Ford Focus II benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Muctos
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12.01.2007 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Muctos »

ale zober si klasiku 74kw
1,6 Focus
DOBRA VOLBA

ked je tu rec o 1,6tke tak citajte...
http://www.skg.sk/sk/11-Autom-do-Moskvy-a-spat
jan.perina
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.11.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jan.perina »

TO Cicmanec:

krátke trasy jazdím nasledovne: naštartujem, nechám cca 60 sekúnd bežať na voľnobeh potom pomalá jazda s vytáčaním do 2200ot. Príchod do cieľa po cca 15km, zastanem na parkovisku a zase počkám 1-2 minúty. Ono turbo zaberá od cca 1500-1600 otáčok tak netvrdím, že sa zohreje ako po jazde na diaľnici, ale ja to proste tak robím pre kľud duše. Ale to už sme OT.

K tej výhodnosti, súhlasim, ale zase lepšie ako v macedónsku o polnoci riešiť odťah a podobne. Ja už som asi taký blbý, že chcem mať auto v cajku :-) Aspon sa poteší ďalší majiteľ ak ho niekto bude chcieť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus II benzin

Príspevok od používateľa mhlavaty »

dae-mon napísal:Myslite, ze je ch*** ist do benzinoveho Focusu? Rozmyslam, nad zohnanim 1.6tkoveho, r.v. po 2005. Ma to zmysel?
Určite má,je to rozumné rozhodnutie

jan perina....ku tomu turbu
Je to trolinku inak...turbo ide od samého začiatku,nestojí nikdy a tak aj v chode naprázdno dostáva svoju dávku tepla,Samozrejme tepla je relatívne menej pri krátkom výšlahu,to je ale stále po teplote pod výkonom značne menej energie a tak efekt zníženia teploty funguje
Ale robíš to rozumne a správne ak dovolíš aby sa teplota znížila a na rozpálenú osku turbíny nemohol naškvariť olej,lebo tak začína smrť upchávok
Kamko13
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 28.08.2007 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kamko13 »

V pohode - Ja som si zobral na krátke trasy Ford Fusion 1,4 a v pohode. Ovšem pokiaľ si na neho nebudeš dupať, lebo tieto motory ľúbia si aj chlipnúť viac. A teraz v zime v pohode, rýchlo sa zohreje, po pár minútach už ide aj teplý vzduch s kúrenia.
Proste klasika - bez obav.
KeĎ chceš vedieť viac zájdi na ford forum a dozvieš sa viac.
Ford Fusion 1,4
matko1987
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.10.2009 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matko1987 »

zdravim vas tu, tiez si myslim, ze focusom nic nepokazi, ked som na jesen zhanal auto tak som obzeral len 2 a to ford focus 1,6 74kW od roku 2005 a vw golf V 1,6 75kW od 2005. Vyhercom sa stal golf, nasiel som ho v top stave tak som nevahal. Hlavne sa vyhni najvacsim predajcom xxxauto, dal som si u nich previest 2 auta a kazde bolo znicene, takze od nich nic, ale o tom je tu uz dost popisane. Kedze tiez jazdim kratke trasy, diesel isiel bokom. 1,6 bohate staci na jazdenie po dialnici, mimo mesta alebo v meste.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní