Renault Clio 2009 1,2 benzin/plyn - vypinanie studeny motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nezabutko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.01.2007 20:53
Zdieľať na Facebook

Renault Clio 2009 1,2 benzin/plyn - vypinanie studeny motor

Príspevok od používateľa nezabutko »

Caute, kamoska ma Clio Grandtour 2009 1,2 benzin/plyn, na studeny motor ked nastartuje a rozbehne sa, po naslednom stlaceni spojky padnu otacky na nulu a skape. toto sa opakuje kym sa motor nezohreje.
Vymenili lambda sondu v orig. servise a nepomohlo.
Skusala aj jazdu cisto len na benzin a robilo to tiez.
Nemate niekto s tym skusenost?
diki
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

V prvom rade išiel by som za tými šuflikantami do toho "značkového servisu!", nech dajú nazad starú LAMBDU a vytlačia nazad aj peniaze za opravu, ktorú vôbec neodstránili a následne by som sa zameral asi na snímač teploty...Diagnostika čo??? nič , či ani tú nerobili? Občas bývajú problémy ohľadom zapalovania zvykli prerážať samotné gumové fajky na sviečkach...Tak či aj tam nieje problém že vynechávajú zápaly a následne to hentak blbne. Ale to by mala diagnostika ukázať . Inak aj moje Clio občas máva taký zaujímavý volnobeh , ale neskapalo mi to ešte nikdy samovoľne...
lucker72
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.10.2012 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucker72 »

trochu mimo témy..ale do 1,2 sa ešte montuje plyn ?? to ma aký význam okrem toho ušetreneho eurka za benzín ?
lol
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

treba vylucit problem s plynom. Urcite by nezaskodilo precistit skrtiacu klapku.
Tiez je nehoraznost, aby ti servis vymenil fungujucu suciastku a problem neodstranili. Hlavne ked to je autorizovany servis, kde dokazu taku suciastku na taky bezny motor urcite rychlo predat dalej.
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

velfobin do nadrze a je po probleme, 1,2 od renaultu velmi citliva na kondenzat v nadrzi
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Presne toto som riešil na 318i CNG a pomohlo prečistenie škrtiacej klapky... :coffe:
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných