Ford Focus tddi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

urpin
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 10.09.2008 17:32
Zdieľať na Facebook

Ford Focus tddi

Príspevok od používateľa urpin »

zdravim.mame problem s focusom.na aute odisla ele.cast na cerpadle.bolo to opravene.auto sa nastartovalo,ide normalne.focus ale stale je akysi lenivy.nejde dobre do vykonu.vsetko funkcne(cerpadlo,turbo,hadice,egr ventil,klapky,vykuchany katalyzator,atd)proste auto nejde ako ma.prosil by som o radu ak ma niekto skusenost s focusom 1,8td 66kw kombi.moc dakujem.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

a co konkretne by ta rada mala obsahovat?

ved to, co sa pytas, uz nikto nezidentifikuje inak, len tak, ze proste to auto postavis do dielne a skusis zdiagnostikovat, vyskusat, pripadne porovnat s inym rovnakym autom, ked uz inak nie...

ale tu viac nikto neporadi..ked teda mas istotu, ze vsetko je ok...aj ked asi uplne nie..
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

ked sommal takeho focusa,tak som mal podobny problem. auto po cca 5km stratilo vykon,neslo viac,ako 110kmh. po prestartovani zas chvilku islo. diagnostika absolutne bez zavad. parametre sa javili tiez ok. potom som sa stretol s clovekom,ktory sa specializoval na fordy.
jeho diagnoza: zadrety presuvnik predsvtreku v cerpadle.
jeho rada bola rozobrat a rozhybat.
kedze to sa mi nechcelo hladal som riesenie formov aditiva do nafty.
po vyskusani asi troch typov mi poradili retech fuel cleaner.
pisu na nom pouzitie pre rychle precistenie na 55l nafty. ja som ho dal na 30l.
to hned pomohlo,auto jazdi jak nacipovane.
predal som ho potom susedovy,ktory uz na nom spravil cca 20000km a bez problemov.
takze je aj u teba dost mozne,ze je chyba v tom. pripadne zanesene sitko v nadrzi.
dalsia moznost je,ze pri spetnej montazi cerpadla sa posunul rozvod. takze by som asi skontroloval aj to.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Či v konkrétnom prípade pomôže sa uvidí,ale Retech má vynikajúce prípravky ,to ozaj doporučujem.Celý prípad chce iba ozaj pána majstra so sériovou aj paralelnou diagnostikou.Dnes som videl majstra remesla riešiť dlhý teplý štart na PD 103kw motore aj výsledok.Nevidím,neverím a to sa v tom hrabem 40rokov.
martin.bolek
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 02.02.2005 00:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin.bolek »

Tak a takto to dopadne ked sa opravuje cerpadlo systemom preletuj, alebo vymen jeden transistor a vyriesene. Myslis, ze ta elektronika odisla len tak? Takmer vzdy je tam mechanicka porucha. Konkretne na cerpadlach VP29/30 je presuvnik vstreku casty problem. Samozrejme, ze nejake to cistenie aj pomocou aditiv moze pomoct...ale dokedy? Ak ten problem nastal bezprostredne po oprave cerpadla, resp. tesne pred nim, v prvom rade by som skontroloval pohyb presuvniku....Je to mozne aj ocsiloskopom na zaklade porovnanie polohy referencnej znacky snimaca polohy kluky a IWZ snimaca v cerpadle (Kym je cerpadlo este zamontovane). Detailne je mozne len kontrola mechanickeho stavu rozobratim a nasledne na BOSCH EPS 815. Cokolvek ine je len latanie a vyhadzovanie penazi. Pri tomto cerpadle ked sa oprava neurobi poriadne, nedal by som za nu nic. Aj tak to nevydrzi a co potom? Aj tak to das nakoniec poriadne urobit....alebo predas auto a nech sa trapi niekto iny :)
martin.bolek
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 02.02.2005 00:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin.bolek »

Ja netvrdim, ze to nemoze fungovat. Zalezi hlavne co sposobilo koniec tomu koncovemu stupnu. Hlavne ak sa pouzije omnoho odolnejsi tranzistor a poriesi sa chladenie, a prepajkovanie je kvalitne, samotny tranzistor vydrzi....ale co to cerpadlo mechanicky? Presne tak je to trapenie. A ma to potom vyznam? VIem, ze cena cerpadla sa pomaly blizi cene auta. Ale za cca 900EUR mate kompetny repas a ak si chcete taketo auto nechat, viete, ze mate pokoj. Okrem tohto cerpadla je motor LYNX velmi spolahlivy a vdacny ci na spotrebu ci udrzbu.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Nazdar,

mam podobny problem TDDi 66kW FoFo, kupil som ho s tym, ze nema vykon - zle turbo. Hrabalo sa v tom dost ludi, takze tam je druhy blok motora, spravena hlava, repas cerpadla, trysky zo stolice... Starty v pohode, zvuk tiez dobry, absolutne nema vykon, nema tah, akoby sa dusi... Kontrolovali sme rozvody, na cerpadle to bolo trosku uhnute, takze rozvody nastavene spravne, no ziadna zmena, turbo tlaci tam je tlakova regulacia - taktiez v pohode, vyfuk priechodny - teda nie je upchaty, EGR uz nejaka dobra dusa zaslepila pred nami, takze tam tiez nie je chyba, nedymi netrasie. Palivova sustava taktiez ok - prefuknuta spiatocka, aj privod, ciste jak lalia, palivovy novy... Diagnostika ukazala tie tri chyby ked odide cerpadlo, ibaze auto krasne startuje, ma zdravy zvuk, len je tam slabo nafty. A chybu casovania sopdneho snimaca... Ja skor myslim, ze keby odislo cerpadlo, tak by to neslo vobec? Ktovie ako spachali repas cerpadla :( Kamarat vravel, ze na kluke je snimac polohy, ktory sa vraj nastavuje, no teraz si nepamata, ze ci sa da nastavit aj ked je prevodovka na aute, ci nahodou netreba prevodovku von, ci to nie je pod zotrvakom - neviete nahodou? Hladam hladam no o tomto ziadne info. Vraj nemusi sediet poloha toho cidla voci cerpadlu, ktore ma snimac v sebe... No ako tu citam o tom presuvniku... Neviem, poradte, cos tym cidlom, cerpadlo von sa mi moc nechce, ked je to ako tak zlozene a nastavene a viem, ze ostatne veci su v poriadku.

Ked nastartujem auto, tak takych 10 sekund nereaguje absolutne na plyn, mozem pridavat kolko chcem, az po cca 10s reaguje, ale strasne lenive to je, nedymi, takze tipujem, ze tam je malo nafty... Vdaka za postrehy.

Nasiel som fotku cidla, ktore by tam malo ist http://obchod.autokelly.sk/ImageView.as ... Occurence=

no nejak, ze by sa to dalo nastavovat :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných