Ford Focus II - AKÝ MOTOR?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus II - AKĂť MOTOR?

Príspevok od používateľa Sliedic »

lukas1400 napísal:Ahojte chlapci. Doma sa zacina uvazovat o zmene auta, nakolko vw golf 4 , 1.4 16v nas za posledne dva mesiace pripravil o 2500€ na generalke. Uvazujeme o Focuse II. Urcite chceme diesel a jedinym kriteriom je spolahlivost. Proste, nech to pri spravnej udrzbe nieco vydrzi. Poprosim o rady, ktory motor je najspolahlivejsi. 1.6 tdci /66kw/, 1.6 tdci /80kw/, alebo 1.8 tdci /85kw/ ? 2.0 nechceme. Dakujem za kazdu uzitocnu radu.
Práve ten 2.0tdci/hdi, ktorý nechceš, je zo všetkých ponúkaných najlepší/najspoľahlivejší. 1.6tdci/hdi sa vyhni... 1.8tdci neviem, ako je na tom.
qwerty10001
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.05.2009 00:54
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus II - AKÝ MOTOR?

Príspevok od používateľa qwerty10001 »

lukas1400 napísal:Ahojte chlapci. Doma sa zacina uvazovat o zmene auta, nakolko vw golf 4 , 1.4 16v nas za posledne dva mesiace pripravil o 2500€ na generalke. Uvazujeme o Focuse II. Urcite chceme diesel a jedinym kriteriom je spolahlivost. Proste, nech to pri spravnej udrzbe nieco vydrzi. Poprosim o rady, ktory motor je najspolahlivejsi. 1.6 tdci /66kw/, 1.6 tdci /80kw/, alebo 1.8 tdci /85kw/ ? 2.0 nechceme. Dakujem za kazdu uzitocnu radu.
Tvoje dve požiadavky, diesel a spoľahlivosť pri Forde nejdú dohromady, teda pokiaľ nemáš záujem o kúpu nového auta. Práve s jazdenými dieselovými Fordami sú problémy. Pri 1,6 často odchádzajú trysky, turbá, pri silnejšej 1,6 sú problémy s filtrami pevných častíc, ďalej sú problémy s EGR ventilmi a s dvojhmotnými zotrvačníkmi, nič s toho nie je lacné. 1,8 je o niečo spoľahlivejšia, ale trpí výrazným turbo efektom, má malé spektrum využiteľných otáčok, vyššiu spotrebu a hlučnosť, v zime sa strašne dlho zohrieva. Stačí sa pozrieť na Ford fórum, kde sa o tom dosť píše. Ak chceš Focus II, tak ti odporúčam 1,6 benzín 74 kW, dostatočný výkon (1,4 je slabá a 1,6 Ti-VCT 85 kW je vraj smädná), má dobrú spotrebu (ja mám priemerku 7,5 l / 100 km, 25 % km mimo mesto, 75 % km mesto), spoľahlivý motor (vyvíjala Yamaha), vcelku lacné náhradné diely, napr.: Sviečka 1ks originál Ford sa dá kúpiť už za 3,60 € a interval výmeny je 60 tis. km, Rozvody komplet originál Ford 100 € interval výmeny 160 tis. km a pod.
balard
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.03.2010 21:21
Zdieľať na Facebook

výber motora

Príspevok od používateľa balard »

Ja vlastním Ford Fokus s motorom 1,6 Tdci a som spokojný, odvezie ma kam chcem a v zime, nakoľko bývam na Liptove, aj dobre sedí na snehu a ľade. Ten motor , je celkom živý a aj pri tak normálnom obsadení 4 dospelé osoby a asi 100 kg nákladu ešte má potenciál ťahať v kopcoch. Čo sa týka spoľahlivosti, je to v poriadku a to má najazdené už 175 000 km, no a pri jazdení, ako pri benzíne, nešetrím otáčkami a je to OK. Podľa mňa ti stačí tá 66KW verzia
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Balard máš 1,6 TDCi od novoty? Máš najazdené 175 tisíc, bez opráv turba, vstrekovačov,...? Nedusíš ten motor čiže aj kvôli tomu nemáš problémy ako ostatný, palec hore... :-)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Balard - ako často meníš olej a filtre?
balard
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.03.2010 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa balard »

Aby som to dal pekne na poriadok, kúpil som to auto ako 2 ročné , menil sa EGR ventil a aj žhaviče, olej mením v servise každý rok, to je cca po 15 000km, samozrejme s ním aj všetky potrebné filtre. turbo je za studena hlučnejšie, ale """ že """ ešte vydrží . Samozrejme, že mám svojho mechanika a autu sa dostáva dobrá starostlivosť.
Mne je to jasné, že je tu veľa dobrých a lepších aut, ako je Ford, ale podľa mňa si každý kúpi auto na to čo potrebuje.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných