zistenie poistných udalostí podľa VIN

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

zistenie poistných udalostí podľa VIN

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

Zdravím vospolok. Predávam jedno auto a záujemca mi volal či mu môžem dať VIN aby si ho mohol preveriť. Hovorím nie je problém.

Za 5 minút (cez víkend) mi volal, že na aute bola v zahraničí (dovezené auto) riešená veľká poistná udalosť.

Vzhľadom na rýchlosť akou to zistil a ešte k tomu cez víkend, mi vyplýva, že musia byť takéto informácie niekde verejne prístupné podľa VIN. Vie mi niekto poradiť kde?

Ďakujem vopred a bude to určite zaujímavé aj pre iných nie len pre mňa.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

no toto by zaujimalo aj mna, lebo neverim, ze takyto zoznam je niekde pristupny, toto su dost doverne informacie na to, aby ich poistovne vypustili, nie to este verejne zverejnili :-)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mne sa toto tiez raz stalo ked mi clovek za 10 minut zavolal a povedal este aj ake auto buchlo do mojho ale to bolo burane tu na slovensku a nie vonku. Vravel tusim vteedy nieco ze ma znameho v allianzi alebo tak nejak. Asi mu to on pozrel. Ale aj priamo v poistovniach ma k tomu pristup podla mna len par ludi. To tvoje si mozno pozrel a overil len na originalite a ak bolo gitovane tak ti povedal ze bolo moc burane
juro1111
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 17.03.2012 18:00
Bydlisko: sturovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1111 »

tiez si myslim ze to nejde zistit a urcite nie na nete,jedine na sk ak ma znameho v poistovni,aj ked som zvedavy kto sem hodi tu stranku! :41c2:
marek86
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.05.2007 15:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek86 »

Dobry vecer pani,neni to problem zistit,sam som tak zistoval veci ,sice na platenej stranke ,ale myslim ze clovek obetuje 20€,a dozvie sa velmi uzitocne veci
.Stranka sa vola AUTOTRACER.cz,a su tam info:
-stav kilometrov podla orginalnych servisov + stk
-poistne udalosti a vyska poist. plnenia
-overenie auta na lizing
-overenie auta na kradez
a este vela inych veci

a teraz ked pozeram tak niektore info sa tam daju overit aj bezplatne,cize si to treba pozriet
:3906:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no tak to by som sa pozrel na to ktora poistovna by taketo info dokonca este aj o vyske plnenia postila do eteru. Overoval si si tam uz nejake auto dostal si aj tuto info?
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

no pozeram ten link na Autotracer.cz ... :-)
mozete si objednat zistenie stavu km??? odkial, na zaklade akych podkladov???nebodaj ich tam zverejnuju servisy???na zaklade servisnej historie???a ked auto nema servisnu historiu???

rok vyroby??? OK, na zaklade VIN dekodera, alebo rozkladu VIN cisla, kontrolnej cislice, OK, su to platene programy, je k nim pristup ...

kontrola vozidla v patracich evidenciach???
k tomuto ma nejaka webova stranka pristup na zaklade coho???? toto su tajne informacie policie, k tomuto maju pristup OOPZ, ODI, KO

.
.
.
.
atd

ale nikde tam nevidim zoznam poistnych udalosti, alebo skod na vozidle, co by mala zverejnit konkretna poistovna .... robil som v poistovniach a pre poistovne obhliadky aj likvidaciu vyse 11 rokov, ale aby taketo doverne info poistovna zverejnila, ??? neveriiiiim... ten clovek mal niekde kontakt, toto nie je bezne pristupna vec ...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

presne tak, je to overenie CEBIA ktore si robi aj BBB autobazar pri vykupe a vzdy mi ukazali len ze kolko km malo kedy auto aj to len podla STK a nie podla servisu a nidky nie ze ako bolo auto burane
marek86
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.05.2007 15:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek86 »

ale ja som nepovedal ze tam bolo pisane ako bolo auto burane
v mojom pripade tam boli informacie typu

rok 2008 -----42 000 km
rok 2009------64 000km
boli tam presne datumy,ked to bolo zapisane,

a ohladom poistnej udalosti 11.12. 2011 poistne plnenie vo vyske 7400€
a sedi to,ja som nasledovne to burane auto kupil....,ako neviem ja sa tu s vami nebudem hadat ,ja iba hovorim ze som to zaplatil a toto som tam jednoducho mal,a podla mna su pravdive
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

a to vsetko len za smiesnych 500Kč???
OK Marek, ja sa nehadam, ale strasne by ma zaujimalo, odkial maju tieto informacie...datum a vysku plnenia z poistnej udalosti ... aj si si to overoval nasledne???
juro1111
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 17.03.2012 18:00
Bydlisko: sturovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1111 »

laura tam ked si to rozklikas tak tam najdes ze dalsie sluzby!staru spz,dovod ukoncenia registracie atd...provin sa to vola
marek86
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.05.2007 15:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek86 »

laura:no pozeram ten link na Autotracer.cz ...
mozete si objednat zistenie stavu km??? odkial, na zaklade akych podkladov???nebodaj ich tam zverejnuju servisy???na zaklade servisnej historie???a ked auto nema servisnu historiu???


Overenie stavu podla Stk ,dostupne aj na slovensku

http://www.seka.sk/

kontrola vozidla v patracich evidenciach???
k tomuto ma nejaka webova stranka pristup na zaklade coho???? toto su tajne informacie policie, k tomuto maju pristup OOPZ, ODI, KO


Informacie su tajne??a to v akej krajine??
vsak existuje evidencia kradnutych aut,konrektne pre slovensko
http://www.minv.sk/?odcudzene-mot-vozidla


ale nikde tam nevidim zoznam poistnych udalosti, alebo skod na vozidle, co by mala zverejnit konkretna poistovna .... robil som v poistovniach a pre poistovne obhliadky aj likvidaciu vyse 11 rokov, ale aby taketo doverne info poistovna zverejnila, ??? neveriiiiim... ten clovek mal niekde kontakt, toto nie je bezne pristupna vec ...



proste,prid,zaplat si to ,daj tam auto ktore malo poistnu udalost,a potom mozeme dalej diskutovat
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

OK Marek,ale zase Ti budem oponovat.


Overenie stavu km podla STK na Slovensku:-) :-)
auto co nema 4 roky ???
auto, co nie je zo Slovenska???
robim na STK , km nie su relevantne !!

kontrola v patracich evidenciach ???
ked nezadas ECV udaj nezverejni...
toto je patranie na Slovensku ...
ked je auto zo zahranicia ???

no a ked sa poistna udalost stala v zahranici??? aj tam ma autotracer dohlad ????

este raz tvrdim: nehadam sa, neutocte :-) len neverim, ze je to realne
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

v zahranici sa to pouziva normalne .Nieco podobne funguje napr. o firmach.Ked idem uzatvarat obchod idem na nieco podobne kde mas o firme profil -dlzoby ,kvalita ,referencie zakl. imanie ...slovensko je zaostale v electronickej informovanosti cez systemy.
System evidencie aut je na zmensenie danoveho uniku a manipulacii s krad. autamy .Dokonca sa niekde nemeni spz ostava po cely cas na aute to iste cislo nech majital preda auto stovky km vo svojej krajine ,servis je napojeny na siet ,poistovne ju vyuzivaju ,patracie sluzby gsm ,stk- niekde je povinna su napojeny na system a vedia ze majitel uz nema stk atd .podobne sa eviduju lode .Davno by sk bolo v systeme keby sme neboli tranzitna krajina kradn. aut.Mafia plati od politikov az po hokejistov ...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ked tu bude poriadok v tomto state a prijmy ako inde kde si moze normalny pracujuci clovek kupit nove auto [cize nikdy] tak nech maju v systeme aj moju cicinu

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní