Nepresnosť palubného počítača Fo Fo r.v. 2009, 1,8TDCI 85kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lapsho
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 31.08.2008 11:19
Zdieľať na Facebook

Nepresnosť palubného počítača Fo Fo r.v. 2009, 1,8TDCI 85kW

Príspevok od používateľa lapsho »

Zdravím. Chcem sa opýtať či má niekto podobný problém s nepresnosťou spotreby paliva na palubnom počítači a skutočnou spotrebou podľa dotankovaní.
Robím asi 4 mesiace porovnanie a posledná spotreba mi na palubnom počítači ukazala 8,3 a podľa dotankovania to bolo 6,75.
Podľa 9 meraní sa pohybuje rozdiel spotreby od 0,2-2,3 litra a to je už skutočne dosť odlišný údaj.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ono vies az prides na to ako ten PC vypocitava spotrebu tak budes chapat preco je tam odchylka.alebo,sadni,natankuj plnu,zresetuj pocitadlo,a jazdi bez zastavenia pokial nezasvieti rezerva,dotankuj zase plnu a bude sediet.v meste,studene starty-to nikdy nebude presne a este v zime lol
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ja mám teraz na aurise rozdiel takmer 2 litre a neriešim... auto oproti letu dlhšie vrčí naprázdno
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

presne tak.tak ako silne stáčaš plyn.pedál tak ti skáče spotreba,nikdy to nebude presné,pri jazde ho stlač až na doraz a hned ti skočí aj na 20 litrov/100km,takže ten údaj treba brať s rezervou
ballon
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ballon »

Galaxy 2008. Spotreba podľa počítača o 0,9 - 1,1 l menšia ako v
skutočnosti. Počítač sníma z motora jen malé množstvo dát. Je to
výpočet spotreby a nie presný údaj.Ale ako orientácia je to dobré.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Mne FO FU ukazuje rozdiel asi 0,5 litra kvôli rozdielu pneumatík, ktorý činí 6% čo je dosť.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Podla testov autobildu asi tak spred roka vacsina palubnych pocitacov vykazuje nepresne udaje , no lenze for je vtom ze takmer vsetky udavali spotrebu mensiu ako v skutocnosti bola dobre si pamatam ze najhorsie bol na tom ford kde bol rozdiel az 1.5 lit.

/Aké máte skúsenosti s palubným počítačom a jeho meraniami spotreby? V mojej novej SX4 ukazuje totiž palubný počítač divné hodnoty.

Po odjazdení prvej nádrže palubný počítač ukazoval priemernú spotrebu 7,3 litra, no reálne auto spotrebovalo 8,6 litra. Po odjazdení druhej nádrže palubný počítac hlásil 7,5 litra a realita bola 8,8 litra. Celkom slušný rozdiel; nie je mi jasné, čo vlastne ten palubný počítač ráta :(/ --toto je jeden prispevok zo suzuky fora



Inac jedna takato tema tu uz existuje!!!! http://forum.autobazar.eu/realna-spotre ... 19398.html

/Dosť často sa stretávam so situáciou, že palubný PC pri tankovaní na rôznych ČS ukazuje rôzne odchýlky. Napr. ak pravidelne tankujem na jednej pumpu Shell, rozdiel medzi spotrebou palubného PC a realitou je 0,25 l/100 km. Avšak akonáhle som natankoval na inej ČS rozdiel bol 0,55 l/100 km pri prvom tankovaní, ale pri druhom to už bolo opäť spomínaných 0,25 l/100 km. Neviem si vysvetliť tento rozdiel. Dnes som bol nemilo prekvapený, keď podľa palubného PC bola spotreba 4,7 a v skutočnosti 5,25. Aspoň, že som natankoval za krásnych 1,30 EURO za liter :) to sa mi už ani LPG nevyplatí :)/ ---dalsi hyundaiforum

palubny-pocitacPozor – nikto nie je dokonalý

ADAC tvrdí: na údaj palubného počítača o priemernej spotrebe sa nedá spoľahnúť. Testované palubné počítače 23 modelov rôznych značiek osobných automobilov ukázali, že takmer všetky vozidlá vykazujú odchýlku od skutočnosti, a to až o 29 %. Údaj o priemernej spotrebe paliva patrí k najzákladnejším funkciám palubného počítača, ktorú nájdeme takmer vo všetkých autách okrem najlacnejších modelov. Spôsobov merania spotreby je niekoľko, k najbežnejším patrí výpočet na základe doby otvorenia vstrekovačov a prejdenej vzdialenosti. Z takéhoto postupu však zákonite vyplýva nepresnosť, ktorú je síce možné potlačiť prekalibrovaním palubného počítača, ale celkom to odstrániť nepôjde. Z toho vyplýva, že táto funkcia palubného počítača má často iba informatívny charakter. Takže dobrá rada na záver – berte váš palubný počítač v aute s rezervou, jazdite ohľaduplne nielen k sebe, ale aj k ostatným účastníkom cestnej premávky a v predstihu natankujte.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných