Nissan Primera GT P11 - výmena oleja v prevodovke ☺

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

SUV45
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14.03.2011 00:23
Zdieľať na Facebook

Nissan Primera GT P11 - výmena oleja v prevodovke ☺

Príspevok od používateľa SUV45 »

Nazdar, potreboval by som radu idem menit olej v prevodovke , olej som us kupil no nemozem najst otvot na naliatie noveho oleja, vypustaci srob som us pravdepodobne nasiel, dik za rady
dzuminger
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.11.2008 15:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzuminger »

RIEŠENIE

Zdravím,vypúšťací šrob je na spodnej časti prevovky.Je to štvorhran-14mm.Povoliť to ide klasickou račňou z gola sady bez orecha.Nalievací šrob je je približne v polovici prevodovky na strane ako je chladič.Je to tiež štvorhran ale nenší-12mm.Ja som obetoval 14mm imbusak-vybrúsený na štvorec.Objem oleja-3.9 litra.
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Len malá poznámka....najskôr si uvoľni napúšťací šrób, až potom vypúšťací..lebo skončíš s vypusteným olejom...;-)
SUV45
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14.03.2011 00:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV45 »

dakujem za odpovede, hned rano to idem dokoncit.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Ahojte,
kde by som zohnal taku striekacku s hadickou na naplnenie prevodovky olejom? V okoli BA. Chcem to domov, zatial na jedno auto, takze co najlacnejsie.
Na nete som nasiel nieco taketo, ale kvoli 1 veci nebudem platit dopravu:
http://www.slovtrading.sk/index.php?act ... oduct=6671
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Manželka s čím zdobí torty? A u vás nie sú lekárne?
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Nepotrebuješ ani striekačku, stačí lievik a hadička, ktorá vojde do otvoru v prevodovke. :2f93:

Tých pár minút, za ktoré to tam stečie už počkáš, nie?

Inak, keď si z BA, skús Orakor, Intercars apod. či nemajú ten inštrument. :28b7:
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

inak som si kupil takuto pumpu a odporucam na 100%:
http://www.autokelly.sk/#CT=5|PCT=11|PDID=3598768
(nechcem robit reklamu, ale sam som nieco taketo dlho hladal a tito to maju dostupne aj ihned na predajni)

Za tu cenu 5.7e je to prijatelne aj na domace pouzitie, hoci funkcnostou je to neporovnatelne s lekarskou striekackou alebo lievikom. Funguje to tak, ze to ma 2 dierky, jedna vzdy taha, druha vzdy tlaci, cize to ma nejaky vnutorny spatny ventil. Su k tomu 2 hadicky (dokonca 1 hrubostenna pre podtlak pri cerpani napr. oleja), cize jednu pichnete do flasky s olejom a druhu do prevodovky a len pumpujete, cca 10krat na 1 liter oleja (husty prevodovkovy). Super ze vo flaske neostane ani kvapka, lebo to vycucne vsetko. Ani v hadickach nic neostane, lebo ich vypumpujete vzduchom.
Pouzil som to aj pri vypustani, ked som napustacim otvorom pumpoval vzduch, aby stary olej rychlejsie vytiekol.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní