Dovoz-prihlásenie Nemecko

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mattaxis
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.01.2008 20:47
Bydlisko: Trenctown
Zdieľať na Facebook

Dovoz-prihlásenie Nemecko

Príspevok od používateľa mattaxis »

Ospravedlnujem sa..urcite ta tema je tu ale ja som to nenasiel presne co by som potreboval..

chcel by som vycestovat pre auto do Nemecka..do nejakeho autobazaru..

chcel by som vediet vsetko od chvile ked si tam vyberiem auto..
co musim este v DE zaplatit..vybavit, ake tlaciva co to bude stat..proste vsetko aj co sa tyka potom na slovensku..
oplati sa to cenovo dat urobit nejakej firme?
mozem s nimi vycestovat??

DAKUJEM
miuh
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07.12.2008 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miuh »

odpoveď som ti poslal omylom ako súkromnú správu
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

co zaplatis je cena auta to je jeasne :D

dalej platis za prevozne znacky a poistenie auta v platnosti casu prevoznych znaciek

ked som si doviezol svoje auto platil som cca 350 eur za znacky a poistenie.

Na slovensku musis mat prelozene papiere od auto to bolo predtym 1000 SKK, coc .

teras neviem co este musis pri prihlaseny na slovensku este mat .
mattaxis
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.01.2008 20:47
Bydlisko: Trenctown
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattaxis »

niekto zas tvrdi ze vacsina bazarov v DE ti zaplati znacky a poistku??!!

ten preklad musi byt nejako osetreni notarok alebo nejakou peciatkou??

ked uz to bude na slovensku uz je ,,dobre,, :41c2:
miuh
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07.12.2008 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miuh »

subin napísal:co zaplatis je cena auta to je jeasne :D

dalej platis za prevozne znacky a poistenie auta v platnosti casu prevoznych znaciek

ked som si doviezol svoje auto platil som cca 350 eur za znacky a poistenie.

Na slovensku musis mat prelozene papiere od auto to bolo predtym 1000 SKK, coc .

teras neviem co este musis pri prihlaseny na slovensku este mat .
350Eur za prevozné značky a poistenie? to prosím ťa na akú dobu si mal tie prevozné a na aké auto?Nemáš tam preklep?


teraz COC nahradila KO a samozrejme k tomu idú poplatky ako reciklačný fond + iné veci čiže cca 450-500Eur záleží od auta
miuh
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07.12.2008 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miuh »

mattaxis napísal:niekto zas tvrdi ze vacsina bazarov v DE ti zaplati znacky a poistku??!!

ten preklad musi byt nejako osetreni notarok alebo nejakou peciatkou??

ked uz to bude na slovensku uz je ,,dobre,, :41c2:
veľa predajcov nechce spustiť cenu ale v cene ti vybavia prepravné značky a poistenie zhruba na jeden mesiac.

preklad smie robiť iba súdom certifikovaný tlmočník z pečiatkou a nie kade kto.
mattaxis
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.01.2008 20:47
Bydlisko: Trenctown
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattaxis »

celkom fajn ze by zaplatili tie prevozky a poistku...ja nezvyknem nejako zjednavat cenu..proste ked sa mi cena pozdava tak beriem...ked nie hladam ine... :2f93:

takze tych 450 -500 euro a mam auto na Slovensku?
miuh
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07.12.2008 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miuh »

mattaxis napísal:celkom fajn ze by zaplatili tie prevozky a poistku...ja nezvyknem nejako zjednavat cenu..proste ked sa mi cena pozdava tak beriem...ked nie hladam ine... :2f93:

takze tych 450 -500 euro a mam auto na Slovensku?
nie to je cena ktorú zaplatíš na slovensku za to aby si postavil auto na SK značky,( KO, STK + EK, recikačný fond, preklad, nieaký poplatok aj na polícíí v kolkoch za nove ŠPZ.)

takže ak môžeš tak aj v nemecku zjednávaj lebo ti to môže a nemusia urobiť na ich náklady a cestou späť si zarátaj ešte diaľničnú v rakúsku neviem presne čo stojí týždňová a samozrejme pohonné hmoty a takto sa náklady pomaly pekne navyšujú ale to by malo byť všetko samozrejme ak ešte nedostaneš cestou za niečo pokutu..
bazabc
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.07.2004 12:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

a potom zistíš, že doma to bolo lacnejšie

Príspevok od používateľa bazabc »

Lebo tu sú ceny že začneme vyvážať, aby si to tí, čo si mysleli že ušetria, kúpili od Vás vonku :28b7:
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Teraz som si prihlasoval svoje BMW tu v BA:
KO: 100 EUR
STK + EK: 32 EUR - potom ešte treba zaplatiť za nálepky a kartičky do 15 EUR myslím
Preklad - stačila len kúpno predajná zmluva 17 EUR /nie ako mi tvrdili že aj Nemecké osvedčenie a COC - blbosť, to je len byrokracia na OU, vôbec to netreba dať prekladať/, preklad som mal na druhý deň do 10,00 hod.
Kolky OU: 66 + 4,50 EUR
Recyklačný fond: 66,3 EUR
Kolky na ODI: 66 EUR
čokoláda Milka za ochotu pre kamoša na OU cca. 2,50 EUR
:3035:
a za cestu som dal kamošovi čo sme boli po auto 50 EUR.
mattaxis
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.01.2008 20:47
Bydlisko: Trenctown
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattaxis »

ja som z toho vsetkeho uz uplny blb..
oplati sa t ovobec ist pre auto tam alebo dat niekomu 25 t a vsetko urobi za mna??
;-(
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Ak sa vyznáš do áut tak si vybehni ho zobrať sám, ak si laik nechaj to ľudom čo Ti to spravia, chodia tam a rozumejú sa. Ja som si to všetko vybehal sám, pomohol mi kamoš akurát na OU.Auto sme obzerali aj s kamošom vyše 1 1/2 hod. predávajúci už bol z nás zúfalý, ale vysvetlil som mu, že nemienim kupovať šepletu, ktorá bude pýtať peniaze, tak chlap čakal kým sme celé auto pomaly a postupne neomrkli. Ale bacha, aj v DE sú črepy tak ako aj všade inde. Hladaj auto po 1 majiteľovi s úplnou servisnou históriou, ktorú má aj doloženú. A napr. pri BMW bacha na dovoz z IT. Chalan teraz /minulý týžden v piatok/ tiež doniesom 3ku z DE, a na KO došli že je kradnutá v IT, dovezená a prihlásená v DE. Lebo sa ulakomil na cenu a auto nemalo ani servisku, ani COC a pôvod si nezisťoval. Takže šťastnú ruku pri výbere auta.
mattaxis
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.01.2008 20:47
Bydlisko: Trenctown
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattaxis »

v autach sa vyznam..viem na co treba davat pozor atd..
aj v rodine mame par ludi co robia s autami a kamarat robi v Peugeote a druhy vo Fiate a obidvaja by isli somnou..
konkretnejsie by som tam chcel ist pre Golfa VI alebo Octaviu 2, pretoze ist len tak na blink sa nemusi vyplatit..
octaviu chcem kuknut max 2rocnu takze tie auta co budem pozerat musia byt teoreticky ako nove..

z nicoho nemam strach len s tych byrokratickych papierovaciek :3c90:
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

no neviem kde si zobral tých 350e za prevozné, ale asi to fakt boli na mesiac alebo aj viac...

no ale k veci, s vacsinou bazárnikov sa vies doodnut, ze ti daju prevozné do ceny auta, tie najlacnejsie vychádzaju do 150e a su na 2 týždne. v tom je zarátaná aj poistka po dobu platnosti značiek. a tu na SK platíš to čo ti tu už ktosi napísl...
bol som velakrát v DE pre auto, vzdy so mnou bazárnik alebo nejaký jeho poskok vybehol na DI odhlásiť auto. samozrejme, az ked dostal kapustu.
inak napríklad v Mnichove na Bodenseestrasse doniesol kurier priamo do bazáru prevozné značky aj s poistkou, len som zaplatil, nahodil na auto a hajde domov. trvalo to do 20 minut čo chlapík zavolal ze chce prevozky...
ešte samozrejme farba značiek. červené sú prevozné na vývoz mimo štátu D, a žlté sú v podstate prevozné pre nemca, niečo ako dočasné značky, do doby než prihlási auto... niekedy s tým majú český policajti problém a buzerujú ťa alebo ťa skásnu.
žlté sú o niečo lacnejšie... odporúčam červené... :)
mattaxis
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.01.2008 20:47
Bydlisko: Trenctown
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattaxis »

takze uz mam v tom trosku jasnejsie...
ked sa dohodneme na kupe auta a dohodneme sa ze v tom bude aj poistka a prevozky tak v lepsom bazari pojde somnou na DI a tam to vybavi..

na o co mam prve urobit ked s tym dojdem na slovensko??
mam dat hned vsetko prelozit?? resp.co a kde mam dat prelozit!?

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných