Nissan Almera N16 1,5 benzin - zhasne motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sipo18
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.10.2008 20:21
Zdieľať na Facebook

Nissan Almera N16 1,5 benzin - zhasne motor

Príspevok od používateľa sipo18 »

mam problemi ked idem rozbehnem sa napriklad na stvorke na nejaku rychlost cca 80 - 90 vyhodim do neutralu a motor mi zhasne ci nahodou neviete co by to mohlo byt?vymenil som aj sviecky tankujem iba benzin na cerpacke shell a vobec ani len netusim co by to mohlo robit...ak niekto vie tak dakujem za radu
audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audia4 »

senzor na rozvodovej reťazi , šponovak na rozvodovej reťazi. Rozvodová reťaz ?!,
Nekolíšu ti otáčky?
Pri konštantnom plyne napr. 3000-3500 otačok.
Držíš a ručička otáčok kolíše mierne?
neseká ti pri zrýchlovaní autom (jemné cuknutie?)
Neprehrieva sa ti náhodou pri konštantnej vačšej záťaži? (napr. 5 min 150 po dialnici)
Nechrčí ti rozvodová reťaz?
U mňa to bola rozvodová reťaz ale auto malo 300 000 km
b5
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 22.12.2008 01:07
Zdieľať na Facebook

n16

Príspevok od používateľa b5 »

Bude to spinava skrtiaca klapka,treba to vycistit a nastavit s diagnostikou...najcastejsie s cim sa s almerou stretavam
sipo18
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.10.2008 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sipo18 »

Otacki nekolisu a ani rozvodova retaz nechrci a mozem snim ist kolko len chcem a ani sa neprehreje iba na normalnu prevazkovu teplotu.pri tom rozbehu mi sem tam niekedy tak mensie tahal ako by mal a aj to neviem ze preco....ked napojim auto na diagnostiku neukaze mi zaidny chybvi kod....a skrtiacu klapku mam cistu
b5
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 22.12.2008 01:07
Zdieľať na Facebook

otacky

Príspevok od používateľa b5 »

Škrtiacu klapku mozes mat cistu kedze si ju asi cistil ale pri kazdom takomto zasahu ju treba nastavit a to ide len s diagnostikou, taktiez tam nebudes mat zapisanu ziadnu zavadu pri niecom takomto. Uz som videl ze ludia si ju chceli nastavit aj tyym malym dorazovym srobikom co su tam,len potom to uz neda dohromady nikto....takze original diagnostika a myslim ze je po probleme..
jura1988
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.03.2013 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jura1988 »

Zdravím vás.
Mám tento istí problém s almerou teda so škrtiacou klapkou.Mne zasa moj známi mechanik povedal ze ju treba vymeniť.Skúšal ju aj nastavovať ale to neviem akým spôsobom ževraj mal nejake hranice či čo podla ktorých má pracovať.Tá diagnostika čo ste tu spomínali robia ju v hociktorých servisoch či troba ísť do nissanu?kolko to zhruba stojí?Ďakujem za odpoveď. :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní