stále dosť ľudí ochotných platiť za výmenu dobrých súčiastok za nové, vážne premýšľam o otvorení si servisu. Nechceš byť môj čestný prvý zákazník? Môžeme začať tým podtlakovým ventilom, veď už tam nezostáva veľa vecí na výmenu, ktoré to môžu spôsobovať, bol by v tom čert, aby som na to maximálne na tretí pokus neprišiel!
sojos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.08.2010 18:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sojos »

vďaka za komentár,predstav si cicmanec,že som bol v zn.servise FORD,1.5 hod.sa ondili s autom a nezobrali ani cent.potvrdili šarapatu s podtlak.ventilom a to ma utvrdilo že to asi bude on.čau.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

No, skúšam si to predstaviť, ale nejako mi to veľmi nejde...

Ale tak aspoň už viem kto je v tejto „kauze” najväčší pacient... lol
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

sojos, ked ti to potvrdili, tak preco si im to nenechal vymenit? Ved to je uz ta najjednoduchsia vec na svete vymenit ventil, ktory ti mimochodom museli menit, aby so skoro 100% istotou mohli povedat, ze to je nim.
Ak chces radu, tak musis dat nejake hmatatelne informacie, lenze jedine, co si udal je, ze ti to hadze do nudzaku. To je vsetko. Ostatne veci su uz len dohady, ktore si dostaval od tretich stran.
Ak by to aj mal byt ten ventil, tak bez diagnostiky ti aj tak nikto nepomoze.
Ak je ale pokazeny uz pri starte, tak jazdis s nizkym vykonom, cca ako atmosferou (50-60kw). Ak nie, alebo mas dieru v podtlakovom okruhu, tak to len tak na fore nezistis, potrebujes minimalne diagnostiku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných