Ford Focus 1,8 TDci 74 kW r.2003 - test vstrekovačov delphi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ford vyrába autá s dobrým podvozkom,pekný interiér,ale o motoroch by som si už nebol taký istý.

tym motorom nic nie je, navyse tvoj ma uz skoro desat rokov, to si uvedom. Este raz ti opakujem aby si si precital temy hore vyssie co som linkoval a uvidis co vyvadzaju TROJrocne passaty !! A to je este dost mozne ze tvoj focusik ma za sebou 400.000km lebo mondea a focusy su kvoli svojej cene velmi oblubene popri passatoch a oktavkach ako fleetove auta aj v Rakusku aj v Nemecku. Ze tebe mozno odisiel jeden vstrekovac a nejaky fesak to cele "vylepsil" na uroven kozmickej dokonalosti? No booooze je tam toho, precitaj si tu temu o rozpadnutom turbe a jeho "repase" s ryhou na oktavii co sa dnes vyrojila:

http://forum.autobazar.eu/skoda-octavia ... 42631.html

a znamena to ze oktavia je uplne najhorsie auto na svete? Pockaj... zamyslim sa... no podla mna teda ani nahodou nie a rovno si povieme ze 81kW motor co sa tu spomina je jeden z najlepsich dieslovych motorov ktore kedy vobec v tejto galaxii vrcali z hladiska konstrukcie, vydrze a spolahlivosti, servisnych nakladov, citlivosti na palivo (zozerie aj repkovy olej z kuchyne s hranolkami a nic sa mu nestane) atd.

Uvedom si jednu vec - to ze sa tebe "pokazil FORD" ma na svedomi niekto uplne iny ako ford samotny. Ze sa auta vo veku 8 rokov kazia ? Jejdanenky naozaj ? Ziadne ine 8rocne auto sa nepokazilo? Chod do obchodu, kup si novy focus combi uz od 23.000eur a ten sa ti za tri roky nepokazi a ked nahodou ano tak ti vo Forde veci vymenia. Ty mas auto v hodnote 2500eur a nieco sa mu pokazilo ? NO A ??? Tak to proste opravis, opravis to tak ako sa ma a nie u nejakeho priblbleho vseumelca ktory namontuje suciastky bohvie z akeho zdroja a kvality a zivot ide dalej.

Chapeme sa ? Pozri co vyvadzaju 2.0tdi passaty po dvoch - troch rokoch ktore nove stoja o polovicu az sto percent viac ako tvoj focusik. Pozri kolko stoja ich opravy ! Tvojich 500eur vyzera absolutne smiesne v porovnani so styrmi vstrekovacmi po 800eur JEDEN KUS co od nich tahaju servisy !


Prd vies o tom ze tam napriklad mohol byt poondeny termostat co sa neotvaral a tvoje auto nejaky blbecek pred tebou 30x prehrial za bod varu. Prd vies o tom akym sposobom pred tebou kto na aute ako jazdil (pokial ho nemas od najblizsieho cloveka z rodiny - mne keby moj ujo predaval auto, gulovy prd viem o tom ako s tym jazdil, ako tomu pridrbaval studenemu atd).




>> Poznám dosť ľudí z USA a tí by FORD určite nekupovali a vedia asi prečo.

predpokladam ze ked sa ich opytas co je to Focus tak budu tipovat ze Hyundai. Predpokladam ze ked im povies ze mas UberMotor 1.8 diesel, tak sa budu rehotat "a co s tym robis, zapinas stierace?" chcem tym povedat ze "americke fordy" su trosicku odlisne od nasich. Tu mam akurat jeden pred sebou z inzeratu ze Ford turbodiesel.


Akurat ze je to model 350 kam bez rebrika asi ani nevylezem a ze je to turbodiesel V8 skoro sedemliter :)



Teraz asi zniem ako fordofil, co ? Zamysli sa nad tym co hovorim, kludne, s rozvahou, bez krvavych oci z investicie ktoru si musel urobit. Pozri si a precitaj VSETKY hodnotenia Focusu na http://www.cars.cz/autorecenze/ a porovnaj si to napriklad s Renoltami Scenic. Potom uvidis co auta "vyvadzaju" a kolko stoja opravy... pozri, tri a polrocny (=2008) Focus combi dnes kupis v diesliku za 6000eur, ved to je skoro zadarmo. Rovnaky Golf kupis za 10.000eur a budu ti ho vsetci chciet ukradnut... takze mas priestor na nejake drobne investicie...
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 28.01.2012 17:05, upravené celkom 2 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
maros000
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Tu je pekne znazornene ako CR vztrek funguje :

http://www.youtube.com/watch?v=ftchx1TD ... ure=relmfu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pekne určite nie.Z toho by múdry asi nebol ani opravár,nie ešte úplný laik.Toto je piezo,to čo sa tu rozoberalo na troch stranách je klasický CR vstrek,a medzi nimi je tak "trochu" rozdiel
deep
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 05.07.2006 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deep »

No pozri martin 77777 ty tu riešiš vstreky lebo máš zle ranné štarty a možno to ani nieje vinou vstrekovačov.
niesom odborník ale mal som už zopár fordíkov 1,8 tdci a z mojich skusenosti ak odišiel čo bi len 1 vstrek tak nebol problém len pri štartovaní ale aj počas jazdi pri danných situacií (ako prudke zrýchlenie, zataženie v kopcoch a pod) mi to hodilo do nudzaku.

píšeš že ti to robí len pri ranných štartoch čiže ak auto dlhšie stojí.
čo tak čerpadlo? možno už má problém natlakovať zhustenú naftu.

píšeš - ,,nafta nepadá diagnostika nič neukazuje˝ tak tomu nechápem lebo vadný ciklus vstreku bi podľa mňa diagnostika ukázala (problém môže byť v spôsobe diagnostikovania kto a ako ti ju robil?)

žhaviče nové? a čo tak systém žhavenia?(relé atd) ver v zime bez správneho žhavenia ford má problém naštartovať.

Ale k tým vstrekom. počul som že v Pezinku fa agát je dobrá ale ja osobne som daval repasovať vstreky v Poprade fa riedl jeden kus za 165€ a úplna spokojnosť.

K tej kalibrácií je fakt pravda že je najlepšie dať kalibrovať v org. Ford servis. Mne to robil jeden manik u nás v KE zadarmo a za pol dňa mu to nešlo s jeho mašinkou zadať kody tak ma poslal do silcaru (zavolal tam znamemu) a po kalibracií auto šlapalo ako hodinky.

Nezatracuj Focusa lebo tak ako ti mp3 písal uvedom si že nemáš nové auto a po možnej investicií ak bude oprava urobená tak ako sa má tak ti môže poslúžiť ďaľších pár rokov.
axcbd
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.03.2012 12:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axcbd »

ahojte....aby sa tu len neospevovalo aky je ford focus s 1,8 tdci motorom v skvely , ja sa pridam na stranu tych ktory si do auta ford po skusenostiach s motorom 1,8 tdci uz nikdy ani len nesadnu , nie ze sa si ho nebodaj kupia ..standartna zavada na tychto motoroch je ze sa pomaly zadiera oska v vstrekovacom cerpadle DELPHI, kovove pilinky potom z toho cerpadla upchavaju vstreky, vstreky potom "curaju" a prepali sa piest alebo praskne..a motor je v prdeli ....vyrobcovia si vymysleli vykonne hypermoderne dieselove motory ale s bohuzial velmi kratkou mechanickou zivotnostou a mega vysokymi nakladmi na ich nasledny servis ....ako teraz tak citam forumy , ziadne dieselove auto by som nekupil, ani jeden motor nie je dokonaly kazdy vyrobca nieco dojebka...kamarat robi s vw a vravel ze 2,0 tdi od vw su najhorsie motory co kedy vyrobili....sestra ma uuplne novucicku dieselovu kia soul a ked bolo minus pat tak ten skvely dieselik ani len necukol a v servise len krutili hlavami ze nevedia opravit/ ....a starucka fabia s 1,4 MPI krasne nastartovala a okrem tankovania a vymeny oleja ziadna oprava vstrekovacov a vstrekovacieho cerpadla za 1500 euri ako na mojom (ex)forde nehrozi ...a uspora peniazkov pri tankovani dieseloveho auta je razom fuc ....

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných