Ford Galaxy 2,8V6,automat,2001 po zohriatí zhasne motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autocarry
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.10.2007 13:55
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy 2,8V6,automat,2001 po zohriatí zhasne motor

Príspevok od používateľa autocarry »

Ahojte, chcel by som Vás požiadať o radu. Mám možnosť si kúpiť Forda Galaxy 2,8,automat v slušnej výbave 2001, avšak keď sa mu zohreje motor, tak zhasne. Za studena štartuje, ale keď sa zahreje zhasne.Neviete čo to môže byť? Cena je prijateľná, len neviem koľko ma ešte vyjde oprava. Ak máte niekto skúsenosti s tým, prosím poradte. Bude to rodinné auto na dlhšie trasy, mám malé deti a nerád by som kúpil niečo čo sa nedá opraviť,alebo čím by som zostal často vysieť niekde. Ďakujem Vám za prípadné rady a prajem príjemný víkend všetkým
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Opravit sa da vsetko. :41c2: Len potrebujes EURA. :41c2:
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

najskor tipujem na snimac otacok ci zapalovaci zdroj ale diagnostika napovie viac. Ak ti mozem doporucit kup si radsej stary model 1,9tdi s manualom a budes mat o kopec starosti menej. Ked mas sikovneho mechanika tak ta pripadne opravy ta nebudu stat nenormalne sumy. Je to vdacne a takmer neznicitelne auto za malo penazi.
autocarry
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.10.2007 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocarry »

Ďakujem za radu, ale manuál kvôli svojej ženuške nemôžem, lebo bývame pod kopcom a v križovatke na ručnú jej to moc nejde a nechcem ju stresovať zbytočne, takže preto automat a čo sa týka diesela, mal som VR6 Sharana a plyn z neho chcem dať do Forda
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

2,8b nekupuj !!! ten motor je sam osebe naprd, strasne zere a predpokladam , ze je tam este stary 4.st automat. NEBRAT !!!
autocarry
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.10.2007 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocarry »

Je tam 5 stupňová automatická prevodovka tip-tronic a mne Sharan vykazoval so štvorstupňovou prevodovkou a pohonom 4x4 okolo 14-15 litrov.Predpokladám, že tuto vzhľadom k tomu, že je o prevodový stupeň viac a o jeden diferenciál a dve poháňané kolesá menej, mohlo by to byť okolo 13 litrov plynu, čo pri súčasných cenách je okolo 6 litrov nafty a niečo menej benzínu, takže spotreba nie je čo ma straší, len neviem prečo motor za studena ide a keď sa zahreje, tak zdochne. Ak by niekto s týmto mal skúsenosť, potešila by ma rada.Ďakujem
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Aj tak ziadna vyhra. Co usetris na plyne, to neskor vrazis do oprav motora.
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

A nebolo by lepšie sa porozhliadnuť po inom? Aj keď tam je cena aká je tak neviem radšej by som šiel do funkčného auta ako nefunkčného lebo problém tam môže byť všelijaký... Čo ušetríš na kúpe to neskôr do neho môžeš aj nemusíš vraziť ale tiež prečo si robiť zbytočné starosti?
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Benzin + plyn OK ale stary automat... nemusim si hovorit ze tie auta maju 150 000km ale po 4x na tachometri...
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

autocarry napísal:Ďakujem za radu, ale manuál kvôli svojej ženuške nemôžem, lebo bývame pod kopcom a v križovatke na ručnú jej to moc nejde a nechcem ju stresovať zbytočne, takže preto automat a čo sa týka diesela, mal som VR6 Sharana a plyn z neho chcem dať do Forda
:40bd: :d :D

Myslis si ze ten plyn len tak jednoducho prelozis do fordu??? :2f93: :28b7: :28b7:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Preložiť preloží...
autocarry
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.10.2007 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocarry »

S prekládkou plynu by nemal byť problém nakoľko Sharan VR6 a Galaxy V6 majú zhodný motor, ale potrebujem odpoveď na otázku či už niekto mal takúto skúsenosť so zhasínaním motora. A čo sa týka plynu, ak ho tam budem mať, určite Vám dám vedieť či bol problém alebo nie, ale plyn mi robí starší pán v Malej Mačí, firma sa volá ABmont a poradil si aj s plynom na dovozenom Renaulte z Holandska s ktorým si nikto nevedel rady, takže si myslím, že ak by bol aj nejaký problém on ho určite vyrieši.AHojte, príjemný zvyšok víkendu a držte sa
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

cicmanec napísal:Preložiť preloží...
Prelozit prelozi ale legalne nezapise!!!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja viem, preto som napísal čo som napísal a dal za to tri bodky...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných