Ford Fiesta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hihihaha
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.05.2012 19:41
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta

Príspevok od používateľa hihihaha »

Zdravím všetkých, zvažujem kúpu Ford Fiesta r.v. 2006 a vyššie, len sa neviem rozhodnúť pre motor. Zvažujem najmä 1,4 diesel resp. 1,25 benzin. Jazdiť budem hlavne na trase RK-BB a späť.
Budem vďačná za akýkoľvek názor.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Nerozumiem prečo si napísal 1,4 TDCi resp. 1,25 benzín, veď to sú dva odlišné motory. Trasa nejakých 50km nie je málo, ani veľa, na dieslu možno niečo ušetríš, no osobne by som do jazdeného moderného diesla asi nešiel. Čo sa týka 1,25 je to slabý motor, uvažuj aspoň o 1,4 duratec, prípadne zamysli sa či by sa neoplatilo niečo väčšie.
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

pokial nemas sportove ambicie, kludne ti ta 1,25 moze stacit, kamos s nou bezne robi BA-KE uplne v pohode, na jazdu v ramci rychlostnych limitov sikovne auticko
bubelai
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 15.05.2008 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bubelai »

Ahoj, pre ženu úplne stačí aj 1,25-ka, určite nie si pretekárka a okrem toho tá 1,4 TDCi neni tiež bohvieaká výhra....
kubko3
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.11.2011 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubko3 »

každý deň pôjdeš cez Donovaly, budeš dobiehať veľa kamiónov, tak zvoľ niečo silnejšie, aby si v prípade potreby kamión dokázala v kopci predbehnúť, nehovoriac ak bude v aute okrem teba ešte niekto sedieť
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

bubelai napísal:Ahoj, pre ženu úplne stačí aj 1,25-ka, určite nie si pretekárka a okrem toho tá 1,4 TDCi neni tiež bohvieaká výhra....
a v com nie bohvieaka vyhra? Myslis vykon ci spolahlivost ?JA som mal fiestu s takym motorom, kupenu novu na SK, najazdene vyse 210.000 km - bez jedinej poruchy. Otec ma ten motor vo Fusione - bez poruchy. Na bežne jazdenie stači ten motor, slovenske rychlostne limity dosiahnes na tom v pohode. Snaž sa kupit od 1 .majitela sukromnej osoby, kupene na SK, vyhybaj sa dovozu - vacsie riziko manipulacie s autom ( stáčanie km, buračka )
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ty si čo za odborníka a kecáš tu o stave km? Kilometre nie su všetko, čo sa týka moderného diesla 1,4 TDCi je tu čo to popísane niečo: http://forum.autobazar.eu/ford-fusion-1 ... 82-15.html . Na nejakých tých 50 kilometrov je to akurát, no ďalšia vec je spoľahlivosť. Je to moror na ktorom pri zručnom vodičovi sa dá dosiahnúť dobrá spotreba, a to je asi najväčšia výhoda. Je zbytočné si kupovať 1,4 TDCi keď chceš to auto trápiť a jazdiť jak :angry: no to musíš povedať a rozhodnúť sa sám.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Ty sa nestaraj o to či ja som odbornik alebo nie. Ja som sa za odbornika nepasoval,ani ním nie som , len som napisal svoj postreh z uživania auta, ktore som mal niekolko rokov. Teda nie že som to od niekoho počul, alebo niekde na nejakom fore čital. A ked už si Ty taky odbonik, tak zadavatel temy nie je muž ale žena. A prečo nerozumies ked sa rozhoduje medzi 1.25 benzin a 1.4 TDCi? Je to žena, o autach toho moc asi nevie, tak sa rozhoduje. Niekedy sa žena rozhoduje iba medzi farbami,
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

OK teda, sorry. Neber všetko 100% niečo je myslené ironicky ale čo už. Čo sa týka toho že nerozumiem prečo vyberá autá zakladateľka témy - podotýkam žena, všimol som si to až po prvom príspevku, 1,25 a 1,4 TDCi sú odlišné motory, ako je pekné že sem zavíta a opýta sa resp. chce si dať poradiť. Chápem že autá ju možno nezaujímajú no ak niečo neviem tak si necham poradiť od skusenejších, nemyslím tým toto fórum. Taktiež čo sa týka slovenských limitov na ceste, nerozumiem prečo to až tak zvličuješ, predsa s 99% autami dosiahneš povolené rýchlosti, zase ju neodhovárajme od takých to objemov, záleží to od času.
Čo sa týka rady, myslím že pre teba ako ženu je fiesta akurát, samozrejme nepoznáme ťa nevieme bližšie zhodnotiť.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Marek poviem Ti tak, že nic nepokazi ak si kupi tú 1.25 benzín alebo aj 1.4 TDCi. Hlavne nech je v dobrom stave. Lebo kludne jej tu vychvalime konkretnu motorizaciu, ona si take kupi, ale v zlom stave a potom bude nadavat. Takže auto nech kupuje s nejakym odbornikom.
velis
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.12.2009 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa velis »

Tu každý len mudruje a polovica z Vás ani netuší o čo ide /berte to bez urážky/. Ja na takej Fieste jazdím už 5 rokov a nedám na nu dopustiť. Je to Duratec 1,25 benzín, nestratí sa ani v meste a na dialnici sa tiež dobre berie, pre dialničné tempo je trocha nevýhoda krátkej prevodovky. Inak na motor nedam dopustiť, dynamikou sa bežne vyrovná motorom 1,4/8V. Spotrebu mám teraz 5,7L, no pravda dosť záleží na ťažkej nohe, používaní klímy a počte studených štartov. Ja by som tu motorizaciu nedal za nič, ako približovadlo uplne stači a nedávaj na rady odbornikov, ktorý na aute ktore ma menaj ako 2,0L ani jazdiť nevedia. Pri kúpe som uvažoval aj nad dieselom, no tohtoročná zima ma len uistila v tom, že výber bol dobrý. Takže môj názor, že do benzínu by som išiel zas!!! Auto som kupoval od novoty, je pravda ten dizajn nieje najkrajší, no je to vec vkusu, mne osobne sa páči
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

ak si myslel mna, ja som ju mal nejakych 7 rokov. A to 1. 4 TDCi.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

velis napísal:Tu každý len mudruje a polovica z Vás ani netuší o čo ide /berte to bez urážky/. Ja na takej Fieste jazdím už 5 rokov a nedám na nu dopustiť. Je to Duratec 1,25 benzín, nestratí sa ani v meste a na dialnici sa tiež dobre berie, pre dialničné tempo je trocha nevýhoda krátkej prevodovky.
Tak trochu si protirečíš. Osobne sme mali veľa motorov od Fordu. S 1,4 do mesta na diaľnicu moc nie, chýba 6, nieje to motor na dlhé trasy. Rovnako ako aj 1,25. Ale ide o ženu, takže treba toto brať do úvahy, ak nieje nejaká odborníčka a auto bude využívať len ako dopravný prostriedok tak 1,25 stačí. To treba podotknúť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pegot a 12 neregistrovaných