vas nazor na lacne nove auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tonek
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 16.05.2011 16:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonek »

Matulkoo napísal:Audis no hej smejes sa z Fluencu ze co ma vo vybave, ale taky golf sa na neho vybavou v zaklade dnes nedotahuje ani z daleka...

Dalej porovnavat vybavu fluenca s autami z 90- tych rokov???
Ktore auto v triede fluenca malo v tebou spominanych rokoch v zakladnej vybave napr. tempomat ci klimatizaciu??? Ziadne...takze taras do vetra...este aj v strednej triede v tebou spominanych autach v 90-tych rokoch by si tempomat v zaklade nenasiel...u premioveho BMW neboli svihadla na dverach v zaklade nicim vynimocnym...

Nie som ziadny fanatik Renaultu len objektivne hodnotim triedu/cenu/vybavu/motorizaciu...
...
nechcem ti kaziť ilúzie ale práve autá z 90-tych rokov mali takuto vybavu bežne, to že nejake BMW alebo AUDI alebo VW ponukali stale( a aj ponukaju ) hole-bosé auto za trojnasobok jeho ceny, to nieje smerodajné. Zober si Lanciu Themu(a všetky tie platformy-saab atd) - štandardne automaticka klima, saab dokonca tušim aj tempomat(niesom si istý), renault 25 myslim mal v zaklade toto všetko(dokonca ešte aj tetulu ktorá ti opindala celý stav auta)...keby rozmyšlam dlhšie, napadne ma toho viac.
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

@audis
Ale veď ja s tebou v podstate súhlasím aj keď, ja "posudzujem" (samozrejme neodsudzujem) majiteľov podľa stavu v akom sa ich auto nachádza a je jedno aké, ale vidieť 25ročný mercedes v top stave nie je až také bežné a dole klobúk pred jeho majiteľom. Ale na druhej strane sused má Fábiu a dom s bazénom. Tak koho tu chce kto škatuľkovať, hlúposť....
Len u teba bola dilema čo honíš 160-180km/h po diaľnici 9 hodín v kuse. To sú celkom kapky aj pre relatívne silné auto. Tak keď nechceš povedať čo máš, nevadí veď je to len humor. Nebrať vážne!!!!!
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Matulkoo napísal: z Fluencu ze co ma vo vybave, ale taky golf sa na neho vybavou v zaklade dnes nedotahuje ani z daleka...
Ani zdaleka? Nepovedal by som.

http://www.vw.sk/files/sk/download/date ... 1_2013.pdf
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

tonek ja tebe nachcem brat iluzie, ale asi si zabudol na podstatny fakt a to trieda automobilu... a teraz najdi auto s tempomatom v zaklade v 90- tych rokoch v danej triede automobilu...

Nemusis, lebo nenajdes, takze tu iluziu mas zrovna ty... ja sa narozdiel od teba drzim faktov, no ak mi ty tu das auto v danej triede vyrabane v spominanych rokoch za aspon pribliznu cenu tak sa ti hlboko ospravedlnim...

Cham a ty si sa asi tiez opomenul zakladne fakty a to cenu/vykon... chlapci opominate zakladne fakty...
... s tempomatom a rovnakym vykonom si hned na 16000...
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

všetci sa vysmievajú lacným autám. V 99roku stála základná felicia 265 500sk, to máme dnes akože 8850€, to nehovorím o platoch.Všetci na to pozerali ako úžasné ľudové auto a aký to bol hit. Teraz tu máme napr. dacia sandero za 6500€ čo je veľkostne porovnateľné, tiež holé bosé ale o 2350€ (70 000sk) lacnejšie.Tak fakt nechápem kde je problém. Za ďalšie vidím pozitívum takýchto áut v tom že vytlačili z cesty haraburdy ako 105,120,favority, lady, felicie. Veľmi pomohlo šrotovné, to bola dobrá príležitosť obmeniť si obsah svojej garáže. Predsa len aj taka thalia za 5700€ je bezpečnejšia modernejšia, nižšia spotreba, nižšie emisie adť. V Špaliensku je teraz sandero najpredávanejšie auto a v Anglicku sa duster predáva ako teplé rožky. Len tu na Slovensku nie je lepšieho auta ako octavie TDi, golfa a uplný vrchol je passat.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

velmi vela rozumných príspevkov tu zaznelo dobre sa to číta ,ani som nečakal že sa tá debata bude uberať tak dobrým smerom a väčšine dakujem že ma trocha upokojili a podporili v tom že som nespravil až takú hlúposť pri kúpe tohto auta
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

jokerzcsk napísal:ŠKODA je auto s ktorým som spokojný a neriešim čo momentálne predávajú a čo stojí servis. Nikdy som nemal nové auto a momentálne ani nemám na nové akejkoľvek značky. :300f: Podľa toho čo píšeš tak asi ani ty v tom nemáš jasno......súdim podľa detailov v tvojom príspevku, napr. že už ti bude časom smiešne aj to STILO oproti S-MAXU , ono život je zmena.........
....si spokojný to je dobre, len buďte spokojný stými tragacsmi :40bd: ....
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Matulkoo - a ty si zjavne opomenul zakladny fakt, na ktory som reagoval ;-)
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ja nechapem ludi, co pisu, ze thalia za 8000, to radsej kupim audinku.... a da link na neskutocnu hajtru, ktora ma 10 rokov a vnutri to vyzera podobne ako v tej thalii.
Navyse trepete sprostosti, nove auto sa da zlavit, stare auto naopak, stoji viac koli servisu, ktory automaticky nasleduje po kupe.
Navyse, nikoho tu netraia rizika, ktore si s autom kupuje?
Za dalsie, aj ta thalia moze mat v konecnom dosledku viac funkcnych airbagov, ako ta 10 rocna audina.


Niekto si kupi radsej thaliu a neriesi, nie je to prenho absolutne vobec ziadny prostriedok na vyjadrenie spolocenskeho statusu, namiesto toho ma ine konicky, napriklad fotenie a doma ma supravu za 10 000eur(viac ako jeho auto), ci hudba, rovnako ma doma aparaturu za 10k eur, byva v dome namiesto oplieskaneho panelaku, alebo este lepsie u mamy(ale so 7ckovym bavorakom v decembri na letnych), ci ma deti....a milion dalsich dovodov.
Taka cennikova thalia za 8 000e = bazarove auto za 7000 a aj to so stastim.
Niekto si kupi radsej thaliu a jazdi x rokov bez jedineho problemu d servisu da len to co musi na garanckach, niekto strednu triedu, ktora ma 200 000km najazdene a auto si uz stale pyta....vymeny teutin (komplet vsetkych), brzd, tlmicov, pneu, rozvodov, baterky, chladiace medium, atd atd atd.... skor ci neskor sa hlasia postupne dalsie a dalsie veci....
Sam mam jazdenku strednej triedy a funguje mi dobre, ale tiez uz menim brzdy, olej v prevodovke, a tieto veci stoja viac ako na nejaku thaliu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hipisko a je ešte tretia kategoria , ako som ja .
Kúpi si starú hajtru za 500€ a jazdí a jazdí pokial sa celkom nerosype, čo často býva aj 100 tisíc km. Fakt by ste neverili kolko toho auto vydrží. Všetkými opovrhovaná hrdzavá ,dymiaca filcka spraví bez výmeny oleja a ďalších tekutín často aj 60_70k km. Potom si vybavím šrotovací papier. a za železo dostanem 100evri v kovošrote. Ale som ekolog olej už nelievam do potoka ale kúrim s ním. Tu nejde o to že by som nemal na údržbu alebo na niečo iné - manželke 200evri za šaty a 100 za topánky ?? bez problémov ved to vyzliekam ja.
Ide o princíp , pre mňa má aj najlacnejšia Thalia kopu vecí , ktoré nechcem a nedajú sa vyhodiť. Prečo si nemôžem kúpiť auto bez airbagov , katalyzátora , s obyčajným karburátorovým motorom??? Lebo parchanti z EU nám to tak nadiktovali.
Hm smola chodím na hajtrách čo majú kat. vykuchaný airbagy tam ani niesú a olej pálim v kotli , aby mi to lepšie horelo.

Poviete si - to je zase ten exot , ale dobre sa pozrite okolo seba , či nás takých nie je pomerne dosť.


Ešte p.s. žumpu vypúšťam do zahrady , lebo v dedine kde je kanalizácia na vlastnú čističku nedajú povolenie.

Vivat EU , vivat slovakia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Off topic
Oco a kto by ti tu cisticku skontroloval ,zakazal, nabonzoval ak by si ju postavil nacierno..ved to ma len dvoj-troj kubikovy rozmer a nadrz na vychadzajucu vodu by si nechal staru zumpu....inak sa cudujem ze to u vas nie je povinne v poplatku pre odber vody, ked beries vodne musis platit aj stocne...a potom je blbost vodu nevracat do kanalizacie
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik ak nemáš zavedenú kanalizáciu tak ti stočné účtovať nemôžu . Máš žumpu , ktorá bola skolaudovaná, a s čističkou je to takto . Oficialne na ňu treba povolenie od vodohospodárov a stavebné . Ak je v dedine kanalizácia , nedostaneš ho , bez ohladu či sa na ňu môžeš pripojiť alebo nie. A to hlavné je že ak máš povolenia , môžeš si vybaviť dotáciu až do výšky 80% z jej ceny.
Ešte moja poznámka k tým autám , kolkí z vás čo kupujete ropákov by ste si priali aby sa dal kúpiť bez DPF filtra????
Keď máme byť my motoristi takí ekologickí , prečo nezakážu fabrikám vypúšťať nečistoty a fajčiarom fajčiť????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
septim
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 24.03.2007 13:19
Bydlisko: DS - BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa septim »

Celkom som sa dobre pobavil. To je vecny boj jazdenkarov verzus nove auto.
Mohol som si kludne kupit S MAX za 10 000€ ALE kto mi zaruci kolko to auto pojde bez investicii?? Mam sa klepat kedy klaknu vstreky, turbo, dpf blablabla

Proste mam nove, mam tam LPG a jazdim za polovicu toho co naftovi S MAX a to co usetrim mozem kludne amortizovat na strate hodnoty auta. Ano auto vydrzi aj 200tis km aj viac, ale kolko stoji servis pri tychto km? Ci si myslite ze kupim jaguar a teraz 100tis km okrem oleja a brzd nic nemenim? Skoda trapenia, nech si kazdy jazdi v com chce, ak milujete preprdene stocene sunky tak ich majte ale nezavidte nove tomu co si to kupi ako ani ja nazavidim nikomu 10 rocnu oktaviu ci audinu.

Co sa tyka vybavy ak dovybavim octaviu na uroven mojho FLuenca som niekde pri 22-24tis. Preco nenapisete ze ta moja akoze vychvalena vybava v octavii je LEN za priplatok. Ci ma snad HF kartu octavia v zaklade? Alebo audina? Ludia zobudte sa a budte niekedy aj sebakriticky a aspon trocku objektivny. Tod este nedavno taky tempomat bol len za priplatok v octavii, dokonca sa ani nedal dat na zakladny teda vykonny motor 1,4 MPI. hahaha ale hlavne ze ine auta su sunky.

Ja renault nemilujem, co mi vadi skritizujem a doma si dorobim ale ked to stoji polovicu toho co uberwagen nevy..riem sa na to?

Peace a mnoho stastnych a pokojnych km bez exkrementov za volantom :-)

PS: Nezabudnite jazdenkári ze aj vasa jazdenka bola raz nova a keby nebolo nikoho kto by ju kupil ani vy by ste nemali na com vozit. Budte vdacny tym co kupuju nove a davaju tak sancu aj tym co lubia opotrebene. :-)))))

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní