ford galaxy 1,9 Tdi - Vynecháva prvý valec

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dobrucky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.08.2007 17:03
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

ford galaxy 1,9 Tdi - Vynecháva prvý valec

Príspevok od používateľa dobrucky »

Zdravím a prosím o radu. Mám Ford Galaxy 1,9 Tdi r.v.2001 85kw a počas jazdy mi vynecháva prvý valec. Vozidlo bez problémov naštartuje a prejde aj 40km a trhanie sa neprejaví. Potom zničoho nič začne trhať iba z času na čas až to príde do štádia keď sa vozidlu nedá pridať. Vozidlo zastavím a na voľnobeh sa celé trasie ako traktor. Vypnem a znovu naštartujem a motor ide zase normálne. Na diagnostike ukáže porucha na prvom valci. trisky ukazujú normálne hodnoty.
Viete mi niekdo poradiť?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ide tam značný prúd,ak sa to raz vyhreje,nemusí ten prítlak stačiť.Ak by sa opakovalo,predáva sa ten zväzok ako ND
Petom1
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 05.01.2009 14:13
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petom1 »

Chlapi, inac takto vyzradzat svoje know-how, vy ste dobraci od kosti :3906: ale ci bde na chleba?..
Octavia III Elegance 1.6 TDI 2013
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bude.

1) nie kazdy si vie spravit taketo veci sam
2) nie kazdy kto si to vie spravit sam, si to aj spravi sam napriklad pred panelakom ked snezi a je -5 stupnov
3) keby autor otazky vedel veci spravit sam, asi by sa nas nepytal a proste si tuto zavadu odstranil - uplne presne na rovnaku vec som aj ja trpel pred tromi tyzdnami a vidis to, ziadna tema sa tu neukazala.
4) ked uz mu neporadime my, najde si rovnaku radu na stotisic inych miestach na tom posratom internete.
5) toto forum je o tom aby si ludia navzajom pomahali

a este sa zahram na jasnovidca a sa s tebou stavim ze v diagnostike bude mat zapisanu chybu okolo cisla 18075, pretoze kazdy valec ma svoju vlastnu. 18074, 18076, 18077, to je jedno.


Kolko chlebu dokazes ziskat tym ze cloveku ktory nutne potrebuje pomoc jednoducho nepomozes ? Co ked je pan z Vranova a ja som z Bratislavy ? Aj v takom pripade zarobim toho chlebu strasne vela ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kto zažil pri predbiehaní hlavne dlhšieho kamionu že mu auto zvädlo a iba zo šťastím sa odpratal kamsi,tak musí uvažovať že mu oproti môže ísť vlastná manželka z dieťaťom.Na koľko nehôd niet logického vysvetlenia,ale o hlúposti či servismanov či policajných vyšetrovatelov nechcem točiť tému.Asi sa nikdy na Hnojke neobjaví to známe "vyplo turbo".....ale "z neznámych príčin"
Dôvodov prečo pomôcť je veľa,minimálne tolko ako pre hajzlíkov nepomôcť,dokonca urobiť zle.To je kdesi v krvnej skupine.
Petom1
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 05.01.2009 14:13
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petom1 »

to bola len taka uvaha. Ja tiez rozdavam chalanom dost praktickych rad na inych forach tykajucich sa mojej profesie. pre dobry pocit. len ludia su vdaka tymto volne dostupnym info tak nejak oduceni platit za realne sluzby. nevazia si to. Hlavne co sa tyka sluzieb, ktore bez dlhorocnych skusenosti nemas sancu dodat. Vam sa nikdy v servise nestalo ze panko povie, ,,Len mi najdite chybu, ja si to potom opravim sam!''
Octavia III Elegance 1.6 TDI 2013
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani velmi nie,od informácii po opravu je velmi dlhá cesta a nie zrovna najlahšia.Veľa je špeciálneho náradia,na kadečo treba finesov že rozum zastavuje.Dopredu to nepovie nik,ešte sem tam sa nájde taký čo použije slovko len,potrebujem len.A ja len nerobím,len je maličkosť,tú si musí každý urobiť sám,ak už je to teda len.To čo rtobí on sám je "až" a čo robia druhí je "len"
to treba nemilosrdne poslať do ri..i,aj aroganťákov čo si myslia že s peniazmi aj neviem čo..tiež tam isto len rýchlejšie
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Petom1 rady cez fora to je uple v pohode. Ti čo vedia niečo opravit malokedy zakladaju temy, lebo už takmer všetko je niekde popisane a vedia si to najst. A ti čo dlubu doma podla fora často spravia z 50 Eu opravy v servise v začiatku / ktore chcu ušetrit / nakoniec spravia 150 Eu opravu a aj tak skončia v servise a medzi tym kupia ešte pät snimačov a vahu vzduchu, ktore netrebalo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak hnr celkom dobre to máš zmapované.Všetko čo príde a je ozaj zapeklité,tak prešlo všetkým od opráv vo vlastnej réžii,neskôr u všetkých halierových odborníkov a skončí to vlastne vždy takým peňaženkovým zemetrasením.Nezabudni že slovák je rodený minimálne automechanik,politik,znalec žien,rozumie hokeju a fotbalu,vie presne čo je správne a mali by robiť tí druhí.zabudol som niečo ?
dobrucky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.08.2007 17:03
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dobrucky »

Zatial Vám ďakujem za radu zajtra idem do servisu a skúsia sa mi na to zase pozrieť. Ja osobne si doma ani olej nemením a preto nechápem prečo riešite pomoc na fórach zrovna na mojom probléme. Taktiež je vidieť, že som požiadal cez fórum o pomoc prvý raz, a pritom by som sa mohol pri aute ktoré mám vypytovať nonstop, lebo sa na tom vozidle kazí snaď všetko. Takže ešte raz dík.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný