Motory SCENIC II 120PS a 130PS rozdiel? + problem so startom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raceteam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.02.2010 05:48
Zdieľať na Facebook

Motory SCENIC II 120PS a 130PS rozdiel? + problem so startom

Príspevok od používateľa raceteam »

Zdravim majstri,
aký je rozdiel medzi motormi SCENIC II F9Q 120PS a 130PS.

Proste jedná sa mi o to manželka má SCENIC II r 2005,280000 km ráno za studena zle štartuje,trisky nové,žhaviče nové,musí proste na 2 rázy na žhaviť a potom po dlhsom toceni to chyti a ide dym ako z liazky a potom už je ok,a počas celého dna už ok.
Diagnostika nič neukázala,a další problém je že sa stráca olej cca 1l na 1000km a nieje vidieť ze by slzil motor ani na modro nedými.
Tak som sa rozhodol dať vymeniť motor mám na ruke 130PS motor zo 4000km z predvádzacieho vozidla.
Otázka znie je to plne kompatibilné tieto motory?
Dakujem
lubec.m
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.08.2009 22:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubec.m »

Nepisal si, ze si menil aj cerpadlo. Na diagnostike to chce pozriet tlak v rampe pocas startu.
Ale co sa tvojej otazky tyka. Ak mas motor zo Scenica tak pasovat bude. Ine modely mozu mat napr ine vane. Ale aj to sa da prelozit.
Takze, ak prelozis vsetko prislusenstvo (turbo, vstreky, cerpadlo), zo svojho na novy holy motor, tak to pojde. Osobne viem o jednom takomto Scenicu, ktory uz takto jazdi.
raceteam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.02.2010 05:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raceteam »

Čerpadlo sa nemenilo ale mali sme pripojenú diagnostiku počas štartu ale nič nezistil.Tak neviem,robil to chalan ktorý robil v renaulte 8 rokov,ale každý sa može mýliť,proste potrubujem to dať žene spraviť niekomu kto to spraví a rozumie tomu.
Dakujem
lubec.m
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.08.2009 22:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubec.m »

Ak ma ten motor 280 000 tak nic nepokazis jeho vymenou. Za motor s 4000km. Pokial ten novy motor nelezal niekde 5 rokov v trave.
Ci uz to vyriesi tvoj problem, alebo nie.
Cele sa to toci, okolo spravnej davky paliva a dobrych tlakov motora.
Ak vymenis motor, ostane ti uz len palivova sustava. Tj prejst diagnostikou cerpadla a vstrekovacov, cez palivovu nadrz. Chyba bude len niekde tam.

Ale ak by som mal moznost, takejto vymeny motora, siel by som do toho. Tento motor s 280 000 uz bude aj tak pred smrtou, hlavne ak sa toci po meste.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných