Ford Galaxy - stupa mi spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adelaj
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18.07.2011 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adelaj »

Tak som bol vtom servise vstreky natocene pod uhlom 180°,vyrovnavacie davky na stvrtom valci 1,4 az 1,6 do plusu trojka novy skoro to iste len do minusu , jednotka a dvojka okolo 0,5.
Sroby merane a ze nenatiahle tesnene novov tesniacou sadou.
adelaj
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18.07.2011 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adelaj »

Nemoze to trasenie robyt aj ten stvrty vstrekovac s davkou 1,4-1,6 co je uz asi tesne pred smrtou.
Skusit daky sajrajt na cistenie vstrekovacou a aky nemate skusenosti?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no neviem ci by to nemalo byt 225 stupnov ; ten vstrekovac/valec s 1.6 rozhodne nie je v poriadku.

Skontrolovat podlozku pod vstrekom, spominany pevnostny srob (MUSI ist novy bez debaty), vstrekovac samotny (prehodit na treti valec a uvidis ci sa zmenia cisla alebo ci zostanu ; ak zostanu tak samozrejme vstrekovac nebol na vine), vstrek samotny (prilisny prepad kvoli mechanickemu opotrebeniu, ukaze to test prehodenia s inym valcom) a potom najhorsi prieser - valec samotny resp. kompresie v nom.

Takze tesnenie pod hlavou, zakarbonovane vsetko, pozor na ventily (ohnute z minulosti, nedoliehajuce kvoli zakarbonovaniu), prieser s prepalenym valcom (cipovanie motora, prilis dlhe vstrekovanie nafty -> prilisna koncentrovana teplota na pieste), samozrejme aj hlava samotna moze byt trosicku prasknuta.

Preco su problemy so stvrtym valcom ? KVOLI CHLADENIU.

hodnota 1.6 je proste prieser, moj 3/4milionovy galaxik ma najhorsi stvrty valec [ten je vzdy najhorsi pri normalnom prevadzkovom stave] ma 0.8. Dovolim si tipnut ze mam viac kilometrov ako ty takze aj moje opotrebenie musi byt vacsie.


Mne vsak auto nema vacsiu spotrebu, Smizany -> Spisska Nova Ves -> vrchom cez Zilinu -> Bratislava Petrzalka pred dom som zajazdil Xkat za 3:45hod (teda priemerna rychlost 100km/h) pri spotrebe 6.0l/hod overenej nie palubnym pocitacom. Zdorazujem ze to je vratane cesty Trusalova, Martin, Zilina, Povazska Bystrica a dediniek tam na Spisi (pokial sa vymoces do Popradu tak to chvilku trva a zrovna 120 po tych cestickach a dedinach proste nemozes ist).

Teraz jazdim vyhradne Bratislavu, sice take lepsie trasy ale vyhradne BA, vyzera to tak ze po vymene "zimneho termostatu" mam uplne presne pol nadrze a 550km za sebou. Ked to takto pojde dalej, spravim na 67 litrov paliva priblizne 1050 az 1100km a to by bola proste nenormalna parada. To sa mi este nikdy V BRATISLAVE [!!!] nepodarilo a to pritom teraz ani nahodou nie je nejake extremne teplo.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných