Renault Mégane 1,9 TD - bielomodrý dym

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sofia24
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.04.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

Renault Mégane 1,9 TD - bielomodrý dym

Príspevok od používateľa sofia24 »

Zdravím,
moje auto začalo dymiť na bielo a tak mechanik vymenil všetky 4 trysky. Po nastavení kompresie motora začalo auto dymiť na bielo-modro. Prosím viete mi pomocť? Ešte pre úplnosť dodám, že ide o Renault Megane 1.9 TD.
Naposledy upravil/-a sofia24 v 11.04.2013 20:32, upravené celkom 1 krát.
sofia24
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.04.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sofia24 »

Nooo to mi veľmi nepomohlo.. Kde hľadať chybu?
sofia24
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.04.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sofia24 »

Bola tam chyba kompresie motora - menší tlak a teraz je to už ok. (menil tam tesnenie alebo niečo podobné)
marek11111
Príspevky: 1887
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

A už vôbec netuším, ako sa na motore nastavuje kompresia.
toto nevieš? Veď je to jednoduché, vezmeš ľubovoľný kľúč, povolíš hento a tamto, potom tú malú prkotinu vľavo, zatváriš sa dôležito, nastavíš dlaň a vypýtaš si peniaze. A je nastavené ;-)
A teraz vážne, sofia - Tvoj motor pred opravou žral vodu, teraz už žerie aj olej.
Jediná rada: vymeniť mechanika!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to o slovíčkach,tak aby sme neboli hnusný,kompresný tlak sa nenastavuje,preto tie poznámky. Daj tomu akúsi postupnosť,čo sa stalo,čo sa robilo,v nejakom slede,aj keď to nepomenuješ správne.K nejakému riešeniu sa snáď dopracujeme,len treba o tom viac vedieť
sofia24
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.04.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sofia24 »

Takže od začiatku:
Kúpila som auto 2 dni išlo normálne (teda aspoň som si nič podozrivé nevšimla). Potom začalo veľmi dymiť na čierno a motor veľmi klepal. Mechnik zistil, že je zlá remenica na čerpadle a vymenil ju. Motor už vobec neklepe ale auto začalo veľmi dymiť na bielo a na neutrály začalo triasť celým autom. Dali sa otestovať trysky a 3 z nich boli zlé a tak sa vymenili a robilo to to isté. Tak skontroloval kompresiu a zistil tam nízky tlak. Vytesnil to a zmenilo sa to že dym ide bielomodrý. Zvláštne je aj to, že keď idem po dialnici 120 km/h motorom neklepe ide tichučko a vobec nedymí. Ale mám pocit, že motor sa nezohreje na normálnu teplotu ale je studenší - nie som si istá či ručička uzkazuje správne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám nedobrý pocit že sa stalo asi toto.Na čerpadle je rozvodové koleso z nezvyklým mechanizmom na ktorom sa nastavuje pozícia ..ozubené kolo -čerpadlo.Ak došlo k výmene predpokladám použitého z iného motora,došlo k zmene predvstreku.Nakoľko po takejto zámene sa nutne musí urobiť základné nastavenie a to sa robí indikátorom na čerpadle pomocou adaptéra,tak je viac než isté že sa neurobilo.Preto došlo k zmene predvstreku.Za tým už nasledovalo čo nasledovalo,či oprávnene alebo z nemohúcnosti pohnúť vecami,boh vie.
Nemám práve dobrý pocit...lebo ak to začalo čiernym dymom,tak ten postup ktorý následne opisuješ je viac než čudný.Už pojem..zlá remenica na čerpadle mi spôsobuje vyrážky.Velmi by som rád tú remenicu videl.Ale vec názoru,sme iba v rovine dohadov.
Daj si skontrolovať predvstrek,predpokladám Bosch čerpadlo a tam sa to našťastie robí velmi jednoducho.preto prv než to niekomu dáš,nutne sa pýtaj či majú na to indikátor.Ak by nemali hodnoty,tie ja zadám ak by trebalo.
Jo,aby som nezabudol,ten nastavovací stred v rozvodom kolese pozná nesmierne málo ľudí,je to trocha nezvyklé riešenie,preto sa radšej pýtaj
Pre istotu pozri do niektorej z tých brutálne hrubých hadíc čo idú do toho malého chladiča pod ľavým reflektorom.Proste povolíš hadicu a stiahneš,pozri či v nej niet plno oleja.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Sofia,nastavovat kompresiu nie je mozne,a vytesnit ju je tiez velmi cudne.Najprv by si musela vymenit svojho amatera mechanika.Urcite mas nieco s predvstrekom,"zabudol" alebo konkretnejie povedane "nevedel" ti nastavit rozvod,s tym padom predvstrek.Tu je pes zakopany.
sofia24
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.04.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sofia24 »

Ok páni, ďakujem Vám veľmi pekne za cenné rady.. Keď to vyriešim ozvem sa.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

no nic nieje nemozne pre niektorych boli sme v nemecku mne poslali noveho podotykam vyuceneho zamocnika tak ho kolegovia chceli vyskusat on ako hovoril bol svetaskuseny a vsetko vedel lenze jeden ho poslal po vedro kompresie tak si siel do skladu vypytat , skladnik mu dal krhlu ze tam je kompresia a je to bezpecnejsie prenasat v krhle tak to bral na kotol a daval velky pozor ,idem oproti nemu cumim na neho ako blbec ze na co mu je na stavbe krhla tak sa ho pytam ze na co mu to je odpovie mi ze bere kolegovi kompresiu mna skoro je.lo sa ho pytam ci si zo mna robi srandu a vysvitlo ze nie takze mozno takito isty bol ten mechanik a prešto hovorim ze nic nieje nemozne
ps. obcas dostanem takychto exotov a potom sa trapim co im mam dat robit
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných