Nissan Qashqai 1.5 dci - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ja pozerám jazdenky nie nové, takže hyundai ix35 je trošku mimo, lebo to ešte je novinka, no v prenesenom význame :-)

myslel som si, že 1,5 je 4 kolka, takže to je trošku nedobré zistenie :-(

tak ostáva pozeral RAV-u, alebo Suzuki Vitaru, pripadne Hondu CRV. Ináč to len teraz uvažujem ešte to nekupujem :-( Musím na to pripraviť manželku, že pozerám zase druhé auto :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ináč otázka na B5 rozvody sú reťaz, alebo je to guma ???
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Kujon78 napísal:ja pozerám jazdenky nie nové, takže hyundai ix35 je trošku mimo, lebo to ešte je novinka, no v prenesenom význame
sorac, to som nevedel, myslel som, ze chces nove...
mijo88
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03.05.2010 01:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mijo88 »

nazdar
mam skusenosti len s motorom, v inych autach, megane grandtour, kango, len s M5. ani jedno sice nemalo vela kilometrov, no na bezne jazdenie sa mi zda, ze su uplne v pohode, ked si nalozeny nie je to ziadne pretekanie, no ani netvoris prekazku na ceste :)
aj pri jazde na dialnici, 140 a viac ked motor toci na patke 3500 a viac je spotreba okolo 6,5 litra, co sa aspon mne zdalo paradne. so spolahlivostou netusim ako na to je...
b5
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 22.12.2008 01:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa b5 »

Kujon78 napísal:Ináč otázka na B5 rozvody sú reťaz, alebo je to guma ???
1,5dci ma remen...
cetmarket
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04.02.2007 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cetmarket »

mijo88 napísal:nazdar

aj pri jazde na dialnici, 140 a viac ked motor toci na patke 3500 a viac je spotreba okolo 6,5 litra, co sa aspon mne zdalo paradne. so spolahlivostou netusim ako na to je...
Qashqai 1.5 dCi točí 3.000 otáčok pri 140 na tachometri (6-kvalt), to je presne dovolená rýchlosť 130 km/h podľa GPS. Spotreba je u mňa 6,3 v priemere, jazdím veľa po diaľniciach - po okreskách sa dá ísť v pohode na 5,5 - 6 litrov. So spoľahlivosťou by nemal byť problém, najmä ak tomu motoru doprajem čerstvý olej Shell Helix Ultra 5W40 každých 15.000 km (predpis je 20.000, ale to moje auto ešte má nabehať mnoho km, tak radšej...).

Dobrý motor aj auto na pohodové zvezenie, aj na veľmi dlhé trasy - nie je to žiaden šporťák. Z titulu objemu motora je výhodné PZP.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

dík za info aj po dlhšom čase
lukashe
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.11.2010 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukashe »

Zdravym ja osobne mam nissan qashqai 1.5dci a kazdy kto neskusil tak nech nekritizuje troska vrzgania ak ste trosicka zrucnejsi vsetko pominie auto s takymto obsahom a troska lepsej vybave uplne staci pre nenarocneho ktory chce SUV.kazdy ma svoj nazor ale ja by som ho nemenil
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

troska vrzgania ak ste trosicka zrucnejsi vsetko pominie
To si robíš srandu, že si mám na NOVOM aute odstrňovať vŕzganie (ktoré tam nemá čo robiť) svojpomocne?!
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No vieš, mi slováci sme taký, že sme spokojný aj s nekvalitou, dostanem na pult chleba, ktorý je polovičný ako všetky ostatné ??? tiško si ho zoberiem v duchu hreším a nič s tým nerobím :-(

Možno videl v servise tých odborníkov, tak si to radšej urobil sám :-) nikdy nevieš :-)
lukashe
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.11.2010 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukashe »

tak ako vydim poniektory su tu mimo ty urcite nemas ani sajnu co je to za auto vrzganie v novom aute.mam jazdenku a troska vrzgania stacilo par plastou upevnit a vrzganie zmyzlo cize nekritizuj kym nevies co to obnasa do servisu nechodim lebo ich neuznavam a clovek ktory sa nerozumie ani tuk do auta nema co za volantom robit a nie to krityzovat tolko z mojej strany a kazdy ma svoj nazor.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A koľkožeročný s koľkými kilometrami je ten tvoj Qašák, že už má nárok na vŕzganie? Lebo ja poznám zopár áut čo majú hodne cez 10 rokov a ich majitelia sa do áut vôbec nerozumejú. A ani nemusia...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

No, ak už vŕzga nové auto (pri starom, ojazdenom tolerujem), tak to musí byť naozaj kvalitka... Nie som "hľadač pazvukov", ale na novom aute by ma to dokázalo vytočiť.

Je zaujímavé, že na 8 ročnom Avensise s veľa km nič nevŕzga, nedrnčí. Je zaujímavé, že na LC s neskutočne veľa km nič nevŕzga, nedrnčí. Je zaujímavé, že C5 pár krát vnútri zadrnčala a to má o vyše polovicu menej km ako Avensis a 4x menej, ako LC :-)
Malo by to byť naopak, pretože C5 ma hydropneumatické pruženie a zďaleka sa nenatriasa toľko, ako autá s tlmičmi. Bude to v kvalite zlícovania plastov. Na tom by mali popracovať.
tommynko88
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.04.2013 15:20
Zdieľať na Facebook

qashqai bezklucove startovanie

Príspevok od používateľa tommynko88 »

Zdravym chcel by som sa opytat na jednu vec mam Nissan Qashqai 1.5dci 2008 vyrobca pise ze ma bezklucove startovanie ale ja neviem prist nato ako to funguje moze mi niekto poradit. Dakujem velmi pekne.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bezkľúčové = bez-kľúčové = bez kľúča, čo na tom treba vysvetľovať?!

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Dusan Cabadaj a 4 neregistrovaní