Renault Thalia - oprava imobilizéra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

A maš Ty vôbec predstavu čo spada do toho konkretneho ukonu ?

Platit pravnikovi za to čo ma v hlave sa ti zda normalne. A to pravnik si vyučtuje svoju hodinovu sadzbu bez ohladu na to či spor vyhra alebo nie.
Chcel by som vidiet ako by si sa tvaril keby si doniesol auto s nejakou zaludnou chybou. A mechanik by ti povedal: Viete čo chybu som neodstranil ale stravil som pri tom 20 hodin tak mi date 200 Eu.Pravnik s tym nema problem a ked sa Ti to nepači tak ti hned vypiše podanie na exekuciu.

A technicky pokrok a pribudanie elektroniky naprogramovanej s fabriky na určitu životnost prinaša čim dalej viac takych poruch pri ktorych sa travi kopec času a o ktorych som pred par rokmi tvrdil, že taka porucha v aute nie je možna. Dnes je v aute všetko možne.A ked sa chceš puštat do opravy takychto poruch potrebuješ čim dalej viac vybavenia ktore ma minimalnu navratnost.
Ale to by si pochopil keby si robil sam na seba.
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

Ty asi nevies citat. za tento konkretny ukon kde uz mechanik vedel kde je problem si zobrat 100e je podla mna vela. Ale v poriadku budem sa tvarit ze vas chapem. Ved doba je teraz hlavne zamerana na peniazky a kto by isiel proti svojim vsak?
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Notar kolko rovnakych zmluv a papierov vypisal a berie peniaze podla sumy ktore su v nej spomenute. Ked za papier v ktorom je spomenutych 1000 Eu zoberie napr. 50 Eu a za ten isty papier ak v nom bude spomenutych 10000 Eu zoberie 500 Eu. to je podla mna divnejšie.

S čitanim a chapanim maš podla mna problem Ty, ale nema zmysel v tom pokračovat.
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

Ked chces diskutovat prosim reaguj na tento konkretny pripad. Co ty nato? Vidim ze si bol asi nedavno u notara :d :D ja zasa u pekara.. takze je v poriadku za pol hod robotu zobrat 100e - podla teba. Podla mna nieje (aj ked samozrejme ked s tym zakaznik suhlasil je to ich vec). Absolutne necakam od vas mechanikov tu na fore ze mi date za. ved to co by bolo.. malo by sa vsak mysliet aj na ludi co vam robotu davaju a ne len kilecko do vacku a hotovo.. ale to by som uz chcel moc..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechceš za ten svet pochopiť že hodina mechanika za 100e a povedzme Gotta či Cibulkovej je zaplatená nie preto,lebo hodina je 60 minút.Je to rovnica....vieš niečo také,aby som ja za tvoju vedomosť zaplatil toľko ? povedzme 100e.- za pol hodiny.Ak áno,aj ja ich zaplatím ak tvoju službu nebudem vedieť vybaviť u iného laclejšie.A mi takú službu chceš ponúknuť,musíš niečo vedieť,...a to ide
Istá časť obyvateľstva nemá prácu nie preto že jej niet,ale preto že neponúkajú niečo,o čo by iný človek stál a bol za to ochotný zaplatiť.Zbytočne idú z hrncom za predsedom vlády aby im dal prácu.Chyba je,že kamera je tam,ale otázku...a čo také vieš ?? ..nemá kto položiť.Ešte by sa ukázalo že nič.A že celý život sa staral o to,aby nič nevedel.Ľutujem...
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

Milan(ak sa dobre pamatam) ja to chapem, ze nie vzdy ze sa robi praca na cas v servise. Je mi jasne, ze si za to nezobere 15e(5e za 20min prace a 10 za diagnostiku-to je priklad!) ale proste namoj vkus je to moc.

Ta druha cast je trosku uz mimo. Pevne dufam ze nebola nejak smerovana namna to by ma urazilo :d :D co sa tych k..... tyka v pridavkoch a vsetkych podporach su zbehlejsi ako uradnici.. Takze naco by mali nieco dokazovat keby to aj vedeli ked mozu dostavat € zadarmo casto krat aj viac ako clovek zamestnany a nemusi ani rano do roboty vstavat? To je hlavne chyba systemu. Ale to je uz ozaj mimo temy :d :D
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Pomiesam teraz hrusky s jablkami a napisem pribeh zo zivota. Bol som polamany po buracke a potreboval som pokosit zahradu. Spytal som sa chalana co byval nedaleko ci by si nechcel zarobit, dam ti moju kosacku (samochodnu), benzin a za kolko mi to pokosis (cca 2h roboty)? ... znela moja otazka. On ze 1500 Sk za robotu, potom chvilu rozmyslal a riekne "ze si to ty tak za 1000). Pekne som sa mu podakoval a poslal ho do prdele. O nejaky rok sa karta obratila. ochorelo mu dieta a bral som ho k lekarovy cca 80 km dohromady autom+som tam zabil skoro cely den. Ked sme sa vratili tak sa ma pyta co je dlzny... ja som mu pripomenul jeho uctovanie za kosenie a vravim ze ja taka svina nebudem, nech mi da 20 eur a budeme vyrovnany....on na mna zrukol ci som .ebnuty, on si vie dobre spocitat kolko mi auto spalilo, ze tu mam 10 eur a este mu z toho musim vydat na pivo.

Co som tym chcel povedat? Len tolko ze vela krat sa stava ze majster ktory si vie ocenit svoju pracu ktoru vykonava velmi nerad plati primerane ked sa karty otocia (cest vynimkam)

K tej oprave imobilizeru sa nebudem vyjadrovat ani k cene, resp. poviem-napisem len tolko ze z mojho uhla pohladu bola cena za opravu primerana, chyba nastalo skor v komunikacii.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

guardian21 napísal:Milan(ak sa dobre pamatam) ja to chapem, ze nie vzdy ze sa robi praca na cas v servise. Je mi jasne, ze si za to nezobere 15e(5e za 20min prace a 10 za diagnostiku-to je priklad!) ale proste namoj vkus je to moc.

Ta druha cast je trosku uz mimo. Pevne dufam ze nebola nejak smerovana namna to by ma urazilo :d :D co sa tych k..... tyka v pridavkoch a vsetkych podporach su zbehlejsi ako uradnici.. Takze naco by mali nieco dokazovat keby to aj vedeli ked mozu dostavat € zadarmo casto krat aj viac ako clovek zamestnany a nemusi ani rano do roboty vstavat? To je hlavne chyba systemu. Ale to je uz ozaj mimo temy :d :D
Ťažká téma.Až tak dávno to nie je čo som riešil Skorpiho auto (iste si ten nick pamätáš) a bolo to hľadanie ihly v kope sena.Rád by som poznal názor mnohých po niekoľkých dňoch strávených nad problémom.Čo by si kto za to povedal. Vieš ja príliš často riašim niečo,čo už vlastne všade riešili.A všade sa platilo,a teda tvrdo.po každej oprave bola vec tam kde na začiatku.a teraz prídeš,poriešiš,a povieš...sevas kámo,bola to prkotina,bež preč,daj na pivo... No chcem vidieť,a hlavne poznať každého toho fér chlapca ktorý konečne po piatich magoroch ponapráva čo napáchali a naložili si ešte vrecká vrchovate,ale jasne že láska k blížnemu sa očakáva asi iba od toho čo nakoniec napraví..Na toho asi nezostali financie. Ja som nespočet ráz dával otázku,prečo nejdete tam kde to akurát za obrovské peniaze dosr..li ? Je to zaujímavé ale nejdú
Ťažká téma
Druhá časť je smerovaná na ľudí ktorým nikto nemá gule povedať to čo si všetci myslia
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

autolaik napísal:Pomiesam teraz hrusky s jablkami a napisem pribeh zo zivota. Bol som polamany po buracke a potreboval som pokosit zahradu. Spytal som sa chalana co byval nedaleko ci by si nechcel zarobit, dam ti moju kosacku (samochodnu), benzin a za kolko mi to pokosis (cca 2h roboty)? ... znela moja otazka. On ze 1500 Sk za robotu, potom chvilu rozmyslal a riekne "ze si to ty tak za 1000). Pekne som sa mu podakoval a poslal ho do prdele. O nejaky rok sa karta obratila. ochorelo mu dieta a bral som ho k lekarovy cca 80 km dohromady autom+som tam zabil skoro cely den. Ked sme sa vratili tak sa ma pyta co je dlzny... ja som mu pripomenul jeho uctovanie za kosenie a vravim ze ja taka svina nebudem, nech mi da 20 eur a budeme vyrovnany....on na mna zrukol ci som .ebnuty, on si vie dobre spocitat kolko mi auto spalilo, ze tu mam 10 eur a este mu z toho musim vydat na pivo.
Strašné. Nájsť normálneho človeka bude pomaly zázrak, ale nenormálnych akoby z neba zhadzovali :41c2:
pathaliovykral
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.05.2013 11:23
Zdieľať na Facebook

naspat k topicu

Príspevok od používateľa pathaliovykral »

mam Pathaliu, a aj napriek jej veku a krase ju mam rad, je to najlepsie premiestnovadlo pod slnkom. Ak sa o nu starate ako mate a vynechate RENAULT servis na SK, tak sa Vam zarucene odvdaci.
Nerozumiem teme kt. sa zvrhla po nestastnikovi co mal rovnaky problem ako kazdy majitel tohto auta. Ti ktori ho nemali tak ho bud nestihli zazit lebo auta sa zbavili skor.

Nebudem obhajovat ani jednu zo stran, iba napisem moj nestranny nazor.
Ak sa Vam prihodi rovnaka situacia na 13-rocnom aute, kt. potrebujete pre dennodenny zivot, tak samozrejme ze neznaly situacie Vam zaplati aj 200€. Kto ma chvilu cas a po-googli zaplati o 100€ menej, a ten kto ma casu este viac opravi to za 50€. Ten kto sa moc nudi a trochu sa vyzna vie si to opravit sam zadarmo, bude ho to stat 2dni za internetom a stahovanim diagnostickych programov s vysvetlenim schemy imobilizera na dotycne auto.
Teraz k tej cene 100€. Ak uz technik kt. podobny problem riesi 50x a vie to spravit za 10min. pyta 100€, ma pocit lahko zarobeneho € za jeho vedomost, musi prihliadnut aj na okolnost akym je vek auta, majitel a rychlost opravy. Ak sa Vam pani servisaci zda ze 1/10 z ceny 13 rocneho auta za Vasu pracu po odpojeni alebo deaktivovani imobilizera je na mieste tak samozrejme NIE JE! Taku sumu si uctujte ked objavujete SVATY GRAL na prvych troch autach kym si osvedcite postup, ale nie ako rutinnu priam banalnu zalezitost.
Presne si drzite SLOVENSKY pristup k veci. JA viem TY nevies, tak zaplat.
JA osobne NEVIEM ale 100€ nezaplatim nikomu! 30€ by som bol ochotny: za vypnutie imobilizera,
Mam pocit ze SERVIS na Slovensku ostal v korunach, HAALLO platime EUROM!!!
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

spolocnost sa neskutocne deformuje, vela ludom sa zda normalne pytat 100€ za pol hodinu roboty, ale tazko bude akceptovat vase argumenty clovek, co za tazku pracu v pekarni dostane 400 za 250 hodin. a aby sa mohol do tej prace dostat na svojej pathalii zaplati vam stvrtinu svojej mesacnej mzdy, smutno mi je z toho
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Tomas mne je tiež smutno , leba ja by som bol ovela radšej keby si zarobil 1500 Eu. Lebo by si zaplatil za odpojenie imobilizera 200 Eu a nebolo by to pre Teba 1/4 mesačneho prijmu a pre mna by to malo aj nejaky efekt.Alebo by si thaliu odtlačil do šrotu a išiel si kupit ine auto, najradšej nove.
Napriek všetkemu ako vam to pripada v servisoch. Tak ako su podhodnotene vaše platy tak je momentalne podhodnotena aj cena prace v servisoch.
To, že niektore prace na aute sa bližia k hodnote auta za to je nemôžem.

Tomaš ak dokažeš za pol hodiny s nulovymi nakladmi odpojit imobilizer v aute tak Ta je škoda v pekarni. Pošli mi SS zamestnam Ta.

Aktualny priklad z minuleho mesiaca. Vymena kinetickeho klbu v Mnichove na Oktavii I : klb plus praca 420 Eu pre tych ktorym to nedošlo ešte raz 420 Eu. A štyri dni čakali kym prišli na rad a nebol to značkovy servis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako hnr píše,človeka čo niečo vie,zamestná z radosťou každý.Keď pekár zarábal svoje prvé peniažky,tak kopec iných chodilo do školy a ešte raz do školy,a nie len že dlho nezarobili jediný halier,ale kým zarobili ten prvý tak to stálo celý majland.Ešte vždy ten chalan musí drilovať nové veci,hladať riešenia,učiť sa,investovať do zariadení ktoré ešte včera neboli potrebné.Ale hlavne,treba prijať že rozum a vedomosť má (mala by mať) svoju cenu.Cena nie je to,čo by ktokoľvek chcel,cena je to,čo je iný ochotný zaplatiť za jeho schopnosť.Schopnosť je drahá vec.
Prípad o 100 e.- je hudba z jednou notou.Prečo nie je smutno celému národu ak dnes ja,Ty,každý za desať minút prepisu auta (nahodení do PC) vysolí 66.-e čo dáva hodinový zárobok 6x66= 396 e.- !!!???
Len aby bolo o čom rozmýšľať,viem príkrejšie zrovnanie z ktorého by puklo srdce a chalanov zárobok hneď vyzeral inak
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Jednoducho neda sa nato nereagovat.Chlapi,ako uz predomnou pisali ta cena nebola za pol hodinu prace,ale za vedomost a za zaruku,ze on to vedel dat dokopy,a zaruci zato,ze nieco nepokakal.Ak ano,tak smaozrejme je jeho chyba.Co si myslis ze on kym na to prisiel ako to treba urobit,kolko casu sa s tym oj..l,kolko peniaze do toho investoval?Ja osobne tisice eur ano tisice nie 1 tisic som musel a stale musim vyplatit za dalsie studia,za diagnosticke pristroje,za odvody,za obnovenie dat atd.
Napriklad mame Bosch KTS,rocne platime za obnovenie 1000€| bez dph,a ten krapek to urobi za neuveritelnych 30min.Tu sa zacina kradez.Kolko aut musime porobit dat do poriadku/pred nami uz vraj opravene vo viacerych servisoch/,aby sa tie prachy vobec vratili?den co den,ano denne sedime v noci pred internetom,pred knihami a studujeme,keby sa to nestalo tak o 1 rok stratime 50percent nasich zakaznikov,ktore maju novsie auta,a cim dalej tym komplikovanejsie?Mohol by som lezat kludne pri zene,ale musime to urobit.Mohol by som stravit cas so synom,ale jednoducho dnesna doba to nedovoli.Ti pekari zase vo volnom case travia cas v krcme,a neviem este kde.ked si kupil tu Thaliu,nebol si "nadseny" ze preco to stoji tolko a tolko?A teraz ked sa ti pokazila uz si nastvany.Kazde auto sa pokazy,a zato sa musi platit.Ked ides ku lekarovi,a vypitas potvrdenie nejake,smelo bude pytat 20€ za 1minut.20€ krat 30minut je to 600€ za pol hodinu,to nie je zarobok?To je uz vlastne galakticky lup!Mohol by som este romany napisat,mam za sebou 20 rokov praxi,ale ludia cim dalej tym su hlupejsi,a "vsetko" vedia,a su velmi velmi namysleni drzi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na jednom sa určite všetci zhodneme,čím je niekto profesne múdrejší a vycepovanejší,tým je lacnejší.
Ako to ? tak..ide na vec z rozumom,robí dobré závery z ktorých sú správne riešenia. Riešenia bez laborovania a skusmo výmen,tápanie a hra na slepú babu,robenie ko.ota so zákazníka a ešte mu to dať zaplatiť je to najdrahšie čo môže motoristu stretnúť.
A ešte je v zárobku na tom horšie ako para z automechanického hov..nka,čo najprv všetko vymení (na dieloch je rabat) a ešte si nechá za neporiešenie zaplatiť.Horšie,lebo ordinuje to čo treba,a to je často maličkosť ktorú hladal celé dni.A ak ju našiel,tú prkotinu tak má problém.Ako si dať zaplatiť ten kýbel rozumu a tri dni práce.Bude sviňa. Ťažký king bude výmenkár čo vymenil pol motora za majland a tvári sa že za prácu platíte pár drobných,a ten kopec peňazí boli diely.Má byť z čoho smutno.
Radšej tému zamknem,je aj tak nezodpovedatelná a len zvádza k povrchným záverom a je iba otázka času kedy sa zvrhne na zákopovú vojnu.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Medy a 10 neregistrovaných