Renault Laguna II 1,8 16V 2001 - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eidurcoconut
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.06.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna II 1,8 16V 2001 - neštartuje

Príspevok od používateľa eidurcoconut »

Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o pomoc. Auto je Renault Laguna II.generácia, rok 2001, 1.8 16V 89kW.

Nasadnem do auta, zasuniem kartu, pockam na pozhasinanie kontroliek, stlacim start a nic. Zhasne iba display radia s casom ktory je na vrchu palubky, ten sa po nejakom case (mozno 10-15 sekund) opat zapne. Klima aj radio nabehnu v poriadku, takisto svieti osvetlenie palubky, skratka ako keby bolo auto nastartovane, len nesvieti ten vrchny displej. Auto pri stlaceni START len cvakne.

Teraz mi to spravilo 3x. Pri prvom a druhom prisiel kamarat, pri startovani mierne potriasol relatkami ktore su v poistkovej skrini pri baterke a auto naskocilo. Pri prvom raze bolo auto napichnute na diagnostiku ale nic sa nenaslo. No teraz uz nestaci ani zatriast relatkami. Zhanal som ich nove, no v renaulte mi povedali ze nemaju, v dalsich troch obchodoch tiez nie a v elite mozno na objednavku.

Vedel by niekto poradit kto ma skusenosti s tymto problemom ci idem dobre cestou vymeny relatok ?

Za vas cas a odpovede vam vopred dakujem
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Nedostala sa k tým relátkam vlhkosť ??? Potom by som skontroloval ukostrenie a skúsil by som druhý akumulátor...
...Mne to Lagúna spravila len raz-odpojil som akumulátor,vyčistil svorky a bol pokoj...
eidurcoconut
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.06.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eidurcoconut »

Akumulator vonku uz bol, aj dobijany. Takisto svorky ocistene.

Vojto a mal si rovnake priznaky pri startovani ako ja ?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Áno tie isté...keď si už mal akumulátor vonku,treba pozrieť tie ukostrenia,tiež relátka by som po jednom vyberal a vystriekal by som všetko Kontoxom...
eidurcoconut
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.06.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eidurcoconut »

ďakujem, vecer vyskusam este ten akumulator prezriet raz. Relatka som mal vytiahnute, streknute kontaktolom, skusal som ich medzi sebou rozne vymienat ale nepomohlo. To ukostrenie vyskusam. Este raz vdaka
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

zdarek , mal som sice 1.9 DCi podobne mi to robilo , ak vies skus si premerat prud na hlavnom plus kabli pri starteri a alternatore , ja som mal aspon na ropaku problem na plusovom kabli hned pod baterkou je zaliata poistka ,taka cierna krabicka ti som rozobral alebo inac rozbil bo rozobrat sa to neda prevrtal a spojil a uz vsetko fungovalo ako ma , ale najskor si premeraj prud hned pod baterakou
6romo1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.11.2009 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6romo1 »

Zaoxidovana poistka motorova velka nie rele.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných