Ford Focus 1.8 tdci rv. 2004

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čiže 2x55 stretávačky + 4x5 P+Z obrysovky + pár žiaroviek osvetlenia palubovky a prístrojov - no nech dokopy 200 ušetrených wattov ti urobilo pol litra na spotrebe?! [img]http://garaz.autorevue.cz/images/smilies/13.gif[/img]
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A nebude tá nižšia spotreba vplyvom viac nafúkaných pneu ???
PeterToretto
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 26.02.2007 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterToretto »

ono je to jedno z druhym .. predsa len 140W svetla oproti diodam 5W je rozdiel ... aj na octaviu kamaratovi som to daval a tiež sa mu o niečo znižila spotreba ..Ak maš pal. PC tak nechaj auto naštartovane a kukni aku maš aktualnu spotrebu potom rozsvieť svetla a uvidiš o kolko sa ti dvihne
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja ti napíšem jednu vec, väčšiu sprostosť som ešte nečítal, teda čítal ja som si už zvykol že ludia čo to majú namontované vedia obhajiť dôvod montáže vždy nejakou kravinou, ale na druhú stranu som rád že to z áut vymizlo, presne tak ako vo velkom vymizli HID sady tak isto prišiel čas aj na dorobené DRL, už to ostalo naozaj len takým ktorý žijú v podobnom presvedčení ako ty, a medzi nimi pár neznalcov, ktorý chcú byť IN...

Schválne popusti si trochu tie pneu, bez tak nie je dobré ked sú prehustené, derie sa ti viac stred behúňa, alebo ešte lepšie podhusti ich aby sa ti zasa trošku kraje obdrali a potom nám napíš či ti to ešte stále žerie menej.
PeterToretto
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 26.02.2007 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterToretto »

pozri sa .. alternator je bez svetiel zaťaženy menej to je jasny fakt ktory uznaš tym padom menšia spotreba. Si sa pytal tak ti odpovedam tak sa nepytaj kktiny a potom struhaš formu :3c90: Druha vec je kupim si silnejšie žiarovky pretože nemam tebou spominane HID takže dlhšie mi vydržia a samozrejme aj svetla mi hned "nezožltnu". Dneska každe nove auto už ma DRL a kto nema a chce dorobi si .. to iste bolo kedysi ked nebolo tretie brzdove svetlo .. 100 ludi 100 chuti .. neni si najmudrejši a neni som ani ja :3020:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja tusim sadnem do auta, nakopnem diagnostiku a zapnem aj svetla, aj hmlovky, aj vyhrievanie okien (obidvoch!) aj sedaciek... hups sedacky nemam.

Toto ma zaujalo. Pollitra to ale nebude, to vieme vsetci.

Ze preco ? No lebo klimatizacia zdvihne spotrebu zhruba o toho pollitra. A klima "zerie" okolo 5kW.

Takze svetla co zeru 0.15kW nemozu zobrat tolko co 5kW klima.
PeterToretto
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 26.02.2007 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterToretto »

áno bavme sa sem o desatinkach militrov ..táto tema je sem na to určena :-\
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Toretto jediný kto tu trepe keketiny si ty, spotreba sa zyvšuje zaťažením, ale ako napisál mp3turbo tak poriadny "odpor" motoru kladie klimový kompresor , nie tvoje teoretické výpočty ohladom dobíjania alternátora...

No a potom tie prifúknuté gumy mali aký efekt ked za zníženie spotreby vdačíš DRL ???

Ty si určite jeden z takých ktorý dokážu presvedčiť sami seba, presne ako ked prišiel "fuelsave", diskusii okolo toho je dve tony či u nás či v CZ a funguje je to len pár jedincom a prečo, lebo naozaj skúšali či prejdú viac km, je tiež ked si budem dávať väčší pozor na pravú nohu tiež mi klesne spotreba
PeterToretto
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 26.02.2007 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterToretto »

ivko .. nemam chuť na teba reagovať .. každy tvoj prispevok je perla a si najväčši borec na autobazar.eu sanka dole šefe .. ked čitam niektore tvoje prispevky tak ... mal by si isť do politiky .. presne k takym sa hodiš .. áno maš pravdu po troch rokoch alebo viac registracie čo to sem čitam zase budem len čitať a neprispievať tam kde sa objavi tvoje meno .. !!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak by to mali byť takéto perly tak o nič neprichádzame...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo máličko ťa musím poopraviť .Klíma podla mojich vedomostí a skúseností dvíha spotrebu proporcionálne. To jest u malých motorov je to viac u velkých (výkonovo) menej Na ženinej fieste (55kw) mi to robilo vyše litra a zasran nevládal do kopcov. No a keď som mal požičanú AR GTV (162 kw) tam som to ani nezbadal (furt 15-17) ale to bola GULAAAA lol lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No ale tu nás chce niekto presvedčiť že DRL mu znížili spotrebu o 0,5l

Toretto tankuj len Shell fuelsave a ušetríš ešte dalšieho pol litra...
Ano ked máš kydať nezmysli bude lepšie ked nebudeš písať nič
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Oco, to ma nemusis opravit - to co hovoris je uplna pravda. Klima berie OKOLO 0.5 litra - tak pisem. Ma pravdu ze na niektorych autach viac, na niektorych autach menej.


Dovod je jednoduchy : cojaviem na Fieste netreba 5kW klimu ako na Sharane so siedmymi miestami na sedenie a hlavne TROMI chladiacimi okruhmi [dopredu klasicky, dostredu v strope, dozadu v podlahe].

Co je ale pochopitelne ked sa nad tym clovek zamysli sedliacky : pri beznej rychlosti a jazdnych "vykonoch" povedzme v meste, spotrebuje ta Fiesta okolo 5 litrov paliva. Pri takejto jazde potrebujes radovo 10-15kW vykonu z motora, viac pouzivas len kratkodobo (rozbiehanie, ehm "predbiehanie", semtam nejaky kopec alebo aspon vyjazd z podjazdu aby som bol vtipny a podobne). Ked pri 10kW energie pouzitej na pracu a pohyb auta zapnes klimu co ma cojaviem 2kW v tej Fieste, je to povedzme 1/5 navrch. Cize priblizne 1/5 zo spotreby navrch co je naozaj az liter ako hovoris. Samozrejme ze cisla nemam odmerane, ale takto to funguje.

Naproti tomu stoji vybrany Sharan. Jednak je tam dieslovy motor s turbom [99.9% aut] ktory robi minimalne 85kW, prevazne 96kW a spickove verzie 110kW [fakt existuje 1.9tdi 110kW v Sharane, len ich je sialene malo], jednak su tam tie turba takze tieto motory dosahuju vysoky vyuzitelny vykon na neskutocne mensich otackach ako Fiesta ked sa bavime o benzinovej fieste. Taketo sharanoidne auto potrebuje cojaviem 25-30kW vykonu aby sa udrzalo v rovnakom pohybe ako fiesta [hmotnost, strasna skrina, aerodynamika atd] takze zozerie povedzme 7 litrov nafty. Ked 30kW naprdime 3-4kW navyse kvoli klime, je to len 1/10 az 1/8 navrch, co znamena priblizne 0.5 litra navrch lebo je to jedna osmina z radovo siedmych litrov. Takze polliter plus minus drobne. Toto mam inak empiricky odskusane aj v praxi.

No a ked 155kW Alfe alebo akemukolvek inemu autu zapnes dalsich 5kW stratoveho prikonu, tak si to samozrejme skoro vobec ani nevsimne. Spotreba z 15.2 vystupa na cojaviem 15.4 alebo 15.5 a to je proste "statisticka odchylka".
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných