Ford Focus 1.8 tddi stále zapnutý ventilátor chladiča

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

10retro
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.09.2008 18:25
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.8 tddi stále zapnutý ventilátor chladiča

Príspevok od používateľa 10retro »

Zdravím, prosím vás o radu. Vždy po našartovaný auta či už v zime alebo v lete sa mi spustí ventilátor chladiča a vypne sa až po zhasnutí motora. Sú tam dva ventilátory ale spúšťa sa len jeden. Neviete kde by mohla byť chyba?? Ford Focus 1998, 1.8 tddi, 66 kW.

Ďakujem za akúkolvek radu.
solex
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18.08.2009 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa solex »

mne to robi to iste na peugeote 306.vymenil som tepelny spinac na termostate ale to nebolo tym.pravdepodobne u mna to bude riadiaca jednotka klimatizacie alebo niekde v svorkach bude voda.pojdem na diagnostiku.odporucam urobit to tiez.
mkrc
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02.10.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkrc »

teraz iba tipujem, nemas zapnutu klimatizaciu?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

odpoj ho.divne ze pises ze to robilo aj v lete a mame skoro koniec zimy a az teraz sa to riesi.odpoj konektor a vybavene.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ina sa ani nedava.treba kupit cidlo min 25 euro+vymenit cize praca okolo toho
=suma na ktoru majitel stareho fordu nema. v lete staci zapojit konektor nech si to bezi a chladi kolko chce a auto bude jazdit ako keby sa nic nedialo.
Fugo
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.10.2006 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fugo »

Mám to isté auto, ten istý motor a ten istý problém, vymenil som snímač teploty chlad. kvapaliny umiestnený v hlave motora / na chladiči nieje/ a ventilátor ide stále ale ]iba ak beží motor/. Ak je iba zapnuté zapalovanie tak nie. Asi naozaj ostáva diagnostika.
10retro
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.09.2008 18:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10retro »

no hej riešim to až teraz lebo som to nebral nejak vážne ale mám viac času tak to chcem už vyriešiť..skúšal som vybrat relé ventilátora chladiča aj ventilátor klímy a stále to beží!! no nič asi ostáva len odpojiť ventilátor :D
speedmann
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedmann »

..nieco podobne som mal na Freelanderi. V zime sa mi z nicoho nic pri nastartovani spustil ventilator, ako v sparnom lete ked sa spusti samoochladzovanie.Niekedy sa nespustil az po case a niekedy hned. Tak som to riesil do konca zimy tak, ze som oba adpojil. Prislo leto pustim klimu, ale ked som zastal tak klima nechladila, logicky ked su ventilatory odpojene.Tak som zacal patrat hlbsie po probleme zapojim ventilatory a nejdu. No po chvili uz znova idu ako v zime. Po chvili som sa dopatral problemu, zle zasterceny el.konektor na klime. Po jeho uplnom dotlaceni problem odstraneny.
peterka85
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 19.05.2009 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterka85 »

pozri sa ako máš nastavený ofuk
ak máš nastavený 100% na čelné sklo tak sa zapína automaticky (je jedno akú máš nastavenú teplotu )klíma kvôli rýchlejšiemu zbaveniu vlhkosti
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných