Ford Focus - kontrolka mazania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

nie nemoze!!! ..vzduch. filter s tym nic nema!

a oleja nesmie byt ani moc zasa... kedze neviem co si myslel tym "dokonca nad riskou" tak ti to radsej pisem.. :)
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

vana dole, do fordu po nove sitko olejoveho cerpadla, stara znama vec, a velmi rychlo , za chvilu sa odporuci aj turbo, a ked najdes normalneho mechanika odstrani ti aj dalsiu perlicku tohoto motora pri jednom
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

toto auto nekrici-nevie nic o hladine oleja, kedze napln je tam mala 3,8 litra chladicik oleja miniaturny, teplota oleja nadpriemerne vysoka, olej prdpisany len 5W-30, tak vyrobca mal v poslednej dobe zmenit mierku oleja za kratsiu - aby sa pouzivala vyssia hladina oleja, takze ak mas mierne nad MAX, tak to mas akurat...ja som takto najazdil uz dost kilometrov-v servise davaju kludne nad Max a vdaka regeneracii oleja medzi vymenami pri ojazdenom aute bezne pribuda !! chalani riesia problem s odsavanim cez mierku ! cierny olej - to je to co som ti napisal ze tento motor trpi na nadmernu tvorbu kalu - casto odchadza turbo a k vymene je potom asi 15 polozkovy predpis co vsetko sa musi vymenit dokonca aj olejova vana atd...no vo Forde to vyjde do 2000€...dost toho najdes na forach, doporucujem najma
ford-focus.cz
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Výrobca motora neodporúča určitú viskozitnú triedu oleja ani to či olej má byť syntetický alebo polosyntetický alebo minerálny a už vôbec nie určitého výrobcu oleja. Jediný predpísaný parameter motorového oleja je jeho výkonová špecifikácia ACEA. Súčasťou každej výkonovej špecifikácie je aj požiadavka na minimálnu vysokoteplotnú viskozitu HTHS to je jediný viskozitný parameter ktorý výrobca motora odporúča a ktorý by mal byť vždy dodržaný.
Tak už konečne prestaňte s tými nezmyslami že tam má isť 5W30 alebo 10W40 a ktorý je hustejší a ktorý je synteticky lebo tento údaj nie je smerodajný.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No vzduchovi fylter je veľmy dôležiti.
Prípadne sy ešte zmeraj tlak v pneumatykách.
Ale najskôr to vizerá, že ťa niekto napalyl.
A že už nemáš na pôvodného majyteľa kontakt, tak to do celkového kontextu tiež celkom dobre pasuje.
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

dec superscan 3 full cz,vag com profi original,op com cz original,batronix,bdm,x-prog,..etc...fap off PSA
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja len dodám, dúfam (ak píšeš že tam máš DPF) že si tam aj dal olej, ktorý má takúto špecifikáciu a teda je vhodný aj do motorov s DPF filtrom...
fesiak
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 02.06.2009 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fesiak »

ak to robi od vymeny oleja tak sa s tebou stavim ze je odtrhnuty cudlik co je na olejovom filtri.alebo si ho nezalozil do tej dierky co je na to urcena alebo sa ti ta ciapka na ten filter tak tazko tocila ze si ten cudlik odtrhol a tym padom ta dierka ostala volna a netlakuje dobre olejovy okruh. zacal by som tym. vyber olejovy filter a uvidis. olejom to nebude.
toso512
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.10.2009 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toso512 »

to som si myslel tiež ale tým to nebolo . bol som za mechanikom a je to tym sitkom v olejovej vani. vravel že tieto motory su citlive a rychlo sa tam vitvori vrsta karbonu hlavne koli takej nafte ako tu na slovensku je poradil mz olej menit kazdich 10000km . roby mi to preto lebo nahrnuty karbon v tom sitku mi neprepusta olej tak ako ma no ak čerpadlo vitvorí vedší tlak tak si nejaku cestu najde. čo sa tyka oleja ak by som tam dal 10w-40 tiež by som tomu moc nepomohol akurat by som tuto situaciu na čas oddialil ale stalo by sa to tak či tak. a ten škaredy zvuk mi vidavaju zdvihatka ani poriadne neviem čo to je pretože tolko sa do motoryckych veci nerozumiem. moja jedina skusenos s tymito vecamy je vimena motora v mojom starom aute mazde 323f a to som odtial iba vihodil to čo som kupil a to čo som kupil som tam nahodil došteloval mi to kamarat a zatial to auto ide tak som to asi spravil dobre
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> je to tym sitkom v olejovej vani. vravel že tieto motory su citlive

to je spravne. TAK AKO VSETKY hyperdieslikove motory.





>> a rychlo sa tam vitvori vrsta karbonu hlavne koli takej nafte ako tu na slovensku
>> je poradil mz olej menit kazdich 10000km .

tomuto nerozumiem. Poprve co ma nafta spolocne s karbonom na sitku v OLEJOVEJ VANI ? Myslis ze nafta dokaze karbonovat a pre istotu priamo v olejovej vani kde mas radovo 100 stupnov [pricom olej sa priamo zucastnuje spalovacieho procesu s teplotami radovo, cize desatnasobne, vyssimi] ? Co takto karbonovanie oleja a longlife 30.000km az 40.000km vymenne intervaly ? To ti sposobuje karbonovanie, nie nafta.

V neposlednom rade ta rada na vymenu oleja po 10.000km je absolutne spravna a perfektna, ALE VOBEC NIE KVOLI NAFTE KTORU MAME NA SLOVENSKU. Drz sa tej rady. Fakt sa jej drz. A olej vzdy menit pred prichodom zimy pretoze v zime ho potrebujes najkvalitnejsi.



>> čo sa tyka oleja ak by som tam dal 10w-40 tiež by som tomu moc nepomohol akurat by som tuto situaciu na čas oddialil

predovsetkym by si odfajcil turbo a DPF. Ziadny olej vo viskozite 10w-40 NESPLNA poziadavky kladene na tvoje miniaturne supervysokootackove turbo a produkciu splodin pre dpfko.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných