Ford C-Max 1,8TDCi krátky pokles výkonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Ford C-Max 1,8TDCi krátky pokles výkonu

Príspevok od používateľa tudzo »

Zdravím všetkých.

Mám takýto problém. Môj C-Max 1,8TDCi (2007) stráca pri nízkych otáčkach (1700-1900) na cca pol sekundy výkon. Z výfuku v tej chvíli vyjde čierny dym. Navyše sa mi zvýšila spotreba na 7l/100 km. Minulú zimu to bolo cca 5,6. Auto má najazdených poctivých 78000 km (kúpil som ho od susedy, čo ho kúpila nové). Viete mi poradiť čo by s tým mohlo byť?

Neviem či to súvisí, ale do istoty. Keď zapnem vyhrievanie predného skla, alebo keď na mieste točím volantom, tak svetlá viditeľne zoslabnú. No toto mi robí odkedy ho mám, tak neviem či to súvisí s prvým problémom.

Dík za každú radu. :3906:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odpoveď na prvú otázku je nemožná bez auta,merania,diagnostiky.Čokolvek by bolo špekulatívne,už aj pre malý počet km by som to nechal len a len na výsledky z meraní
Druhá časť ...velký odber má za následok pokles napätia a svetlá to zviditelnia.Toto všetko platí iba pri volnobehu,keď je výkon alternátora nízky a nevie pokrývať zvýšenú spotrebu spomínaných spotrebičov.Tu niet čo riešiť,je to v poriadku.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....tá 1.8čka TDCi ťahá od cca 1750rpm a jednoducho sa potrebuje nadýchnuť a nie zadusiť, takže čím viac mu pred touto hranicou budeš dupať tým viac bude dymiť, ak sa ten dym neobjavuje ďalej pri záťahu tak by som špekulatívne vyčistil EGR a máš slabú baterku, nabi ju, ak sa Ti ten pokles napätia vráti v priebehu týždňa, tak sa priprav že jedno krásne mrazivé ráno nenaštartuješ....
Vladis
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 25.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladis »

Ja som mal 1.8 TDci Focusa a problem som mal ze bola mala trhlina v hadici od intercolera. Auto nemalo tah, dymilo ale zasa som pocul take piskanie ked tlacilo turbo. Dalej sef ma C - maxa v praci a tam mal zasa s baterkou zvysenu spotrebu. Obcas mu bliklo v budikoch. Tak bol vo Forde a cele to premerali. Mal zlu baterku. Spotreba mu klesla z 5.9 na 5.2 v zime. :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných