Renault Scenic 1.9 dti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic 1.9 dti

Príspevok od používateľa marekb26 »

zdravim mam scenic 1.9dti vcera som bol na vymene oleja a ked bolo auto na zdvihaku pokukoval som na spodok auta a vsimol som si ze vzadu je taka ako keby joklovina a dost je skorodovana mechanik vravel ze je to na nejaku stabilitu naklanania alebo co a ze ked je v takom stave treba to vymenit ale ze on to objednat nevie mam kontakt na jedno vrakovisko len neviem ako sa to vola odborne....a este jednu vec keby sa to odlomilo co sa stane???
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

zeby rozpera??? rozperna tyc...

no v podstate asi nic sa nestane keby to prasklo.. maximalne sa ti bude auto v zakrutach viac naklanat.. ale ked donich nelietas jak blazon co so scenikom nepredpokladam :-) ani by si si toho asi nevsimol...

ale vymenit by si to mal.. nieje to drahe ani v renaulte, zevraj aspon som to kedysi niekde cital na renaultackom fore.. ;-)
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

Mozno mal na mysli torznu tyc.... Tie aspon boli na R19, Megane1, Scenic1..
Moze sa stat ked torzna tyc praskne, tak zadok auta klesne na zem a kolesa sa ti schovaju pod blatnik.. Ak je len hrdzava, tak by som to neriesil, a ked praskne tak kupil druhu...

Zadne napravy na starych renaultoch, maju viac typov..
Bud ma 4 torzne tyce, alebo 2 torzne tyce..
Nova tozna tyc stoji cca 160e priamo v renaulte..
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Veď to poriadne očisti-vtedy uvidíš či je to len povrchová hrdza,alebo je to úplne prehrdzavené...ak je to povrchové,natrieť a máš pokoj...
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

Povrchova hrdza je na kazdej, uz to ma svoje roky...
Ocistit a natriet... Hmm.. Ked praskne, tak vecsinou na konci pri tisic hrane, neviem ci pomoze natretie..
marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekb26 »

je to taka joklovina namontovana pred zadnou napravou a ano je hrdzava poriadne nie len povrchovo takze musim to niekde kupit alebo objednat len som nevedel ako si to mam pytat lebo som nevedel odborny nazov mechanik vravel ze to je lahka vymena dva sroby povoli pri podbehu a prehodi za druhu
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Podľa mňa to nebude torzná tyč,keďže to má JAKLOVÝ profil...
marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekb26 »

udajne je to Vzpěra zadní nápravy nasiel som foto len neviem sem dat tak dam stranku http://www.iautodily.cz/index.php/vzper ... 39858.html
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Takže tomuto pomôže očistiť a natrieť...
marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekb26 »

toto nieje ta moja toto som len nasiel na nete...a uz je predana tej mojej nepomoze natriet ale zahodit :d :D a to cim skor v pondelok taham niekde do autodielou
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to rozperná tyč medzi lavou a pravou stranou zadného úchytu nápravy.Nekupovať,urobiť z Joklu 30x20 mm,je to pár minút práce
Mal by som takú jednu orig.Renaulta tu mať,tak si zbehni,darujem
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ja som raz dávno tiež takto panikáril, vyzeralo to hrozne hrdzavé, farba uplne olupaná a hrdza na celom povrchu. No bol to taký hrubý kus železa, že v konečnom dôsledku ked som to oškrabal, očistil a obrusil som zistil, že v skutočnosti je 95% toho železa zdravého a na aute to vydržalo bez problémov dalšie 4 roky kým sa predalo a aj pri predaji auto išlo OK. Niekedy skôr ako panikáriť, treba skusiť so očistiť a prebrusiť.
Ono spodky áut po zime vyzeraju hrozne, hrdzavé nápravnice, ramená a iné tyče, no v konečnom dôsledku aj keby auto stálo vystavené klimatickým podmienkam vonku dalších 70 rokov, tak všetko sa rozpadne, auto nebude mať podlahu, podbehy, do karosérie spravíš dieru prstom, len tie hnusné hrdzavé podvozkové časti, z ktorých si mal najväčšie obavy budu jediné pevné čo na aute ostalo!!
Naposledy upravil/-a petyy v 01.06.2013 13:39, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môžeš pokojne demontovať a jazdiť bez.Je to zábezpeka aby sa pri záťaži nerozchádzal zadok karosérie.Plní tú istú funkciu ako predné rozpery medzi tlmičmi vpredu,napr Felícia.Ak nie je,karoséria postupne podlieha deformácii pod príliš ťažkým motorom,tak preto to je tam.Obmedzenú dobu to môže byť preč. a ak by vozidlo jazdilo výlučne na kvalitných cestách z minimálnou záťažou,by tam eventuelne nemuselo byť vôbec
marekb26
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.04.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekb26 »

petyy napísal:ja som raz dávno tiež takto panikáril, vyzeralo to hrozne hrdzavé, farba uplne olupaná a hrdza na celom povrchu. No bol to taký hrubý kus železa, že v konečnom dôsledku ked som to oškrabal, očistil a obrusil som zistil, že v skutočnosti je 95% toho železa zdravého a na aute to vydržalo bez problémov dalšie 4 roky kým sa predalo a aj pri predaji auto išlo OK. Niekedy skôr ako panikáriť, treba skusiť so očistiť a prebrusiť.
Ono spodky áut po zime vyzeraju hrozne, hrdzavé nápravnice, ramená a iné tyče, no v konečnom dôsledku aj keby auto stálo vystavené klimatickým podmienkam vonku dalších 70 rokov, tak všetko sa rozpadne, auto nebude mať podlahu, podbehy, do karosérie spravíš dieru prstom, len tie hnusné hrdzavé podvozkové časti, z ktorých si mal najväčšie obavy budu jediné pevné čo na aute ostalo!!
no dakujem kazdemu za rady a k tvojmu prispevku len tolko ze ta moja roypera je dost hnila po celej jej dlzke to je odhnite a su tam diery tejto mojej nepomoze uz naozaj nic len vymenit
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných