Ford Mondeo mk2 - vymena zadnych lemov a prahov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janulik13
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 26.09.2008 19:11
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo mk2 - vymena zadnych lemov a prahov

Príspevok od používateľa janulik13 »

Ahojte vsetci, caka ma vymena lemov a prahov, nakolko uz zacinaju korodovat (este niesu derave). Odbornici, viete mi povedat co ma bude takato vymena stat, samozrejme aj s lakovanim do farby vozidla, cca??? Lemy a prahy mam, takze len ich vymena s pracou a striekanim...Dakujem za Vase odpovede
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

kde to budes davat robit?autorizovany servis neriesme, predpokladam ze tolko penazi nemas. Zalezi od Nh toho, kto Ti to bude robit, ci chces doklad o oprave, ci nie, ci je to maly region(dedinka), alebo vacsie mesto, ci mas obycajnu bielu, alebo viacvrstvu perlet...takze odpved by bola zavadzajuca a nepresna...skus napisat viac...
janulik13
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 26.09.2008 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janulik13 »

Autorizovany servis urcite nie, auto nepojde na vystavu, avsak odflaknute to mat nechcem, v nasom kraji sa berie za striekanie za diel cca 70 az 100e (bez dokladu). Jedna sa o modru petrolejovu metalizu, plocha striekania nieje velka, chcem sa vojst do max 330e (vymena prahov, lemov,tmelenie, priprava na striekanie a striekanie samotne) ...Diely mam.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

no do 330,-€ sa nespraces, to je aj na "kamaratsku" cenu malo, moj odhad minimalne 360-380€ ale to je spodna hranica. Pisem cenu u nas, ale skor realnych 450 a viac.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

co tak dat fotku ako su na to tie lemy.ak niesu derave nemenil by som to.a stoji to bezne u normalneho dobreho klampiara ktory neni zid tak 250 euro.ale zaruku pokial sa to bude varit ti neda nikto,len ak by sa menil cely kus.
janulik13
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 26.09.2008 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janulik13 »

No necham sa prekvapit co kto zoberie, 250e myslis len za klampiarcinu??? lemy niesu derave, mozno na kazdej strane po prebruseni 2*2 cm,prahy len sem tam skor povrchova korozia, no neviem, chcem si auto nechat este na par rokov, dat to spravit poriadne, nie kazdorocne prebrusovat...
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

prahy mozes riesit aj krupkami a budes to mat lacnejsie a hlavne aspon nejaka ochrana proti kamienkom len nech to neide vysoko , inac daj si este predne lapace nieco ochrania aj tie
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď píšeš že trocha hrdza 2x2 cm, tak mi to trocha pripomína prípad spred pár dní, keď nejaký pedant kvôli ledva viditeľnej oderke na nárazníku rozohral manévre o lakovaní.

Myslím že meniť lemy a prahy kvôli nejakej drobnej hrdzi je kontraproduktívne, pretože keď sa raz do toho plechu zasiahne zváraním, tak po celej dĺžke vymenených dielov to budú ďalšie miesta, kde to môže po nie dlhej dobe začať korodovať.
A skutočne som si nie istý, že to po zváraní ten klampiar zvnútra tak kvalitne ošetrí, aby to bolo odolné voči budúcej korózii.
Lebo ak dáš za tú výmenu lemov 450 Euro, tak to je tuším cena, ktorá sa už blíži cene celého takého auta na trhu.

Takže by som najprv skontroloval, či tá drobná hrdza na vonkajšej strane nie je len prejavom už takej silnejšej hrdze zospodu plechu, to by u auta toho veku už nebolo nič výnimočné.
Robí sa to tak, že sa o to korodované miesto oprie šrobovák a keď prejde cez plech, tak je to zrelé na vážnu opravu.
Ak neprejde, tak stačí dobre odhrdziť, nalakovať a čakať nejaký ten rok, kým to naozaj prehrdzavie.

Lebo mimo toho všetkého, nevieš či to auto o mesiac neoprieš niekde o strom, alebo nedajbože niekto druhý svojim autom narazí do neho.
To akože chcem zdôrazniť, že zbytočne veľké investície do staršieho auta sú mimoriadne zlé investície.
janulik13
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 26.09.2008 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janulik13 »

Ano, mozno mate pravdu, su to mozno velke investicie, avsak auticko si chcem nechat este na par rokov (4-5), pretoze je na svoj vek vo velmi dobrom stave az na tu miernu koroziu...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

250 euro komplet.a to si sa rozhodol az teraz po zime ze si to nechas?cez zimu to zhrdzavelo este viac.najdi si poriadneho lakyrnika ktory sa nebude babrat z tym a pomeni len tie miesta ktore treba,nie cele lemy.naco je to dobre?odrezem hrdzave vystrihnem nove bodnem zagitujem lakovacka vystriekam dutiny ako sa len da a hotovo.vydrzi to tak 4 roky aj keby to robila fabrika.ked to chces ako z fabriky-nove plechy celok a pod 800 sa nedostanes.a to mondeo nebude nejaky cukrik ked si dovolil mu zahrdzaviet.najlepsie najlacnejsie sa to odstranuje este na zaciatku,nie ako ked gadzovia cakaju nech prehnije a potom dame opravit.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a tym ze sa vymenia len lemy blatnikov je akoze pohodicka?to je tiez gadzovina.cely blatnik treba dat novy.tie lemy co si si uz kupil zaruku na hrdzu aj tak nedostanes.chod za niekym kto robi karoserie a dohodni sa nikto ti od pc nepovie presnu cenu.ten lakyrnik musi auto vidiet ci sa vobec do toho pusti.a on ti aj vysvetli ako je to z plechmi.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale pisal si ze neni to este derave tak naco menit plechy.zase o 4-5 rokov auto predas za 300 euro a ides teraz do toho sypat.ja by som to dal spravit jednoducho a lacno.zaplatat dieru ak tam nejaka je a vybavene.
janulik13
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 26.09.2008 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janulik13 »

seven549 napísal:250 euro komplet.a to si sa rozhodol az teraz po zime ze si to nechas?cez zimu to zhrdzavelo este viac.najdi si poriadneho lakyrnika ktory sa nebude babrat z tym a pomeni len tie miesta ktore treba,nie cele lemy.naco je to dobre?odrezem hrdzave vystrihnem nove bodnem zagitujem lakovacka vystriekam dutiny ako sa len da a hotovo.vydrzi to tak 4 roky aj keby to robila fabrika.ked to chces ako z fabriky-nove plechy celok a pod 800 sa nedostanes.a to mondeo nebude nejaky cukrik ked si dovolil mu zahrdzaviet.najlepsie najlacnejsie sa to odstranuje este na zaciatku,nie ako ked gadzovia cakaju nech prehnije a potom dame opravit.
Mno,ja som mondeo kupil uz so spominanou zavadou cca pred mesiacom, neviem kde chodis na tie dristy, ze pri troche korozii na leme blatnika ho treba vymenit cely???? Preco sa predavaju len lemy samotne??? Naco vymienat miesto nepostihnute koroziou??
attack3r
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 10.02.2012 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa attack3r »

No ako to dopadlo a aka bola cena? Mna caka to iste, ale neviem, ze od coho sa mam odrazit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných