Ice Road Truckers

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

Ja mam COBRU, neviem ani ake ma parametre ale 10 km u nas je velmi malo, VHF maju dosah cca 2000 km .
To 10-4 som zatial nikdy vo vysielacke nepocul, kazdy keca ako chce. Je pravda ze uz to aj malokto pouziva...ved mame I-phony :-), ale niekedy nie je signal aj 500 km.
mamuko555
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 13.09.2006 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamuko555 »

mp3turbo napísal:Convoy je nenormalna klasika...
Ved som po nom aj nenormalne dlho kedysi isiel.Ale podarilo sa mi zohnat original na paske este nadabovanej 40/60.V podmaze idu original hlasy.Dabing je na slusnej urovni.Co herec,to iny hlas.Az ide mraz po chrbte pri pozerani.
Laci,ono vela zavisi od anteny ako sa naladi.Na tieto nove tragace u nas sa standardne montuje taka kratka antena.Cca 7 km.Ja mam antenu Sirio Turbo 2000.
Dosah 2 000 km si neviem ani predstavit.Akurat ze sa v poslednom case serie na kanaloch z Moskvy dispecerka taxikov.Zevraj neake anomalie vzduchu nad nami.
U nas je tiez niekedy hlucho,ak das vyzvu na pokecanie,vzdy sa niekto najde.Trochu to preberie ked masina uspava :4012:
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

Ja mam 2 asi1,2 m dlhe 1000W anteny, ale v horach to dost rusi.
Bol som teraz na severe na OIL PATCH a tam mali poziadavku na VHF vysielacku, tak som zhanal nejaku a tam mi vysvetlili rozdiely medzi CB a VHF. Rozpraval som aj so sofermi a vseci pouzivaju VHF koli dosahu. Totiz to tam nie je nic, ani pokrytie telefonu, ani radio....nic...Ak sa ti nieco stane aby si sa mal ako dovolat pomoci.
Nakoniec mi dali doprovodne vozidlo dostatocne vybavene a to ma doviedlo do campu., vylozili sme, a potom zase ma doviedlo z campu do FT. Nelson.Stali sme asi kazde 2 km a hlasili ci je volna cesta. Bol som asi 180 km severovychodne od FT. Nelson BC. GPS uz nic neukazovalo, ale cesta tam bola, Ale zase tu cestu nenajdete nikde na mape.

FT. Nelson ma asi 7000 obyvatelov a pesi sa da obist asi za hodinku......najblizsie mesto je Fort, st, john....asi 600 km,
mamuko555
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 13.09.2006 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamuko555 »

Mas to vesele.A ta vysielacka VHF facha aj v tych kopcoch?Bud to ide cez translokatory alebo netusim.Nemusia mat na to povolenie?
U nas na ne treba skusky z ministerstva telekomunikacii.
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

nic ti netreba, len $$$, potom namontovat a pouzivat.

Tak som zase dohodil nejake foto do albumu z Alaska HWY, Liard HWY, cesta do campu.
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

Myslim ze na Discovery zacina nova show podobna IRT, vola sa to "Highway thru hell". V podstate je to o problematickom horskom prechode na HWY 5 kusok za Vancouverom, viacmenej jedina cesta na vychod canady a velmi frekventovana. Pocasie sa meni neskutocne rychlo, dole svieti slnko, hore snezi a to doslova kedykolvek.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Welcome back, trucker !

Videl som vsetkych sedem casti Highway/hell co doteraz vysli. Na IceRoadTruckers som nejako zvyknuty a vyhovuje mi viac, je vsak pravda ze tento posledny rocnik tam bola vyslovene nuda - ziadne huste situacie atd, uz zrejme ukazali a povedali co sa dalo a nejake extravynimocne veci uz nemozeme cakat. Dokazal by som vela zmenit v scenari, comu sa venovat, nejake novinky zaviest, nieco nove ludom ukazat, ale to nie je dolezite lebo moj nazor nikto v history.com pocuvat nebude.

So zaujmom som si pozrel napriklad aj Deadly Roads z tej istej dielne a obsadenim ako IRT, je to ine, v nejakych momentoch mi to prislo zaujimavejsie. Fajn spestrenie aj ked s tymi istymi truckermi, semtam jeden-dva fresh ksichty. Nie svetoborne ale dost dobre na to aby som pozrel obidva rocniky. Chlapci hraju na tuto strunu, spravili napriklad aj Ice Road Pilots, ano zase z Ajlasky, tentokrat nie o www.carlile.biz ale o http://www.buffaloairways.com/ tiez srandovny serial.


Highway thru hell : zase nieco ine, dobre, pozrieme, uvidime, zhodnotime.


Drz sa a hocikedy prispej, nech ta brzdy a retader posluchaju !!
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

ja sice highway thru hell nesledujem ja ju zazivam na vlastnej kozi :-). Len ma to napadlo pre tych ktorych to bavi pozerat :-)

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 1 neregistrovaný