Ford Mondeo 1.8 Td r.v. 1998

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

zdravim pane kolego,presne tento problem som riesil na svojom fordiku(mam taky isty,len rocnik 99), a takmer s istotou ti mozem povedat ze to robi PALIVOMER,resp.odporova draha na potenciometri plavaku.Ja som ho po mnohych inych pokusoch rozobral na prvocinitele,a zo zufalstva som jemnym smirglom prebrusil drahu aj bezca,a odvtedy prosim pekne 140tis.km bez problemu.so zimnym startom si moc velke starosti nerob,chce to len spravne nadavkovane zimne aditivum v nafte a NAOZAJ dobru bateriu-starter,chyta to sice aj tak ako zetor,ale v mojom pripade absolutne spolahlivo aj pri -20 - vzdy na prvy pokus.inak blahozelam k myslim vydarenemu autu,ja som mal za tych 140tis.km okrem spominaneho palivomeru len jedinu poruchu-prasknutu lavu prednu pruzinu. p.s. dieselova palubovka ma na otackomeri tesne pod stredom malicke d,tak si pre istotu skontroluj aj to. GOOD LUCK!
mojo127
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.02.2008 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mojo127 »

Takže, vybrať z popod zadnej lavice celý palivomer a prebrúsiť bežca ?, hmmmmm, vraj je to namáhavé a treba to robiť s citom a vraj tie hadičky na prívod paliva sa dávajú ťažko a lámu sa, no niečo skúsim spraviť a pohrať sa s tým, nech už je konečne trochu teplo a pred činžiakmi to bude zábava, vďaka za radu a ak to úspešne spravím, dám potom vedieť.
meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

Nuz veru,je pravda ze sa to robi naozaj tazko,najvacsi problem je dostat ten palivomer z nadrze,zavadzia tam karoseria.Ja sam som v zufalstve zobral flexu a kusok plechu odtial vyrezal-nieje to sice moc elegantne,ale popravde som palivomer vyberal asi styrikrat,kym som nabral odvahu na ten smirgel a na stvrty krat uz som nemal nervy 5minut sa trapit ako s jezkom v klietke.(rezal som z karoserie,nie z nadrze!!!!) A ozaj,vcera som zabudol spomenut este jednu zavadu co som mal- opalene kontakty na servomotorceku co doladuje volnobezne otacky/predvstrek-prejavovalo sa to silne kolisavym volnobehom,tiez podobna hodinarska praca,ale podstatne jednoduchsia ako ten palivomer.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných