Rapídne znženie účinku bŕzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Rapídne znženie účinku bŕzd

Príspevok od používateľa Johns4 »

Zdravím . Dnes cestou domov z práce som sa ocitol v situácii kedy som potreboval brzdiť tak silno ako sa len dalo . V aute na naneštastie sedeli aj štyria cestujúci takže váha auta bola asi maximálne prípustná. Zabrzdiť som zabrzdil ale okamžite po tomto brzdení som cítil že brzdy takmer vôbec nebrzdia . Pedál sa dal stlačiť až úplne na doraz a auto brzdilo asi na 5-10% . Ak som chcel ako tak zabrzdiť musel som na pedál velmi rýchlo ťukať . Vtedy to brzdilo asi na 20%. Jednoducho povedané niečo sa tam muselo po*rať . Pedál je úplne mäkký. Prednedávnom som menil zadné brzdové valčeky . Neviem či to môže mať nejaký súvis s tým že mi to teraz nebrzdí . Auto je Megane 1.6e . 98. , 200tisic km . Môj názor je že pravdepodobne som načal nejakú brzdovú hadičku .
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: :3020:

Stara brzdova kvapalina, zly posilovac, :41c2:

Hadicka NIE :41c2:
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

prasknuta podtlakova hadicka
lajko22
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 01.06.2010 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajko22 »

ahoj, ak by si mal prasknutu hadicku, unikala by ti kvapalina a teda mala by ti zasvietit kontrolka!! kukni v nadrzke ci tam teda vobec volaco mas. az je plna tak rada vid PROCHY.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Základnú informáciu si urobíš rýchlo sám.Pozri stav hladiny brzdovky.Potom pri volnobehu pokojným tlakom potlač brzdu,nie prílišným tlakom a čakaj či bude poddávať až do podlahy.Nie príliš silný tlak preto,aby sa neuzavrel obmedzovať sily vzadu (pokiaľ by tam bol)
Ak dosiahneš podlahu,tak opäť,pokojne a do podlahy.Po 10-15 plných zdvihoch musí byť markantne vidieť úbytok kvapaliny v nádobke a kaluž pod autom.Alebo otečené koleso zvnútra.Ak je teda niekde niečo prasknuté.
Ak únik niet,hladina sa drží,tak môžeš zo stopercentnou istotou vymieňať hlavný brzdový valček,je pretlačený
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

NO tak na koniec je to zadná brzdová hadička. Dneska som skusal stlacat brzdu pri nastartovanom motore a pri stlaceni pedalu som pocul syčanie od laveho zadneho kolesa . Pozrel som sa a videl som ako kvapalina kvapká z rurky . Potom som pozrel do nadrzky na brzdovu kvapalinu a este vcera som v nej mal hladinu na urovni max a dneska je po par km pod minimom . Cize problem je prasknuta ocelova hadicka . Ale ja som si myslel ze aj ked je jedna hadicka prasknuta tak brzdy by mali brzdit z dovodu ze su dvojokruhove . Ale ako vidim tak to tak vobec nie je .
dakujem vsetkym za rady hlavne mhlavaty. :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To dvojokruhové má asi také vlastnosti že pri poruche jedného okruhu ostáva približne polovica brzdného účinku za súčasného predĺženia chodu pedála o tých 50%
Logicky záleží od stavu či tých 50% zdvihu je vôbec k dispozícii,inak ostáva jedine si zachrániť kožu pumpovaním pedála.
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

V mojom pripade tam tych 50% asi nie je cize mne ostava iba jedno . Pumpovať do pedala . Ale stale lepsie ked odide rurka ako hlavny valec ...
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Pozri v akom stave su valceky v zadu, mozno by nebolo odveci aj tie vymenit a budes mat pokoj na 10 rokov. Mne sa minuly rok predlzila oprava o den na takom istom Megane, lebo nesla ani za boha povolit trubka od valceka. Tak isiel von aj s potrubim :d :D.
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

matiisek autor hned v prvom prispevku pise ze prednedavnom menil zadne brzdove valceky
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Som slepy, takze o starost menej :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Johns4
co to je za auto kde brzdy padaju.uz na stk vedia predvidat ze toto nevydrzi.odporucam ked sa to opravi rozbehnut auto aspon na 60km/h a skocit oboma nohami na pedal.ak to preziju brzdy 5x po sebe tak potom s tym mozes na cesty.este bolo by dobre pomenit bud vsetky trubky a hadice alebo cely renol.
bacilpp
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17.05.2008 15:24
Zdieľať na Facebook

isto?

Príspevok od používateľa bacilpp »

keyness napísal:prasknuta podtlakova hadicka
este raz si precitaj na co si reagoval a podumaj
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

seven549 napísal:Johns4
co to je za auto kde brzdy padaju.uz na stk vedia predvidat ze toto nevydrzi.odporucam ked sa to opravi rozbehnut auto aspon na 60km/h a skocit oboma nohami na pedal.ak to preziju brzdy 5x po sebe tak potom s tym mozes na cesty.este bolo by dobre pomenit bud vsetky trubky a hadice alebo cely renol.
V júny som bol na stk a všetko bolo ok ale zitili mi ze prave toto koleso ku ktoremu ide ta poskodená hadička bzdí slabšie . Možno to bol náznak toho že tlak už niekde uniká .
A miesto kde je ta ocelova brzdova rurka prasknuta je vystavená všetkým kalužiam a snehu a soli . A po 14 rokoch prevádzky sa ani necudujem ze je v takom stave v akom je. A co sa tyka výmeny tak samozrejme že nevymením len tu jednu ale aj druhu hadičku k druhému kolesu lebo aj na nej je vidieť koróziu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných