Ford focus 2, 2.5 rs, 224kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas1400
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 01.03.2012 18:31
Zdieľať na Facebook

Ford focus 2, 2.5 rs, 224kw

Príspevok od používateľa lukas1400 »

Zdravím všetkých znalých a fandov aut.

Mám otázku. Ako je na tom spomínaný ford focus rs 2. generácie so životnosťou motora? Dajme tomu, že si to auto zaobstará manažér /jasne, že realita je iná/. Zvladne ten motor napr. 250 000 km bez vaznejsich problemov? Alebo skusim este inak. Ford focus 2.0 benzin a 2.5 rs. Ked neberiem v uvahu turbo a s autami sa jazdi setrne, budu mat cca. zhodnu zivotnost, alebo je ereso nachylnejsie na opotrebenie? Riesime len motor. Na margo este poprosim o slusne odpovede /to je system, ked sa musi ziadat o to, co je samozrejme/ Dakujem všetkým, ktorý ma spravia zas o niečo mudrejsim :)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Každý normálny motor , pri normálnom majitelovi musí vydržať ten nájazd úplne bez problémov
AccordD
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.07.2007 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AccordD »

co viem, tak na nejake vaznejsie zavady tento motor netrpel. vykonu je tam na FWD habadej, cize ani to nejak nelakalo majitelov ho zvysovat. na druhej strane auto je relativne nove, teda este nie je porovnatelna vzorka co to robi ked sa na nom nabeha cez 100 tis km...a prejde 5 timi majitelmi. treba vyberat opatrne a zodpovedne :D
intel4004
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 15.11.2010 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intel4004 »

naco ti bude taky vykon ak chces jazdit normalne? :D nebudes ajkeby si chcel
simie69
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 11.09.2007 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simie69 »

Každý jeden motor zvládne 250 000 kilometrov. Tento straight-5 válec sa používa aj vo Volve S40 T5 a V50 T5. Dá sa zhumplovať aj za 5000 km a môže vydržať aj 500 000.. Záleží od toho ako sa k nemu správaš..
A ešte.. To, že auto bolo používané na denno-denné bežné jazdenie sa ešte dá uveriť pri STčku, ako pri rýchlom Focuse. Pri RS je to skôr rozprávka z toho istého súdka ako jazdené jednookou dôchodkyňou ZŤP len v neďeľu po diaľnici na dlhé trasy do obchodu na rožky, 35 kilometrov za rok maximálne... To auto si pýta aby si mu naložil (najlepšie v priamke) a na to je aj určené. Na jazdenie denno-denne si to kúpi len masochista s titánovými platničkami.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Životnosť motora je ohraničená vodičom... V BMW sme mali chlapíka, ktorý mal od novoty M5 so 480 000km a to auto vyzeralo a aj chodilo ako keby ho včera vyrobili.
Keby to stočil na 72 526 km, všetci by to zožrali, tak to auto vyzeralo.
matoTL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matoTL »

1:focus RS podla mna nie je auto na každodenne používanie/komfort,spotreba atd/ čo sa týka motora myslím že by to zvladlo v pohode,nie je to až tak stare auta a nad 100 000 km je ich málo k videniu,čiže neda sa to objektívne posúdit čo sa týka závad.
2. v porovnaná napr so Subaru impreza STI 2,5 bude hadam lepší,na subaru okolo 100 000 km generalka motora...
3.čo sme mali v rodine a do čoho by som zas určite šiel je Mitsubishi Lancer EVO 9,ak hladas športiak tak skus aj toto...nie je čo dodat.
lukas1400
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 01.03.2012 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas1400 »

Dakujem za odpovede.
Ano, zivotnost motora je dana soferom, ale predsa, zly motor dobry vodic nepotiahne do rise nesmrtelnych. Ale tvoj nazor je pravdivy. Prvym predpokladom zivotnosti je sofer. Subaru Impreza STI /uz len sti/, evo, focus rs su krasne auta, ale mate pravdu, nie na dochadzanie po rozbitej ceste do prace. V DE by to slo, tuna bohuzial nie. Ani jedno z tychto aut nejdem kupovat, ale pri pohlade na ne mi zapisti srdce. Nic borci, idem vymenit olej v golfe a dalej snivat :D
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Prečo by to nebolo možné? Je to normálne auto ako aj ostané. Áno má viac výkonu na FWD a je potrebne aby ho riadil aj dobry vodič a to auto musí vydržať. Osobne ak by som mal nato tak neváham, prečo nie. Zase jeho cena nieje vysoká, no náklady na provoz sú už niekde inde. Vždy radšej RSo Forda alebo ST ako nabrúsenú Octaviu RS 1.9TDi ktorá ma super podvozok oproti Fordu.... [img]http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/c ... le/144.gif[/img]
xaxa
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2012 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xaxa »

Zbytocny vykon pre FWD, ked za normalnych okolnosti ho nevies previest na vozovku. Radsej by som isiel do BMW 330i, cenovo asi uplne inde (nizsie) neviem presne, ale v realnom zivote to RS z neho uvidi len zadne svetla (ked hovorime o 2. gen).

Miestny klub dochodcov, ktori nevedia jazdit na modernych RWD prosim nekomentovat.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Názor proti názoru, nemá to zmysel táto téma. Ja vravím prečo nie, ty, že radšej 330i. Aj tak nikto z Vás ho nemá ale píšete tu ako keby ste každý na ňom najazdil tisíce kilometrov. Osobne ho nemám ani ja ale tak aspoň nevrávim, že to nieje reálne....
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný