VW Sharan 1,9 TDI - problémy so štartovaním v lete+ vrzganie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milos377
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.07.2013 08:57
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 1,9 TDI - problémy so štartovaním v lete+ vrzganie

Príspevok od používateľa milos377 »

Zdravím,

mám VW Sharan 1,9 TDI r.2001.
V poslednej dobe mám problémy so štartovaním(teraz v lete).
Väčšinou, ak nejazdím 1-2 dni tak mi to chytí až na 3-4 krát, aj to zo začiatku akoby nepravidelne nie na všetky valce + z výfuky ide biely dym, citit to ako nespálenú naftu. Potom v priebehu dňa všetko Ok, nie je problém s naštartovaním.Niekedy dokonca naštartujem na druhý deň ráno bez problémov.,. Následne o 2 dni znovu problém so štartovaním. Bateria ma 1 rok. Keď otočim klučikom kontrolka výkonu batérie ukazuje 12 V, ak už naštartujem tak 14-15 V. Čo by to by to mohlo sposobovať?
- vymeniť žhaviče
- prečistiť vstreky
- bateria
- čidlo tepolty chladiacej kvapaliny(vidím mierne rosenie v smere od chladiča, musím častejšie dopĺnať chladiacu kvapalinu) - už som objednyný do servisu
alebo ešte niečo iné????

+
ďalší problém,kedˇzatáčam do zákruty počas jazdy(doprava, prip plný pravý)tak počuť vrzganie.Bol som sa predbežne objednať do servisu - hovorili že to može sposobovať aj klinový remeň(vedľa motora), že to trie o riadenie, ja si však osobne myslím, že nejaký silent blok treba vymeniť.Prípadne čo iné by to mohlo spôsobovať?

ďakujem.
Naposledy upravil/-a milos377 v 31.07.2013 14:42, upravené celkom 1 krát.
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

ja sa chcem len opýtať že nejdeš s týmto 12 ročným autom do autorizovaného servisu, že nie?
milos377
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.07.2013 08:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milos377 »

samozrejme, že nie :-) :3020:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných