Ford Focus - vymena oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fatas12
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2008 17:16
Zdieľať na Facebook

Ford Focus - vymena oleja

Príspevok od používateľa fatas12 »

Dobry den,
Dneska mi menili v servise olej na focuse 2005 1,6 tdci 80 kw
a po vymene klepe motor .Moze sa pri vymene nieco pokazit napr. zle dane hadice od turba alebo nieco podobne??Alebo nieco schvalne mi tam dodrbkali ??Dik za nejake ohlasy a mozno poucenia :-\
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

Žeby málo oleja?Alebo nevhodný filter?
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

A je tam spravny olej?
Ma tam ist FORD Formula F 5W 30.
Mam ten isty motor a po vymene oleja sa deje praveze opak-motor bezi trosicku tichsie.
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

pri predoslych vymenach si si nic take nevsimol ?
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Na vymene oleja neni coho ineho sa chytat okrem vypustneho srobu, filtra a nalievacieho hrdla.
Takze bud nespravny olej, alebo typicky problem tohto motora - zapchate sitko v okruhu, pripadne zapchate nieco ine, kvoli comu si to netaha olej.
Bola to vymena po 30 000 km, alebo nedajboze menej?
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

predpisany interval je 20000km...ked je sitko zapchate, odide prve turbo, ak ma len hlasnejsi zvuk motor, staci ked tam mal predtym 15W-40 alebo podobne - hustejsie a s tym origo fordim riedkym ekoolejom sa to ozyva viac...ale o tom nic nenapisal, takze mozeme si tu akurat vymyslat....kedy klepe ? studeny,teply, pri volnobehu, v celom rozsahu otacok...zavisi sila klopania od niecoho-napr od zatazenia-plynu ? atd atd
fatas12
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2008 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatas12 »

Ide o to, ze auto bolo nedavno kupene z bazaru a ja neviem ci tam bol olej taky aky mal byt no ja som kupil olej ten 5W 30 formula a filter samozrejme(z olejposty podla obsahu motora atd).Klepe to furt.Auto ma mimochodom okolo 156 tis km .Bol som naspäť v dielni a mechanik mi povedal ohladom toho, ze mohol byt husty olej predtym a ze je pokryveny katalizator
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

pokriveny kat ? spredu - po celnej havarii alebo kde ?
ak klepe s riedkym olejom tak moze byt zrely na vymenu - o stave motora vie dost povedat napr Bosch diesel servis a samozrejme sikovny servisak specializujuci sa na HDI-tento motor ma niekolko slabych miest a je dobre aby to videl niekto kto s tym ma skusenosti....ktovie kolko to ma realnych kilometrov, ale napr interval vymeny rozvodov je 200t km a to by pri kupe takehoto auta malo nasledovat...samozrejme az po zisteni ci ten motor este nieco vydrzi...
fatas12
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2008 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatas12 »

Hmmm noo tie rozvody ties chcem vymenit. Ale teda ak je katalizator v ťahu tak potom ist za bazarnikom a vysvetlit povod vozidla alebo este ho dat pozriet lebo dať origo olej a motor ide jak traktor
fatas12
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2008 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatas12 »

Takze koniec hadankam vo forde mi zistili ze mal som zle nasadeny filter a dzindzik co je na nom bol odtrhnuty a teda zle mazalo .Mohol som veru zle skoncit a ze obycajna vymena oleja!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných