Nissan Micra K10 - spotreba? EDIT

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

easa
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.03.2013 17:11
Zdieľať na Facebook

Nissan Micra K10 - spotreba? EDIT

Príspevok od používateľa easa »

Zdar, dodnes mi auto bez problémov fungovalo, ešte včera som ho vybral z garáže aj dal nazad v poriadku, bez problémov. S autom sa cez zimu skoro vôbec nejazdilo.

Dnes sadnem do auta, otočím kľúčom, štartér ide, motor sa krúti, nič nechytá. Sem tam chytí, párkrát so sebou šklbne a zhasne. Raz mi aj chytil, ale akonáhle som uvolnil plyn na volnobežné otáčky tak sa to zadusilo, teraz už len točí motorom a nechytí vôbec, poprípade pár krát pobuble, myká ale nechytí.

Skúšal som aj dobíjať baterku na cca 3 hodiny, je tam dvojročná Energizer 45/300A ktorá má momentálne 12,6V, myslím že tam problém nebude.

Známy mi povedal že to môžu byť zanesené sviečky tým že motor dlho nebežal, resp že sa často štartovalo, je to možné? Resp ako to vidíte vy?

Nissan Micra K10
rv.1990
Obsah: 1,2
Naposledy upravil/-a easa v 13.06.2013 16:04, upravené celkom 1 krát.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Znama mala podobny problem s Microu, vies co pomohlo? Startovat s plynom na podlahe :d :D. Uz ju nema ale ako pises - niekedy stacilo vybrat sviecky a vysusit, ked to nepomohlo tak plyn na podlahe zafungoval. Nikto nevedel cim to bolo, iskru aj palivo dodavalo normalne.
easa
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.03.2013 17:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easa »

Toto som praktizoval vzdy ked mi to neslo, teraz ani toto nepomaha
gotty30
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.11.2009 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gotty30 »

imobiliser...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Treba skusit nastartovat a ak nechyti, tak vybrat sviecky. Ak su "mokre", chyba bude asi v zapalovani, ak budu suche, tak v dodavke paliva. Mozu to byt aj ine veci, ako rozvody, casovanie, olej, atd. ale to je podstatne menej pravdepodobne...Sviecky su zaklad ako sa posunut dalej, lebo definicia problemu, ze nestartuje nestaci.
K autobaterii. Udaj o napäti naprazdno toho moc nenapovie, zvlast ak predtym bola bateria chvilu dobijana. Problem moze nastat pri startovani, kedy jeho napäatie spadne vplyvom zatazenia starterom hodne nizko, teda aspon tak nizko, ze RJ bude nefunkcna. Ale to si zrovna nemyslim, ze by mal byt aktualny problem, nakolko sa auto podarilo nastartovat, aj ked len na kratko.
Nieco o tom, ze by mali byt sviecky "zanesene" tym, ze sa auto dlhsie nepouzivalo, tak tomu taktiez neverim, zrovna tak, ze by mal byt problem casty start. Ale kto vie, kedy boli tie sviecky, kable menene, aku porciu kilometrov maju za sebou? 13 rocne auto, o jeho servisnej historii tu na fore sotva niekto nieco vie, jedine majitel a ten sa podelil iba o problemovom starte, teda, ze sa nezdaril.
easa
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.03.2013 17:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easa »

rv 1990 - to auto ma 23 rokov :)

Nabehanych to ma 123 tisíc kilometrov. Servisná história - pravidelné prehliadky, za 23 rokov tam neodišlo nič okrem nejakého vadného kolesa v prevodovke, to bolo niekedy v 98mom. Inak sa tam len menil spotrebny tovar a dolievali kvapaliny, dodnes šlo ako hodinky.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pardon, 23.
A tie sviecky boli menene pred akou dobou?
Ale aj tak, strasne malo informacii, aby sa dalo pohnut dalej, respektive sa da poradit iba vseobecne, na urovni mudrovania.
A pritom jednoducha technika.
easa
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.03.2013 17:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easa »

No tak som tu zas, uz to startuje normalne , bol tam problem so spinacim rele, je to spravene, ale mam brutalnu spotrebu uz pekne dlho (12l/100km), a to nemam tazku nohu...

Kde by mohol byt problem? Auto taha normalne, nedymi, neskapina, startuje na jednicku, tah to ma ...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Teplota motora, cidlo teploty, lambda sonda, katalizator....
easa
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.03.2013 17:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easa »

Na palubovke ukazuje teplotu v norme
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní