Rada Renault Laguna 1.9dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

drobec123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.05.2011 09:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobec123 »

Tak teraz fakt neviem či sa rozhodnuť pre tu Lagunu 1.9Dci....Može to byť jeden z dobrych kuskov. resp jeden z tych zlych..no ktovie...pozrie na to mechanik autodiagnostikou a uvidim a rozhodnem sa po tom asi...tak je to najrozumnejšie...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Od nova kupovaná na slovensku. 1,9dci, 2004 ročníktuším 77kw.
po 120 000km praskla pružina, odišlo turbo, centrál a čo je najhoršie, prevodovka.
Potom bolo už po cca 140 000km treba robiť repas zadnej nápravy, lebo vrzgala ako staré dvere. Vôbec to nebola lacná záležitosť! Takisto spojka a zotrvačník po 140 000km, čo je dosť málo na to aby to odišlo. Aj ked samozrejme to záleží aj od vodiča.
Po 180 000km odišla znovu prevodovka!!!
Aby odišla prevodovka na takom aute 2x do 200 000km a to bol do nej vždy dávaný originálny olej po výmene???

Potom ju chalan predal v roku 2010. Za tie posledné 3-4 roky do nej nasolil cca 5000€

Ale uznávam, pohodlie super.
No medzi renaultami asi najhorší model spolu s Espace z tých rokov. ak nerátame vel satis a avantime. Tie boli uplne mimo...

Staré Laguny, staré Clia boli velmi dobré autíčka, len dnes už taký nájsť v dobrom stave je problém.
Radšej sa o to ale pokús a pohladaj nejaku z roku 1999-2000 v cukríkovom stave s motorom DTI a budeš omnoho spokojnejší ako s tou novšou nepodarenou verziou.
Je pohodlná, spolahlivá, málo žerie a stojí menej.
Aj ked rebríčky spolahlivosti celkom neuznávam, lebo často bývaju tendenčne zamerané, tak 47 miesto pre Lagunu II z 50 modelov rôznych aut a značiek je dosť biedne v každom prípade...
ferinoo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferinoo »

Ivko.... zaujimalo by ma kolko Lagun si mal? Ja mam dovoz Z Francuzska r.v.2004 ,1,9 dci 79 kW a nemôžem na to auto povedať jedno krive slovo...od roku 92 sa vozim na nafte,mal som citroeny 3 ani z jednym motorom žiaden problém,Peugeoty tak isto...asi 14 áut za tie roky a bez problemov...ja neviem odkial mate Vy autá,ale na každe sa tu nadava,len na VW,Skoda,BMW,Jaguary,nie a nie,tak budte objektívny,Laguna mala porodne bolesti ,karty a s tym spojene veci,ale po ich odstraneni všetko v pohode. Mal som Jeep Cherokee 2,5 TD na ktory motor Talian každy nadaval no ja som nemal problém. Laguna prišla s novými prvkami,dnes bezklučove štartovanie,odomikanie a kopec prijemnych veci nehovorím o komforte a vybave,že pri danom ročníku mohla Octavia len snívať a jeho majitela stála 100000 sk viac...po 5tich rokoch som menil tlmiče aj s pružinami a zadné doštičky a to je všetko mimo baterie !!!!!!!!!!
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

ferinoo, Lagunu som nemal ani jednu, dôvod som napísal vyššie a ver že som si o tej Lagune toho naštudoval viac než dosť, tvoja 2004 môže byť zrovna už model ktorý má iné turbo, preto sa odporúčalo pri jazdenke kupovať radšej 2005+
Tu ale zrovna riešime ten úplne prvý najbolestnejší ročník, najhoršie je že aj tí čo chvália a majú najazdené vela, tuším nikto okrem teba nenapísal aký má ročník, to je mimoriadne dôležité...
Inak pri mne si môžeš byť teda istý že ja koncern nechválim.

Schválne som pozrel FR inzerciu dnes - nič sa nezmenilo, ponúk s odfajčeným motorom ako maku
http://www.leboncoin.fr/voitures/467630672.htm?ca=15_s
http://www.leboncoin.fr/voitures/458973303.htm?ca=15_s
http://www.leboncoin.fr/voitures/479217614.htm?ca=15_s
http://www.leboncoin.fr/voitures/476169717.htm?ca=15_s
http://www.leboncoin.fr/voitures/477721895.htm?ca=15_s
http://www.leboncoin.fr/voitures/478049113.htm?ca=15_s
http://www.leboncoin.fr/voitures/478947153.htm?ca=15_s
http://www.leboncoin.fr/voitures/474908741.htm?ca=15_s
http://www.leboncoin.fr/voitures/449570098.htm?ca=15_s
Kolko takých ponúk mám ešte nájsť ? Pri ktorom inom aute človek nájde tolko ponúk s poškodeným motorom ? Auto fakt parádne komfortné, ale ja presne viem prečo som ho nakoniec nekúpil, hladal som nejaký tukanec aby bola zaujímavá cena a miesto tukancov samé odfajčené motory a všade kde sa človek pozrel na forum Renaultov sa riešili problémy ohladne 1.9dci, vrátane aj tohto fora. Každého zlákala super cena za mladé auto , s vysokým komfortom, a slušným výkonom, potom prichádzali len sklamania, tie autá boli doslova nepredajné

V tej dobe som sa skrátka presvedčil že moderný CR diesel nechcem a je mi úplne jedno kto ho vyrába, či to boli Dci , alebo JTD riešilo sa to isté, vstreky, turba dvojhmoty a to v tej dobe pred XY rokmi bol nedostatok dielov z druhej ruky, vyššie ceny a odborníkov tiež nebolo na rozdávanie.

Lagunu II by som si kludne kúpil ale len s benzínom pod kapotou, ten môj starý Scénic s Dti aj dnes štartuje na brnk a toho máme už cez 6 rokov doma, mal tiež nejaké "bolesti" ale nikdy turbo, nikdy vstreky, nikdy čerpadlo, dvojhmotu to nemá, egr má mechanický. Ten motor je hlučný ale je spolahlivý
Naposledy upravil/-a ivko1 v 24.05.2013 21:20, upravené celkom 1 krát.
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

mám meganeII 1.9dCi 88kW. r.2004, má 300tis. motor slape ako hodinky - zatial ( klop klop ), olej mením medzi 12 - 15tis km, pri tomto 88kw motore je problém s ojničnýma šálkami, výrobca nastavil interval výmeny oleja na 30tis. čo je neskutočná blbosť preto podakujú aj tie šálky, záleží od konkrétneho kusu, dobrá volba je aj benzináčik 1.6 16V je to neskutočne spolahlivý motor
želám vela štastia pri kúpe :)
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

skyline33 napísal:ja mam lagunku r.2001 88kw. kupena pred 4r so 170tkm.teraz ma 295tkm a nemal som ani len naznak ani jednej vysie spominanych zavad,cim to tak asi bude?? kazdy ich zatracuje,ale uprimne servisaci,nie su koncernove auta najcastejsi navstevnici servisou? :3035: 1.9 je isto spolahlivejsia ako 2.2,tie su nachylne na loziska na kluke.pri kupe jazdenky vzdy zalezi od koho kupujes a ako bola servisovane a na znacke vobec nezalezi.zober niekoho kto sa v autach dobre vyzna a vyskusajte ju potom nech ti povie svoj nazor a rozhodni sa...[/quote

] :40bd: :d :D

SKYLINE33, SKYLINE333

Ach jaj.

Len treba pozerat ze kolko milionov bolo vyrobenych KONCERNOVYCH aut a podla toho posudzovat aj ze kolko tych aut bolo v servise z dovodu poruch.
:28b7:

A potom sem pis nieco o koncerne VW,AUDI,SEAT,SKODA.
Tomy-KE
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 03.06.2011 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomy-KE »

Toto je jedna z mála tém v ktorej môžem spomenúť jednu zo svojich skúseností. Kamarát si kúpil Lagúnu II Grandtour pred 4 rokmi. Je to ročník 2001, 1.9 dci 79 kw. Ulakomil sa na to auto, lebo bola dobrá cena. Okrem toho sa mu ju podarilo znížiť ešte vďaka tomu, že nefungovala klíma, ani displej na palubovke, čiže aj navigácia tam bola nepoužiteľná. Auto vyzeralo zachovalo, super kúpa... Po pol roku odišlo turbo + trebalo vymeniť intercoolery. Chvíľku bol zase pokoj no potom si auto začalo pýtať furt niečo. Raz praskla spružina, raz striekala nafta z hadičky (55 eur, zohnateľná len v renaulte), ložisko, volant sa zasekával, štartér na bixenóne odišiel, sťahovanie predného okna atď. Tú kartu ani nespomínam radšej, a výstražný trojuholník sa mu na diaľnici zapínal sám od seba. Priemerne bol aspoň raz do mesiaca v servise. Mechanik ho víta jak kráľa :D Okrem toho, náhradné diely nie sú obvzlášť lacné. Už dlho ho prehováram nech to predá, ale nedá si povedať.

Z môjho pohľadu to auto nieje ničím výnimočné. Síce je to celkom príjemné zvezenie, ale ja by som si to na tvojom mieste nekupoval. Ivko má pravdu, načo riskovať keď nemusíš.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Dalo by sa to zhrnúť asi tak,že keď sa dá autu pravidelne to čo sa má dať,tak by nemal byť problém a je jedno o akú sa jedná značku...
drobec123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.05.2011 09:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobec123 »

Tak no rozhodnitie je tazke..je tu vela aj pozitivnych no i nejakych negativnych nazorov..Moj nazor je taky ze su rozne kusky a pokial o auto je postarane tak ako ma byt,tak by malo byt v pohode...No uvidime po nejakych par km slebo par rokoch jazdy....
ferinoo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferinoo »

Drobec123----- ak chceš príd si pozrieť moju Lagunku,je to rčník 2004,1,9 dci 79 kW v pôvodnom stave,šlape ako hodinky!
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ked sme s rastom vymienali druhýkrát prevodovku na LAGUNE 1,9 DCI, TAK NáM CHLAPíK PRI TOPOLčANOCH čo predáva všetko na renaultov a francuzov povedal, že tieto prevodovky su najžiadanejší diel (ak nerátame vstrekovače, ale to nieje výsada len laguny, no všetkých common rail a PD motorov.), lebo prevodovky na lagunach odchádzaju ako na bežiacom páse.
rasťovi odišla 2x!!
Ked to auto predal pred 2 rokmi, bol šťastný ako blcha, nevedel sa toho zbaviť aj ked mal na nej už všetko porobené!
Dnes sa už nemôžeš na žiadne auto z posledných8-9 rokov spolahnuť, že ti bude služiť ako kedysi staré passaty, mb, bmw, ktoré boli robené aby vydržali veky.
No napriek tomu patrí ešte aj medzi týmito dnešnými málo spolahlivými autami medzi to najhoršie práve laguna.
Naopak, staré benzínové clio 8-12 ročné vynikaju spolahlivosťou, stará R9 bol neskutočný držiak ak nezhrdzavel, takisto starý scenik aj stará laguna ak si sa staral dlho vydržal s motorm dti atd...
Ale generácia novších lagun, avantimu, vel satisu a novšieho espace pokazila renaultu totálne meno.
Je mi jasné, že majitelia lagun si to tu budu obhajovať donekonečna, ale okrem vlastnej skusenosti kamarátom rasťom čo ju mal od nova, od čítania skuseností iných na nete ked sme zhánali turbo, prevodovku a iné veci mi došlo, že to je vo svohjom segmente síce velmi pohodlné auto, ale asi aj najmenej spolahlivé...
A je mi takisto jasné, že turbo, prevoodovka, spojka môžu odísť na každom aute, ale tak rýchlo ako to išlo na lagune, to som ešte nezažil.
Predával ju pri 180 000km a to mala nové pružiny, spojku, tlmiče, zotrvačník, turbo, 2x menenu prevodovku, repas prednej aj zadnej nápravy, vstrekovače, centrál a kopec iných el.dielov ako snímače, konektory a neviemčo ešte-furt niečo!. Nikdy ju nebural, kupil ju za obrovské peniaze novu a ledva ju predal za pár tisíc €. V inzeráte asi 4x znížil cenu a ešte na mieste dal kupcovi zlavu.
A to podotýkam, že pri predaji išla krásne ako nová, nemala 1 chybičku.....ale čo to stálo penazí, nervov a času...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...petyy...nechcel by som mať toľko šťastia odrazu...
...Tiež poznám prípad,keď síce do 1.5dCi šli strašné peniaze pri kúpe nového,potom za 6-rokov 10500 eur-nie,nepomýlil som sa,potom to chlap predal-novému majiteľovi povedal čo je všetko nové.Ten najazdil asi 2000km a do auta dal ďalších 2500eur a auto momentálne stojí v Renault servise a nevedia si s ním rady...
...Veľa s tých investícií ale zavinili mechanici,pretože pri tých posledných 2500 eurách motor strašne dymil a nešiel do výkonu,pomenili od turba cez snímače egr ventil a čo ja viem čo všetko a nakoniec bol zapchatý katalyzátor...Takže aj správna diagnostika a znalosti môžu zachrániť veľa peňazí,nemusí to byť vždy len zlá značka auta...
...Poznám však aj prípady značiek Mercedes,Audi,Passat a iných,keď do ich opráv šlo aj viac peňazí...
...Môj názor je asi taký,že keď sa autu dá čo sa mu má dať a vie sa s ním zaobchádzať,tak asi bude jedno aká je to značka-ono sa odvďačí dlhou bezporuchovou prevádzkou...
...Pre zadávateľa témy-pozrieť sa na servisnú históriu,pri skúšobnej jazde nehať najskôr šoférovať majiteľa-zo spôsobu jeho jazdy sa dá veľa zistiť ako s autom zaobchádzal a ísť na diagnostiku... :2f93: :3020:

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný