Prepisy vozidiel, ako je to u Vás ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Prepisy vozidiel, ako je to u Vás ?

Príspevok od používateľa drautostar »

Nedá mi nenapísať tento príspevok, lebo ma skoro zobrala sanitka !
Idem na DI prihlásiť auto z iného okresu na moje meno. Odhlásené bolo 12/2008 na moje meno, auto nepojazdné havarované, zápis o nehode ku autu.
Zoberem vstupenku na recepcii, lebo bez toho sa dnu ani nedostanete, ukážem doklady, pani sa usmieva - dobre, choďte si kúpiť kolky ( na poštu - 1km - pešo, lebo nikde so nedá zaparkovať ) a počkajte na poradie. Prešla doba.......
Prídem na rad - šok : auto nebolo prihlásené do 30 dní - je treba absolvovať KO.
JA: Môžem vám predložiť doklad z polície, že bolo auto nepojazdné, havar.
Chlpatý: Nás to nezajíma !
JA: Tak vrátime na pôvodného majiteľa, je aj na to potrebná KO ?
Chlpatý: Ta ja neviem !
JA: Iste ste sa už s takým stretli, keby sa to stalo vo vašom okrese, vy by ste ju vyžadovali?
Chlpatý: Ta ja neviem, bo program ma nepustí
JA: ????????
Chlpatý: No už ite, bo nevyriešime nič, skončili sme. Z certifikatom treba prisť tu a sa na to potom pozreme.

Chápete to chlapi !!! Pozrieme sa na to !!!! Ešte len vtedy sa na to budeme pozerať !!!! Dneska nie, až potom !!!!!!

Košice ( mesto ): novinky, pozor ! ( Toto sú bonusy ku tomu, čo platilo! )
Kolky zakúpiť na pošte, na polícii sa už nedajú ( ani v stánku )
Prepis: 66,- iný okres, 33,- v rámci okresu ( toto nieje novinka, len info )
Treba mať odfotenú poistnú zmluvu, príp. bielu kartu. Samozrejme platne uzavretú.
Na informáciách sa nič nedozviete, čo nie je bežný štandart ( teda to novinka nieje )
Auto po odhlásení prepísať do 30 dní. Následne KO však platí len 15 dní !!!

Chcem Vás poprosť, nepíšte mi aký som debil, lebo na to som prišiel už aj sám. :..:

Chcem vedieť ako to je v iných okresoch SR, doteraz si každý robil po svojom. Píšte prosím vás len tí, čo boli po 1.2. a nie cez známeho. Pripíšte aj ako sa dá získať obhliadka vozidla a kde a v akom čase ju robia u vás. Doplním KE a KS.
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

KE, KS
obhliadky: pri hale Cassosport, teda pri blšáku, Orientačný bod: OC Carrefour.

Čas na obhliadku Po, St, Pi od 8:00 do 12:00

najvhodnejší čas je cca 11: 00 hod.
Chodí tam veľa poisťovákov, takže priamo tam sa dá uzavrieť PZP v rôznych poisťovňach.
blaho3
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15.05.2007 11:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaho3 »

ahoj. No aj ja som uz bol kde kade prihlasovat ale niekedy mi az rozum zastal nad praktikami v niektorych mestach.
Zvolen - v pohode Di az na jedneho paka co tam robi
Detva - bez problemov za 30 minut vybaveny
Zilina - dva dni v poradovniku zapisany od 4.30 o pol osmej pride policajt urobi si dalsi svij poradovnik a aj ked ste prvy tak vas zobere ako 25 pretoze uz tam ma napisanych svojich
mimochodom vcez den vybavia 50 ludi a asi 15 ksefstarov ktori sa tam za den otocia asi 7-8 krat - zilinska realita
Banska bystrica Di - uplna pakaren - miestnost 3 x4 metre - kopa ludi - do poradovnika zapisuje len policajt aj to okolo 9 robi novy - to akoze ten kto tam nieje tak ma smolu - takze ziaden zachod , cigareta alebo nieco podobne .
Tiez tu treba na inom mieste urobit najprv obhliadku - poodbne ako v ziline len stym rozdielom ze v BB torobia na prizemi - kedzto V ZA treba prejst asi 3 km a najst na takom byvalom druzstve No sorry ale tak to vyzera .
Co sa tyka Uradu dopravy celkom pohoda trva to tak tri dni len napr v Brezne jeden jediny clovek ktory to tam robi je uz 40 na marodke takze tam nic neurobia. A je na to sam pretoze dvaja sa tam neuzivia. Ina SILA

ZAver : Uz orange , BANKY , t- MOBILE MAJU ELEKTRONICKE CASENKY KTORE ELIMINUJU KORUPCIU , PREDBIEHANIE , KLIENTELIZMUS LEN NASA POLICIA IDE RADSEJ CESTOU REPRESIE A VYBERANIA PENAZI AKO UROBIT NIECO PRE OBCANA.aPROPO KTO DAVA POKUTY CESTAROM ZA ZLE , ROZBITE , HNUSNE CESTY ?????
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nové Zámky -presklená celá stena , štyri okienka , a všetci makajú .Obhliadky tri krát za deň a potom to frčí , zatial najlepší čas som mal auto z iného okresu aj s obhliadkou za 13 minút . No nech mi niekto povie že "maďari" sú blbí. :28b7: :28b7: :28b7:
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

Kosice - posledne skusenosti zo septembra.

Obhliadka cca 2-4h podla poctu aut

DI: od rana tam treba mat cloveka, ktory vystoji radu, ak ste 15-ty tak cca o 12:00 sa dostanete na rad, ale to Vam oznamia, ze idu na obed takze sa vratia o 13:00 a zavru pred nosom. Ak ste aj posledny a maju kratky den, mate smolu, musite vystat dalsi rad o 2 dni.

Poradovniky: snivajte, sme este v roku 1815

Pocet uradnikov: 1 pri okienku prijima, ten isty vydava a ostatni trtkaju policajtku

Ak nahodou nieco nemate alebo sa chcete opytat plus, bavia sa s vami ako so psom.
Takze na toto platime dane, hanba celemu policajnemu zboru. A toto tak funguje nie jeden rok, ale odkedy ja mam vodicak.
peto78
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 20.11.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto78 »

Zdravim,
takze ked kupim alebo predam auto a do 30 dni sa prepise tak nepotrebujem KO?
som z toho trochu zmateny.Inak v TR dobre na prepisoch.obhliadka sa robi za jazdy.povedzte mi prosim vas ako to je lebo som z toho puk :-D
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

To nič, aj chlpatí sú zmätení a to je smutné.
Tak ešte raz - aspoň v KE to tak je : auto po odhlásení z iného okresu musíš prihlásiť v svojom do 30 dní najneskôr. Po uplynutí 30 dní vyžadujú KO ( 110 € navyše ), ktorá však následne platí len 15 dní ( nie ako pri dovoze - 30 ). Potom auto už musí mať platné EK a STK, aj keď za normálnych okolností auto prepíšeš aj bez nich.

Píšte prosím aj ako a kde sa robia obhliadky u vás príp. pikošky, čo vyžadujú, pre prípad, žeby niekto potreboval prepísať auto vo vašom okrese ( trebárs na plnú moc ).
autokomplex
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 24.08.2004 23:51
Bydlisko: Trnava-SK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplex »

OD 1.2.2009 JE TO PRESNE TAK AKO SI NAPISAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AK ODHLASENE VOZIDLO NEPRIHLASIS DO 15 DNI ALEBO DO 30 DNI (SA DA TIEZ PRIHLASIT,ALE MUSI BYT NA TO ZDOKLADOVATELNY DOVOD) MUSIS MAT KO.
TAKZE AK TO DO 15 DNI NESTIHNES, MUSIS IST NA KO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PLATI TO NA CELOM SLOVENSKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

+ NOVINKA, ZE MUSI BYT V SPISE OFOTENA BIELA KARTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tomhagen
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.01.2006 21:53
Zdieľať na Facebook

Nitra

Príspevok od používateľa tomhagen »

V Nitre bez penazi, len s poriadnou davkou trpezlivosti. Aj dopravny inspektorat aj obvodny urad.
Peco
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.11.2005 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peco »

Na obhliadku musi prist novy majitel vozidla, alebo moze hocikto, kto ma na to cas ?
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Pozor !
Košice majú zmenu sídla DI. Nič podrobnejšie neviem. Len čo to zistíme- doplním.
Majinkoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.03.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Majinkoo »

nechcem zakladať novu temu... tak sa to opýtam tu, kedže vy s tým budete mať skusenosti... kupil som auto, v okrese A je odhlasené, musím ho už len ja prihlásiť v okrese B, má KO mesiac starú(zmena farby v TP), znamená to že pri prepise na moje meno do 15 dní, nemusím ísť na obhliadku(overenie VIN) ?, stačí len prísť na policiu, mať kolky,TP, poistku na nové auto, a značky?... lebo toto som nikde akosi nevyčítal...
Majinkoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.03.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Majinkoo »

takže... dnes som bol v ZA na DI... som prekvapený "novým" systémom... kedže naposledy som bol na DI pred 2 rokmi... príšiel som o pol piatej, vonku na dverách papier, zapísaní 4 ludia, tak som sa hodil s kamarátom na piate a šieste miesto, 7.20 príchod policajta, zobral zoznam kde už bolo 22 ludí, všetci sme nabehli dnu a on spravil nový zoznam kde sa pýtal ludí z prvého zoznamu koľko aut kto potrebuje vybaviť... cca 7.40 volali prvých ludí, moja pozícia bola číslo 6, vybavený som bol 7.55, samozrejme to preto lebo som mal všetky potrebné doklady(poistka,TP,OP,overené čísla karoserie,staré EČV), takže nemôžem povedať nič viac len pochváliť ZA DI, som spokojný a vdaka ním som stihol vybaviť v ten istý den aj TK + EK a môžem behať na aute... :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: edwardsjethro, wesmccane a 47 neregistrovaných