Ford Galaxy I - servo olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy I - servo olej

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Zdravím všetkých. Chcem vymeniť servo olej v mojom Galaxy ide o prvú generáciu rok 99 81kw tdi. Veľa som toho počítal a dopátral som sa k nasledovnému: Do Galaxy ide olej so špecifikáciou FORD N052146VX00 a do sharanu G 002 000. Keďže tieto autá spolu s alhambrou sú v podstate identické tak som zisťoval či nemajú náhodou iné servo. Podľa objednávkového čísla z viacerých zdrojov sa zdá, že ide o rovnakú súčiastku. Z tohto mi vyplýva, že tam môžem dať kľudne vw G 002 000 a nebude problém. Mne to však stále nedalo pokoj a volal som do Fordu, či majú olej N052146VX00 chlapík mi povedal, že takú špecifikáciu nikde nemá, ale nech mu nadiktujem vin a on sa mi ozve. O chvíľu mi volal, že podľa vin mu našlo olej, ktorý tam má ísť. Takže moja otázka je čo mám urobiť dať tam vw G 002 000 alebo ten olej z Fordu, o ktorom neviem nič iba to, že podľa vin ide do môjho serva?? Viem, že možno nad tým až moc premýšľam ale nechcem tam naliať blbosť. Ďakujem za relevantné odpovede a názory.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Nalej tam kludne co mas. Hocico je lepsie ako to 14 rocne blato, ktore tam je teraz.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

súhlasím, olej hociakej značky vhodný do automatickej prevodovky
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

"Hocijaky" olej, ale najlepsie tento

Obrázok



POZOR. Tato nova napln je zelena,

cize vypustit komplet stary olej ( servo natacat z jednej strany do druhej) a az potom naliat novy olej, potom odvzdusnit a je pokoj minimalne na dalsich 150 000km, i ked na slovensku sa olej v serve nikdy nemeni..
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Matiisek nemám zatiaľ kúpené nič zajtra doobeda to chcem ísť kúpiť preto som ešte napísal sem že možno trochu zmúdriem. To čo tam je teraz si opísal presne 14 ročné blato so zápachom práve rozhárajúceho sa dreveného uhlia no tak to žiaľ vyzerá, keď väčšina populácie pozná iba výmenu motorového oleja a ostatné pre nich neexistujú.
Roberbo našiel som aj to že tá G 004 je ako keby "novšia" verzia. Takže zajtra sa vyberiem to kúpiť a zoberiem teda G 002 respektíve 004. Ďakujem za rady.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

V normálnych "neznačkových" predajniach ND na škodovky kúpiš tú modrú (ako na foto) VW-Audi-Seat-Škoda hydraulickú kvapalinu do servoriadenia snáď za rozumnú cenu.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

trápite sa nad somarinou - tu platí staré známe - kdo maže, ten jede.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

od vyroby to nikto neriesil a dozilo to do teraz.na tych par mesiacov co bude ten galaxy jazdit tam kludne nalej aj hydraulicky olej a hotovo.hoci tam das znackovy alebo neviem aky do 2-3 dni bude cierny a smradlavy ako je tam teraz :d :D .
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Ono zas je pravda, ze nejaku vedu z toho naozaj netreba robit.

Len, kto nema nejake predsudky kupit 1L original oleja (cena 1L oleja do serva je nepodstatna), tak tam proste naleje vyrobcom doporuceny olej a tym je vec vybavena!

Ja popri inom, robim servis na auta len pre "svojich" zmluvnych zakaznikov, ..len je pravda, ze povacsine drahsie auta. Cize zrovna taketo veci (1L oleja), alebo napriklad -loziska napravy (a to i ked len na skodovku!!) ..atd, proste taketo veci u mna len original alebo znackovy vyrobca..

PS: Inak ten cely liter tam ani nenalejes, 2-3dc ti zostane do rezervy, a ked to este vymenis sam, tak uz ani kvoli cene vymeny nemas co riesit..
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

len ci bude spokojny ked do 3 dni bude ten olej cierny ako keby sa nic nerobilo :d :D
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Ved samotna napln ma len 7dc (v tomto pripade), staci len 0.5-1dc nevypusteneho oleja a po zmiesani s novym olejom bude samozrejme sfarbeny do cierna.., len vlastnosti toho oleja uz budu niekde inde. Urcite sa ti nestane, ze by ten olej v tej najmenej vhodnej chvili zacal "penit"..ako ten stary..10-rocny..

A ak sa posnazis, a aj dodrzis presny postup pri vymene a vypustis stary olej na komplet, tak ten novy olej bude mat na velmi, ..velmi dlhu dobu aj svoju farbu...co zas nie je z rovna pri serve nejak podstatna vec..
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných