vyvoz noveho auta do FR(resp. inej krajiny EU)

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matto-007
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.03.2006 17:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matto-007 »

Existuju na slovensku vyvozne spz. pred 3 dnami som to zistoval na DI v SNV.Treba povipisovat niekolko ziadosti a daju ti vyvozne znacky a samozrejme aj kolky ti treba myslim ze 70 eur.ale netusim ci sa to da vybavit na funglovku, ci to nemusis najprv prihlasit na sk spz.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Sorry, máš pravdu:

[img]http://files.myopera.com/cicmanec/album ... ozneEC.png[/img]


Nigdá som nič také nevidel, teraz neviem či kvôli zložitosti vybavenia alebo kvôli objemu vývozu od nás...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja som take daco videl pred asi polrokom ked som predaval Murano do Ciech. Len teraz rozmyslam ze ako to bude s fonglovkou ked ja som musel robit KO a odhlasit auto na cecha.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a aky je vlastne tvoj dovod tvojho umyslu platit dph az vo francuzsku ked ju tam maju takmer identicku s nasou?
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

rastoa..,mas pravdu,nemusis platit DPH..,ak povedzme zijes vo France...,DPH neplatis,ale musis u nas kupit auto znacky Peugeot,Renault,Citroen alebo iny franc.smejd.tj produkt daneho statu.s autosalonom sq dohodnes na transporte,tam chvilu cakas lebo s tvojim autom extra kamion nepojde a odoberies si ho u najblizsieho predajcu.Tam ti vratia aj DPH,ktore odovzdas predajcovi,nakolko budes mat zaratany transport.To sa tyka vsetkych krajov EU.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mna zas irituju ceny starych crepov vo francuzsku.... By sa oplatilo zo slovenska vyvazat... Lenze potom zas nechapem, ako je mozne, ze u nas na SK sa preTo kupia vrak, doma ho polataju a potom predavaju?
mark69
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25.12.2007 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mark69 »

U nas je sadzba DPH 20%, francuzska TVA je 19,6%. Rozdiel je 0,4%. Pri aute za 30000eur (priklad) to predstavuje 120eur. Je otazne, ci sa kvoli tejto, v porovnani s cenou auta zanedbatelnej sume oplati absolvovat celu byrokraciu.

V pripade kupy na firmu, ktora je platcom DPH si das vystavit fakturu bez DPH (export) a tuto DPH zuctujes "papierovo". T.j. ju vykazes v zuctovani DPH na vstupe aj na vystupe a teda sa ti vynuluje. Stalo sa, ze predajca sa chcel kryt pre pripad, kedy by som napriklad vozidlo nevyviezol a pozadoval aj DPH, vtedy DPH isla na samostatny doklad a po poslani kopie slovenskeho osvedcenia o evidencii bola vratena.

Neviem si celkom dobre predstavit ako mozes kupit tovar bez DPH ako fyzicka osoba.
rastoaeu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.10.2012 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastoaeu »

matto-007 napísal:Existuju na slovensku vyvozne spz. pred 3 dnami som to zistoval na DI v SNV.Treba povipisovat niekolko ziadosti a daju ti vyvozne znacky a samozrejme aj kolky ti treba myslim ze 70 eur.ale netusim ci sa to da vybavit na funglovku, ci to nemusis najprv prihlasit na sk spz.
Tak a nasiel som info priamo na stranke ministerstva:
http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-do-zahranicia

Odhlásenie vozidla do cudziny je možné vykonať tými spôsobmi:

1. odhlásenie evidovaného vozidla s vydaním vývozných tabuliek s evidenčným číslom, papierového osvedčenia o evidencii časť II a polykarbonátového osvedčenia o evidencii časť I,
2. odhlásenie evidovaného vozidla bez vydania vývozných tabuliek s evidenčným číslom, pričom sa vydáva papierové osvedčenie o evidencii časť II a polykarbonátové osvedčenie o evidencii časť I.

Taktiež je možné vykonať odhlásenie vozidla do cudziny, ktoré ešte nebolo evidované v Slovenskej republike ani v inom štáte.


=> a to je odpoved ci je mozne "odhlasit" aj funglovku. malo by to ist!
rastoaeu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.10.2012 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastoaeu »

cviro123 napísal:http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=471 Tu ide podla mna o to s tym DPH aspon podla toho clanku co som dal link, ze ked ty si slovak a kupujes nove auto v nemecku tak dan zaplatis tu. Ale ako slovak ktory kupuje auto na slovensku a chce DPH platit inde to asi nepojde :)
Je to tak, ze ja som sice slovak ale zijem a travim vacsiu cast roka vo francuzsku kde som aj danovy rezident a kde teda normalne platim dane. Ale ani to tu vobec nehra rolu si myslim. Tu hra rolu to kde to nove auto prihlasim po prvy krat. A to bude vo francuzsku. Takze je to presne opacny pripad ako keby som si kupil nove auto vo francuzsku a prihlasil na slovensku(a zaplatil teda slovensku dph).
Navyse ja ako obcan zijuci viac vo francuzsku by som po spravnosti ani nemal mat moznost to auto prihlasit na slovensku, take su tusim pravidla v ramci EU :)
rastoaeu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.10.2012 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastoaeu »

mark69 napísal:U nas je sadzba DPH 20%, francuzska TVA je 19,6%. Rozdiel je 0,4%. Pri aute za 30000eur (priklad) to predstavuje 120eur. Je otazne, ci sa kvoli tejto, v porovnani s cenou auta zanedbatelnej sume oplati absolvovat celu byrokraciu.

...

Neviem si celkom dobre predstavit ako mozes kupit tovar bez DPH ako fyzicka osoba.
Nie akykolvek tovar, iba auta! Zjavne auta maju specialny rezim v EU (a je to asi celkom nova vec, lebo vela ludi to nepozna) => info po slovensky priamo na EU strankach, odporucam pozriet je to strucne a celkom jasne:
http://europa.eu/youreurope/citizens/sh ... dex_sk.htm

A teraz, ze ci sa mi to oplati a co ma k tomu vedie :)
Vobec nie usetrenych 0,40% dane. Ide mi hlavne o rozdiel v samotnej cene auta. Pozeral som nejake lacnejsie verzie Golf, A3 a tie rozdiely su velke. Rozumej na slovensku ovela lacnejsie! A co ma uplne dorazilo, ze aj taky Peugeot je na slovensku ovela lacnejsi oproti francuzsku. Nemam tu teraz presne cisla, zajtra to sem hodim na pobavenie ale boli to tisice eur rozdiely (a nemyslim 1-2 tisic, myslim viac).
No a ked uz usetrim rovno pri kupe tak preco ho registrovat na slovensku SPZku ked to mozem rovno vyviezt a dat to rovno na FR SPZku.
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Neviem ako je to s danou a pod, ale s pravdepodobnostou hraniciacou s isotou ti viem povedat, ze auta kupis este lacnejsie ako na SVK.
Jeden priklad za vsetky, LandRover Evouque v rovnakej vybave posledna cenova ponuka v Nemecku u velkeho predajcu bola cca o 4.000€ nizsia ako najnizsia ponuka v SK! K tomu myslim ze skodovky su zase najlacnejsie vo Finsku...

Uz ked planujes razit cestu birokraciou, preco si to este malicko neskomplikovat aj kupou z ineho nez Bananistanskeho statu? Mohlo by sa ti to slusne oplatit.
CODE
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 18.12.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CODE »

Rasto ,Cicmanec má pravdu,tebe ako sukromnej osobe nikto na Slovensku auto bez DPH nepredá,aj keď ho ideš vyviesť do FR.

Jediná cesta je ,že by si auto kúpil na svoju firmu ,ktorá je platcom DPH a potom toto auto vyvezieš do FR bez DPH.
Na Slovensku ti daň vrátia a vo Francuzsku by si je mal pri prihlasení zaplatiť.Ak ju zaplatiš tak ti ju tam vrátia ,ale iba v tom prípade ak si ty alebo tvoja firma vo Francii zaregistrovaná ako platca DPH,t.j.máš francuzske daňové číslo.

To ako si to chcel povodne urobiť ty je možné ,ale len v prípade ak máš diplomatickú akreditáciu,v tom prípade auto kúpiš na SK bez DPH,musíš ho min. 6 mesiacov používať mimo SK.
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Presne tak. My, ako firma, ked predavame nove auto na vyvoz, musi nam dotycny preukazat, ze je platcom DPH v krajine vyvozu. Na zaklade toho mozme vystavit fakturu bez DPH. Potom na DI, vyvozne znacky za 66€ s tym, ze TP sa vystavuje rovno na kupujuceho a krajinu vyvozu, alebo ak ide auto prepravnikom 12€ a bez znaciek. Trosku nedomyslene je, ze potom o par dni treba vyzdvihnut plastove osvedcenie a poslat ho postou kupujucenu. Pripadne, ak sa mu tu na Slovensku velmi pacilo, tak si moze prist pon aj osobne...
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

ked kupovali slovaci v cz nove auta a vyvazali ich na svk, tak kupovali auta bez dph a dph platili az nasledne u nas.
ako si to zaobstaral predajca {ci ju uhradil za kupcu a potom ju ziadal spat, to neviem} ma nezaujimalo.

na slovensku sa musi dat nieco podobne. v pripade, ze by ti nechceli vyjst v ustrety nasi predajcovia, vyskusaj to "prehnat" cez ceskych. najma pri hraniciach s nasimi, kde uz maju tieto skusenosti a ceny su vacsinou +/- podobne ako u nas.
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

ked som kupoval novucicku Accord z madarska, kedy bol forint 320ft / 1 eur , cena Accordu oproti SVK verzii asi o 3000e nizsia + v tej cene este o 1 uroven vyssia vybava, tak bezproblemovo mi auto predali bez DPH na slovensko s tym, ze pri registracii na SVK som musel ist najrpv zaplatit DPH a s papierikom som nasledne mohol ist prihlasit auto na DI .

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní