nesedi VIN cislo

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michy
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 12.03.2012 13:37
Zdieľať na Facebook

nesedi VIN cislo

Príspevok od používateľa michy »

mam taky problem
mam skodu forman na ktorej potrebujem spravit STK a EK. ked som prisiel na pracovisko STK tak mi povedali ze nesedi VIN cislo na karoserii s cislom v technicaku chybaju tam prve 4 pismena a to TMBC, vsetky ostatne sedia. Auto mam iba chvilu, ale poznam vsetkych predoslych majitelov a nikdy nebol s tymto problem na STK ani pri prepise auta, ani na obhliadke.
nechce sa mi verit ze to ma byt tak napisane v technicaku bez styroch pismen, alebo ze policajt urobil chybu. Netahaju ma za nos na pracovisku STK?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Určite ťahajú, chcú niečo šupnúť do vrecka, na tvojom mieste si to natočím na skrýtú kameru ako mu chceš dať 50€ a nahlás to na políciu že od teba žiadali úplatok

Nemám slov
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

michy, bohuzial, alebo chvalabohu? Ta za nos netahaju, akonahle nesedi VIN v OEV/TP a na vozidle, je vozidlo nesposobile, bohuzial, predpisy na Slovensku su ... ako to nazvat ???
michy
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 12.03.2012 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michy »

urcite nebudem nic tocit. mna len zaujima ako je mozne ze policajti napisu do technicaku VIN cislo bez prvych styroch pismen, ja chapem ze kazdy forman ma prve styri cisla rovnake, ale nechapem preco to jednoducho nenapisu do technicaku cele a nikto nikdy stym nebude mat problem. tak mi len komplikuju vsetko co chcem stym autom vybavit.
a tiez nechapem tomu ze cely cas to auto chodilo na STK a EK bez problemov. prepisovalo sa hore dole po rodine a kamaratoch a teraz zrazu je problem z dna na den
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

myslim si,ze od ivka to bol iba predaprilovy zart :3035:
jasne ze nic netoc, nic s tym aj tak nedosiahnes
...ale na inej STK podla mna tiez nepochodis, davaju si na to dost pozor...pokuty su vysoke :-)
dolezite je, co mas na stitku a co mas na karoserii vozidla, tieto dva udaje VIN sa musia zhodovat. Udaje v OEV sa daju prepisat, samozrejme uradne, nie doma dopisat perom :3020:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

komu chces bonzovat? Aparatcikom, ktori buzeruju ludi a ktorym sefuju moralne kreatury?

Svata prostota.

Tento stat je pripraveny na ukoncenie - jeden hrdina to nespravi.
michy
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 12.03.2012 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michy »

cislo na stitku a cislo v karoserii vyryte sa zhoduje samozrejme.
mam taky postup : pojdem na obhliadku , tam mi zeleny vypise papier stym ze chcem zmenit udaj v technicaku kvoli tomu ze jeho kolega je neschopny opisat cele VIN cislo do technicaku na prvy krat
pojdem na policiu stym papierom a tam im necham sest eura abo kolko zato ze tam dopisu 4 pismena
potom pojdem s novym technicakom v ktorom budu vsetky pismena a cisla na STK a EK
je to realne ?
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

ano realne, takto by to malo byt, len dufam, ze Ta nejaky blbec neposle na KO...
tento postup, co si opisal, by mal na normalnom DI stacit :-)
Peterr87
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 09.04.2008 16:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peterr87 »

Ano, ked je to takto, tak musis tvrdit, ze ma ist o uradnu opravu, lebo uradnik spravil chybu. Pojdes na obhliadku, vsetky dokumenty o aute maju, takze si to overia a opravu ti policajti spravia bez poplatku, lebo je to uradna chyba.

Tak isto som mal namiesto dvoch nul iba jednu, vsimli si to na STK, policajti to bez problemov po prehliadke v ten den opravili, karticku vystavili bez poplatku novu do 3 dni.
audis
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 08.06.2009 20:43
Bydlisko: Slovensko
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audis »

normalni ludia sa vzdy dohodnu, ci komu ho ma nabondzovat tomu co je skryty v kontajneri s radarom? akurat by sa ti hore potesili ze zobrota ide zase sama proti sebe.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

ahoj , musis uznat ze to bola aj ciastocne tvoja chyba pretoze ked ti vystavia technicak tak cast II dostanes do ruk ihned a si to aj skontroluj bez kontroly nechod prec z DI robia tam chyby, a v malom technicaku cize plastovej karticke to mas ako napisane?skontroluj si to , chod na DI oni tam maju vsetky zaznami , urobia ti to bez problemov , informatora sa opytaj ako mas postupovat s poplatkami aby ti nerobili problem aj tam...


trochu od temy ja som mal problem s fabiou ked som kupil manzelke ,dal som umyt motor a zliezla nalepka s vahovymi kategoriami dole ani za boha prepisat auto , objednal som ju stala 1,70 eura kvoli tejto hovadine mi nechceli prepisat auto len ked tam bola tato nalepka
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

vysvetlim ti to,mal som podobný problém,toto TMBA výrobca na štítok
nevybil ,ale iba naniesol farbou a zvyšok nabil,po čase farba zmizla posobenim vplyvov ,soľ atď.. a problém máš na svete,jediné východisko je výmena VIN štítku ak si v okrese ,kde si to policajti pri prepise ,alebo pracovníci STK nedajú rozumne vysvetliť,
štítok sa dá vybaviť dvojakým sposobom.....
matejno
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 04.08.2009 19:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matejno »

Legálnym spôsobom sa štítok nedá vybaviť , škodovka už plechové štítky nedodáva . Jediný legálny spôsob je vybaviť si výnimku .
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

stitok sa vybavit da bez problemov staci zbehut do skody , nic viac oni ti ho objednaju , ale vin pokial mas poskodene tak si v piii to ti pomoze akurat vrakac pokial to na aute mas poskodene , papierovo to nieje problem pokial urobil DI chybu , tie stitky sa daju objednat aj cez net legalne , na fatasa cez cesku stranku

http://www.buchtara.cz/buchtara/eshop/1 ... /3-2-Skoda
a stoji 480 czk a u nas 17euro
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

v "SKODOVKE" ti plechovy stitok nevydaju, matejno nad tebou ma pravdu a to je iste, mam s tym nejakych par skusenosti :-) a plechove stitky z tej ceskej stranky su dobra sranda, riadne som sa zasmial :40bd: ...
mondeo, asi si necital cely prispevok, zadavatel ma identifikatory na vozidle v poriadku, chyba je v doklade ... oprava na DI, ako sa uz pisalo

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, PROCHY603 a 68 neregistrovaných