Ford S-Max - hlasenie stavu chladiacej kvapaliny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Ford S-Max - hlasenie stavu chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa niveaman »

Zdravim. Stalo sa mi to za mi pocas jazdy vytiekla chladiaca kvapalina. Teplota stupla na maximum a odstavilo motor. niekde strelila hadica. Mechanik zistil vadnu nejaku spojku na hadici. Opravil,dolial chladiacu a jazdil som dalej.cca 200km kym sa to odvznusbilo cele,vodu som dolieval na dvakrat a uz to bolo potom ok,hladina stale rovnaka. Lenze palubny pc mi po nastartovani stale vypisuje ze je malo kvapaliny. Nevie mi niekto poradit ze preco?dakujem
Ide o Ford Smax 1.8tdci 2007. A musim este povedat ze sa to stalo pri jazde do kopca cca 6km s privesnym vozikom,velkym ale prazdnym.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

S tym vozikom mi to je jasne,ani plne nalozeny vozik kamenim nejak zvlast nepocitil :-) hmm neviem ako to je u Fordov. Ja som na tej nadrzke nenasiel snimac. nebude inde?
pytas007
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29.07.2009 00:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pytas007 »

Neviem ako na forde, ale skus ist na diagnostiku a skusiť opraviť chybu, alebo ak je zle čidlo tak ho diagnostika ukaže...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

chod znova do toho isteho servisu a povedz im ze ty nebudes kontrolovat ci je vsetko ok od toho su oni.a ako si mohol prevziat auto s tym ze si mas este dolievat vodu,pretoze sa to musi odvzdusnit.keby si nevedel kam doliat vodu ako by si to riesil?ved nech ide mechanik na skusobnu jazdu trebars aj 20km a odvzdusni to este na dielni.jaaj pamataj zakaznik je pan nie mechanik je pan.ja ked idem co len do pneuservisu tak sa gumy obuvaju ako ja chcem nie servisak mi bude vraviet ze to je zle.vypocujem si jeho radydy no sam sa rozhodnem ako to bude.moje auto moje peniaze.kedy sa slovac nauci co su to sluzby.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

jj, preto kopa servisov nedovoluje pritomnost zakaznika pri praci (cielom je nevidiet, ako ti ucni jebu tvoje auto)
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pokial su tie auta na lizing tak nech sa ucia.vacsinou tie auta majitelia aj tak dlho nedrzia.ine je ked som videl majitela mondea v BA vo forde ako upozornil ze vysolil za auto cez 35000 euro tak chce vidiet ako sa s tym naraba.a auto tam bolo naposledy.nevymenili pelovy filter a na fakture bol.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Neberiem vam vase nazory,mate pravdu,ale to neriesi moj problem. Ten sa akosi vyriesil sam. Uz to nepise. Pre istotu som kupil novy uzaver na nadrzku a pojdem to vyskusat. Dufam ze problem bol len v tej spojke alebo v uzavere.
PS auto som prevzal preto,lebo to robil kamos vo svojom servise a hlavne promtne. Znackovym a inym servisom sa vyhybam :-) a urcite by som nedovolil niekomu cudziemu testovaciu jazdu. Raz tak znamemu prezuvali auto pred dovolenkou a ze skusobna jazda a mlady to prevratil na strechu. A bolo po dovolenke.Tema sa moze uzavriet :-):-)
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tak to si mal napisat hned ako sa to robilo.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

ved som pisal :-)
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale nie ze ti to robil znamy po tme.to kazdy hovori bolo to robene naj ako sa dalo,casom sa stale na to rpide ze to bolo robene na kolene.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Zas az tak narychlo to nebolo ze po tme:-) Stalo sa to vecer,auto sme k nemu odtiahli a na druhy den kym som bol v praci tak to opravil. Pre mna toto bolo promtne:-):-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní