Ford Mondeo combi - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

iggi111
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.11.2011 16:09
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo combi - nestartuje

Príspevok od používateľa iggi111 »

potreboval by som poradit,mam ford mondeo combi 2002 96 kw a obcas to nechce nastartovat,niekedy na 3 az 4 krat.bol som s tym aj na pocitaci a neukazuje ziadnu chybu.neviete niekto co to moze byt?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bú aj tebe! Ako tvoj problém súvisí s Autobazár.EU keď si tému založil v tejto sekcii? Inak odporúčam ti pozrieť párkrát toto: http://www.youtube.com/watch?v=aSpes_yN ... age#t=252s a skúsiť si z toho niečo vziať...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Iggi, toto su na mondeach najcastejsie predzvesti padnutych vstrekovacov alebo cerpadla. Nech sa laskavo diagnostici zameraju na tieto veci ale vidim ze to je rada asi zbytocna.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Aj žhaviče sú OK???
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri sucasnych vonkajsich teplotach okolo 10 stupnov, nezriedka 15, musi auto nastartovat bez zhavicov bez najmensich problemov.

Osobne som mal tri zhavice v riti na Galaxy 2001, pri -10 startovalo tak ze sa vyvalil hustejsi biely dym z vyfuku a liezol po zemi ako taky sopel ale nastartovalo uplne v pohode. Po vymene zhavicov samozrejme absolutne nic, cisty horsky vzduch, ziadne dymenie. Proste som nevedel o tom ze mam odfajcene tie zhavice lebo cely rok auto chodilo super a az udreli mrazy, az potom sa prejavilo.

Hentie prve rocniky noveho mondea su absolutne nechvalne zname svojimi vstrekovacmi a cerpadlami. Je toho plny fordclub....
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Vstrekovace alebo oblubeny regulator tlaku v cerpadle. Slaba obsluha diagnostiky..... ma to aj ine funkcie ako pamat zavad... :b:
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

mladenci predomnou ti to popisali , zmen servis , diagnostiku vedia pouzivat iba na citanie chyb , najcastejsie ako prve ide cerpadlo - DRV ventil a hned ho nasleduju vstreky
pcamaro
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.04.2007 23:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pcamaro »

pri tychto problemoch kazdy hned strasi so vstrekmi, čerpadlom. Kedze diagnostika nezapisala ziadne chyby, je malo pravdepodobne, ze by to boli vstreky či čerpadlo. Radim ti, zameraj sa na starter, aj ked ti toci, nevyvinie zrejme dostatocnu kompresiu na zapalenie zmesi. Toto EEC auta nezaznamena do poruch. Najprv rozober, vycisti, pozri stav, ford zle startuje hlavne ak ma starter volne ulozenie rotora /vybite alebo zadrete loziska/.
Ak si z okolia TN, vedel by som pomoct aj s diagnostikou...
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

na 90 percentach ti diagnostika chybu vstreku nenapise, a ked uz niektop robi z diagnostikou pozrie si tlak v raili pri starte davky vstrekov atd. ...... to je ale na dlho kedze vacsina mechanikov ma diagnostiku na vycitane a mazanie chyb a meni veci hlava nehlava
pcamaro
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.04.2007 23:42
Zdieľať na Facebook

re: frogycek

Príspevok od používateľa pcamaro »

mas pravdu,priamo nie. Napovie aj tlak v raile, obzvlast porovnanie pozadovaneho a skutocneho tlaku. Presnejsie napovie aj cidlo klepania, totiz ECC vie, ktory vstrek nastavil na vstrekovanie a spätna kontrola od cidla klepania zaznamena pripadnu poruchu v registri. Vymontovavat a menit hned vstreky je blbost, ak sa neurobi aspon skuska prepadov, a ine mechanicke zavady spravidla odhali meranie tlakov valcov. Ono diagnostika opravdu nie je len o vycitani registra zavad, to hocaky amater si kupi ELM kabel a vytiahne si to. A potom napise do fora,čo to moze byt, lebo nevie si to ani prelozit z Ang.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných