Prevoz 7,5-tonky medzi mestami - poplatky?

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To elephant - ešte šťastie že sme na slovensku a tie potvrdenia sa dajú kúpiť rovnako ako nálepky od stk a všetko ostatné . lol lol lol :40bd: :40bd: :40bd: V tomto štáte si kúpiš aj vlastnú mater ( chvalabohu , inak by sa tu nedalo žiť) :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Pozri mne sa napriklad nepaci ze zakon zakazuje niekoho zabit a ze ma potom za to potrestaju ak ma chytia a dokazu mi to. A co s tym narobim? :d :D

Neviem preco by som si mal nieco kupovat a uplacat ak teda nie som slepy hluchy deges s IQ hupacieho konika s reakciami jednobunkoveho zivocicha.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som nepísal , že sa mi to nepáči , je mi to jednoducho jedno .Začnem nad tým rozmýšlať ak príde čas ,že to nedokážem vyriešiť telefonicky. Čas je ten fenomén ,prečo som sa podobné veci naučil riešiť drahšie ale bez straty času. Moja robota možno nie je až tak dôležitá ale je na ňu naviazaný príliš velký rad ďalších ludí , takže ak si zlomím nohu najskôr ma zoberú na nosidlách do roboty a až potom doktorovi. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

oco13 napísal:stále je tu určitá a dosť rôznorodá skupina ludí , ktorá potrebuje alebo chce vlastniť vozidlo nad 3,5 tony ako výsostne súkromné vozidlo s nájazdom par sto km ročne. Mám to tu vymenúvať? Včelári , obytné vozy , amatérsky pretekári
taky hummer H1 alebo H2 tiez celkovou hmotnostou prekracuje 3,5 tony :-)
Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Geofrey »

Takže páni, podávam definitívne rozuzlenie tejto témy, ktorá sa nakoniec zvrtla od poplatkov za prevoz 7,5 tonky k nemožnosti vedenia vozidla nad 3,5 tony bez zdravotnej a psychickej spôsobiosti.

Ako som uviedol pred časom, podal som požiadavku na vysvetlenie ministerstvu, ktoré moju vec presunulo priamo na Prezídium Policajného zboru SR. Požadoval som priamo odpoveď, či musím mať pri sebe doklady o spôsobilosti alebo pre súkromné účely to mať nemusím. Tu je odpoveď:



Dobrý deň.

Odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru obdržal Vašu žiadosť o informáciu týkajúcu sa povinnosti vodiča mať pri vedení nákladného vozidla celkovej hmotnosti nad 3,5 t do 7,5 t doklad o lekárskej prehliadke a o psychologickom vyšetrení.

Po preskúmaní predmetnej žiadosti odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru k nej zaujíma nasledovné stanovisko:


Upovedomujeme Vás, že podľa § 88 ods. 5 písm. b) zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) psychologickému vyšetreniu je povinná podrobiť sa iná osoba, ktorej taká povinnosť vyplýva podľa zákona. Pravidelným psychologickým vyšetreniam každých päť rokov a po dosiahnutí veku 65 rokov každé dva roky sú povinní podrobiť sa vodiči, ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C, C + E, D a D + E a podskupiny C1, C1 + E, D1 a D1 + E podľa § 88 ods. 6 písm. a) zákona.


Podľa § 87 ods. 2 písm. b) a ods. 3 písm. a) zákona je povinná podrobiť sa lekárskej prehliadke iná osoba, ktorej taká povinnosť vyplýva podľa zákona. Pravidelným lekárskym prehliadkam každých päť rokov a po dosiahnutí veku 65 rokov každé dva roky sú povinní podrobiť sa vodiči, ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C, C+E, D, D + E a podskupiny C1, C1 + E, D1, D1 + E.


V zmysle § 89 ods. 1 vodiči uvedení v § 87 ods. 3 a 4 zákona musia mať pri vedení motorového vozidla pri sebe doklad o zdravotnej spôsobilosti a vodiči uvedení v § 88 ods. 6 zákona musia mať pri vedení motorového vozidla pri sebe aj doklad o psychickej spôsobilosti; na výzvu policajta sú povinní takýmto dokladom sa preukázať. Vodiči uvedení v § 87 ods. 3 a v § 88 ods. 6 zákona sa preukazujú dokladom o zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti nie starším ako päť rokov, a ak ide o vodičov starších ako 65 rokov, nie starším ako dva roky. Vodiči, ktorých zdravotná spôsobilosť alebo psychická spôsobilosť je podmienená pravidelným podrobovaním sa lekárskej prehliadke podľa § 87 ods. 5 alebo pravidelným podrobovaním sa psychologickému vyšetreniu podľa § 88 ods. 4, sa preukazujú dokladom o zdravotnej spôsobilosti alebo dokladom o psychickej spôsobilosti s vyznačenou dobou platnosti.


Zákon č. 280/2006 Z. z. o povinnej základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku niektorých vodičov v znení neskorších predpisov v § 2 ods. 4 písm. g) ustanovuje, že povinnosť podrobiť sa systému povinnej základnej kvalifikácie vodičov a systému pravidelného výcviku vodičov podľa citovaného zákona sa nevzťahuje na vodičov vozidiel používaných na nepodnikateľskú prepravu osôb alebo nákladu pre vlastnú potrebu, pričom povinnosti ustanovené v zákone č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov pre vodičov, ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C alebo podskupiny C1 zostávajú nedotknuté.


Na základe vyššie uvedeného odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru Vám oznamuje, že pri vedení motorového vozidla skupiny C alebo podskupiny C1 je vodič povinný mať pri sebe platný doklad o zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti a na výzvu policajta sa takýmto dokladom preukázať, bez ohľadu na to na aké účely sa vozidlo využíva.


S pozdravom



JUDr. ......(meno neuvádzam)
oddelenie prevencie
vnútorného odboru kancelárie prezidenta Policajného zboru



Takže elephant upozornil správne, čo je veľmi užitočné zistenie. Bez dokadov spôsobilosti sú nám vodičské preukazy skupiny C na nič. Vďaka za upozornenie. Pekný deň.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný