Peugeot 307 HDI, po stlaceni plynu zhasne motor -*Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.08.2012 15:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 HDI, po stlaceni plynu zhasne motor -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa miroko »

Mam Peugeot 307 HDI 2.0 79kW, rok vyroby 2003. V cechach na dialnici mi sa mi nahle prudko znizili otacky motora a motor zhasol. Po opatovnom nastartovani mi ukazalo chybu antipolution fault. Potom som uz ani nenastartoval, po stlaceni plynu okamzite motor zhasol. Odtiahli ma domov, vraj je problem s turbom, ale nemohli to urcit presne. Hodili mi to doma na diagnostiku. Motor po vychladnuti nastartuje, akonahle sa vsak zvysia otacky motora a trosku sa motor zahreje okamzite zhasina motor. Moze byt problem v turbe alebo priamo v odsavacej sustave? Mam to uz v druhom servise a stale s tym tapaju.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mám pocit, že registráciou na fóre si súhlasil s dodržiavaním jeho pravidiel...

http://bit.ly/Tz7ST2
miroko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.08.2012 15:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroko »

Tak som si dal namahu pozriet to cez google, v ani jednom prispevku na autobazar.eu som nenasiel podobny problem. Vacsinou ludia s touto chybou jazdia dalej, ja nejazdim vobec, ale tak diky za ochotu, odpalit viem aj ja na pravidla fora (som informatik, robim s compami, ak je problem riesim aj 100x to iste a to mam ludi, co sa nevyznaju poslat na dalsie fora...)

Ale aj tak je to hladat ako ihlu v kope sena ako citam tie fora, moze to byt cokolvek, ja som len cakal, ze ma niekto usmerni...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

miroko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.08.2012 15:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroko »

Cize je to pravdepodobne ten filter FAP? Ah jaj...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

A co tak zacat u niekoho kto vie ako sa diagnostika pouziva. Palivovy filter si kedy menil? Naposledy ma zakaznik presviedcal pri podobnom probleme ze je urcite novy. A predstav si nebol. Dva dni v cudu kvoli palivovemu filtru...
miroko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.08.2012 15:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroko »

Tak ten sa vymenil ako prvy, az potom sme sli dalej. Volal mi pred chvilkou ze FAP spustil obnovu cez PC, potom ho rozobral vycistil, problem pretrvava.

Normalne tu hadicu, co ide z motora do okruhu, kde do motora vnasa vyfukove plyny druhy krat podtlak az stlaci, tak neviem ci je niekde v tom potrubi zavada resp. EGR ventil nepracuje ako ma...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Co presne pise diagnostika?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Že EGR má schopnosť Ťa dať do smútku si asi nemusíme písať. Už nebaví písať dokolečka platné zákony Hdi,jeden z nich hovorí,FAP je schopný zasiahnuť do riadenia motora,ale nie ho odstaviť,tj zamedziť jeho štartu.Proste NEMÁ na to výložky,povedané inak, nemá také právomoci. Je to na zaplakanie že Hdi je na svete kopec rokov,a jeden zo sto mechanikov vie čosi o tom ako rozmýšla RJ a to je prosím aj medzi bratmi alfa a omega všetkého,bez tejto vedomosti sa iba riešia kraviny.
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

cidlo otacok motora??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

čidlo ? Prečo nie § Ak má problém dávať impulz v teplom stave,tak určite.Výpad jeho signálu je okamžite mrtvy motor.Našťastie je krásne možné ho diagnostikovať,ale nie z OBD
miroko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.08.2012 15:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroko »

Takze auto je opravene, povedal mi, ze problem bol vo FAP, repasoval ho, zapytal si 360 € bez papierov a zaruky. Vraj repas FAP aj s robotou stoji aj 500 €. Ale mne sa to vobec nepozdava, na internete chcu za repasy FAP od 150-250 € aj s robotou a jednorocnou zarukou. Aky je vas nazor? Nie som odbornik do aut, ale nevymenil ani jednu suciastku, prakticky urobil cez PC repas a potom ho mozno prestriekal FAP kou....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú veci ktoré je niekedy lepšie nevedieť. Ulahčuje to spánok,dôležitejšie je to,aby to ostalo dobré a nezopakovalo sa to velmi časté...dva dni to bolo v pohode a zase sa to se...
Istú úprimnosť si človek verejne nemôže dovoliť,treba počkať ako sa to bude dalej správať,ja tej diagnóze neverím ani sekundu,ak už sa pýtaš na názor.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Boha, spravili bez papiera bez záruky !!!! T.j. zajtra to prdne, tak si môžeš tak pískať.

Ak bude mať niekto problém s autom, tak dajte opraviť mne. Ja zoberiem peneži keš a poviez za bráničkou mojho domu už za auto neručím a vytlačím ho z dvora :-(

Bomba :-( radosť byť mechanikom :-(
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

urcite to vydrzi ...
naco kupovat novy za 183€, ved postovne je az 17€...cize celkom 200 ... ja som to niekedy pred rokom vyriesil takto, akurat na moj kar trosku drahsi, stacilo par minut pogooglit...
ale preco sa namahat, lepsie je vypisovat po...
napr
http://www.ebay.de/itm/DPF-FAP-Diesel-P ... 58938bb674
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných