Ford Galaxy MK2 1.9tdi ´01 - snímač tachometra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

12tri45
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.08.2010 23:17
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy MK2 1.9tdi ´01 - snímač tachometra

Príspevok od používateľa 12tri45 »

potrebujem radu ohladom snimaca tachometra na ford galaxy 85kw. vag mi ukazuje v teste funkcny tachometer avsak rychlost mi uz dlhsi cas neukazuje. preto prrosim o radu: kde najdem snimac rychlomeru na voze ford galaxy 85kw 2001 tdi pd ?

druhy problem alebo otazka znie.. kde sa vypinnaju vystrazne tony pristrojovky?. ked sa v nadrzi čombrľa nafta , kolise to horedolu plavakom a mne to stale piska ide ma rozhodit a rok to uz pocuvam. mal som nutkanie najst to niekde na plosaku ten piskac a vydrapit ho! teda ak niekto ma skusenost prosim postup kde vypnem vystrazne tony ppiskania pri nedostatku paliva..

este mam problem s cuvackami, svetla obcas idu obcas nie a neviem kde je spinac, ci pod salpakou ktovie?

budem povdacny kazdemu co dokaze aspon na jednu otazku aspon ciastocne avsak k veci odpovedat..

diky..

Ivan
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Rok s prázdnou nádržou?! :angry:

Snímač aj spínač sú na prevodovke...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Funkčný rýchlomer VAG ukazuje ....takže asi signál z čidla je OK...zameral by som sa na samotný budík...
12tri45
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.08.2010 23:17
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa 12tri45 »

cicmanec napísal:Rok s prázdnou nádržou?! :angry:

Snímač aj spínač sú na prevodovke...

stale je prazdna.. ale podla vsetkeho by tam na tom kyvadle v nadrzi mal byt nejaky tlmic mechanicky by to tak nahle neprenasalo signal o stave hladiny co je logicke ked sa po odpore ten bezec posuva teda vyzera to ako trimer. kontakt je bezproblemovy. potom si viem predstavit este elektronicke obmedzenie, zmenou odporu sa zaregistruje stav hladiny, piskne raz, a uz nepiska... a potom pri kazdom starte.. to je jedno.

kde vypnem ten cengac?.. to tam vobec netreba
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

kde vypnem ten cengac
Volá sa to, že čerpacia stanica pohonných hmôt, väčšinou je to hneď pri ceste a majú také rôznofarebné budovy a vysoké strechy nad tými zariadeniami, ktoré ti pomôžu vyriešiť tvoj problém...
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

:d :D
arminnz
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.02.2009 12:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arminnz »

Presne tento problem som mal na sharane a snimac rychlosti bol vadny, ako ti napisal cicmanec je na prevodovke ale musis dat auto na zdvihak a tam ho najdes na vrchu prevodovky. Palivomer ti kolise preto, lebo to ma suvis s tym cidlom!!!!!! mne to presne robilo to iste, mal som polovicu nadrze a ked som pribrzdil tak mi rucicka palivomeru podla az na rezervu ked som vymenil to cidlo vsetko fachcilo tak ako ma!!! Stalo okolo 30 euro
Flammer
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 30.12.2011 14:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Flammer »

cicmanec on asi mysli ze aj ked ju ma fullku tak mu ukazuje ze je prazdna, ze tam ma doeb.ane cidlo ci ?
12tri45
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.08.2010 23:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 12tri45 »

arminnz napísal:Presne tento problem som mal na sharane a snimac rychlosti bol vadny, ako ti napisal cicmanec je na prevodovke ale musis dat auto na zdvihak a tam ho najdes na vrchu prevodovky. Palivomer ti kolise preto, lebo to ma suvis s tym cidlom!!!!!! mne to presne robilo to iste, mal som polovicu nadrze a ked som pribrzdil tak mi rucicka palivomeru podla az na rezervu ked som vymenil to cidlo vsetko fachcilo tak ako ma!!! Stalo okolo 30 euro

ano,

tomu by som sa mohol povenovat, motor som mal na tom aute do sroubu rozobraty dokonca je pol ASZ a pol AUY :-\ ale ku prevodovke nebol dovod sa dostat, no nevyhnem sa tomu..neda sa to uz znasat to pipanie nervožrúce.

ale preco ma cidlo rychlomeru suvis s plavakovou zotrvacnostou to mi njeje jasne..
este by ma zaujimalo arminnz odkial si to kupoval a typ nemusim to vyberat a skumat, iba vymenim ho ak si spomenies?






:zg282:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných