SAG 2 - stierače narážajú do lišty okna -*Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autopieces
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04.11.2004 01:46
Zdieľať na Facebook

SAG 2 - stierače narážajú do lišty okna -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa autopieces »

Poprosil by som niekoho,čo mal takýto problém o reakciu:
Stierače mi chodia super ľahko,bez závad,avšak pravý spolujazdcov naráža až do lišty okna a vodičov sa jej temer dotýka! Mechanizmus je ako nový,premazaný,bez vôle v kĺboch,a tiahlach.Existujú 2 druhy s rotečou na pomocnom ramienku/vyzerá ako bumerang) 95 mm mal by byť do mod.2000 a 110 mm od modelu 2000.Vo vypnutej polohe sú stierače pekne na spodnom okraji,vodorovne nad sebou!Lišta stieračov predpisové originál!Prosím o radu!

mierne upravený názov, lukas.bubo
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Ten tisichran na ktory sa upevnuju stierače je v poriadku ?
Ja som minule steloval na sharane stierače a je to o hubu , trafit sa presne :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj mne sa ten mechanizmus "pantograf" minuly rok pokazil, lebo do neho furt pada bordel a svinstvo zvrchu plus vyber tych materialov a ich vzajomne korozne vlastnosti uz fakt asi nemozu byt horsie [toho génia čo vymyslel na sharan mechanizmus stieračov a umiestnenie bufíka dole pod vozom bez akéhokoľvek krytu chcem raz v živote stretnúť, poďakujem sa mu francúzskym kľúčom po hlave aj za teba]...


tiez som si precvicil pluca pokial som to nastavil po vymene. Skontroluj si ci nemas prehodene tie stierace navzajom ale mam taky skaredy dojem podla toho co pises ze aj ked ich prehodis navzajom tak ze zase bude trieskat soferov o bocny stlpik :(
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

povol skrutku na el motorceku tu kde je upevneny cely mechanizmus nastav si to ako chces a skrutku zatahni.
autopieces
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04.11.2004 01:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autopieces »

Ďakujem za Vaše rady,ale vychádza mi to tak,že jediné,čo som nepovolil a neskúšal nastaviť ,je priamo spojenie motorčeka s pantografom,skúsim ešte toto a dám vedieť,ako som pochodil! Ešte MP Turbo:Ja nemám problém so zadieraním osiek,lebo mechanizmus vyzerá ako z fabriky,len to nastavenie krajných polôh robí starosti.Vypnuté stierače sú pekne nad sebou dolu vodorovne,ale za behu jueden naráža do lišty okana,Súhlasím,že súdruhovia z NDR toto moc nevymysleli!
autopieces
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04.11.2004 01:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autopieces »

Tak sa vraciam k téme stierače a narážanie do lišty okna.
Po x násobnom rozobratí,kontrole,nastavovaní som dospel k záveru,že jednotlivé vôle v plastovách kĺbikoch sa po nasčítaní prenesú do nadmerného chodu stierača do boku,čomu prispelo aj perfektné namazanie osiek,ešte sa vôľa zvýraznila.Pre radu ostatným,vpravo pod najdlhším tiahlom je excentrická skrutka s kĺbikom,ktorou sa dá nastavovať dĺžka a chod spolujazdcovej strany,avšak len za predpokladu,že nie je vybehaný mechanizmus ako u mňa.
Riešil som novým mechanizmom za cca 70 eur aj s poštovným,nakoľko jedno samotné tiahlo stojí cca 34 eur a treba tri! Ak by ste mali tento problém,zaručene Vám poradím....
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných