Ford Explorer - porucha automatu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavelnagy
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.01.2012 18:26
Zdieľať na Facebook

Ford Explorer - porucha automatu

Príspevok od používateľa pavelnagy »

Chcel by som sa opytat, vlastnim Ford Explorer r.v. 1995, pri zaradeni rychlosti sa mi vozidlo nepohne dopredu, spiatocka je v poriadku, olej v prevodovke bol vymeneny???
Dakujem
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Explorer - porucha automatu

Príspevok od používateľa Ogi11 »

pavelnagy napísal:olej v prevodovke bol vymeneny???
To sa pýtaš ty nás?
pavelnagy
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.01.2012 18:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavelnagy »

Nepytam sa olej bol vymeneny vcera.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ak bol vymenený olej v prevodovke v čase, ked už mala začínajucu závadu alebo ak už bola opotrebená tak, že bola otázka času kedy odíde, vtedy už výmena oleja nepomože.
Výmena oleja v prevodovke pôsobí ako prevencia pred závadami automatu! Ale prevencia znamená, že prevodovka musí byť v poriadku a ked meníš olej pravidelne, mala by dlhšie vydržať.
Ak je už raz "načatá", nepomože nič!

Ked máš pokazený zub a bolí ťa a opuchne ti tvár, už ho môžeš umývať najkvalitnejšou pastou na svete, už ho nikdy nevyliečiš bez návštevy zubára. To isté je to aj s prevodovkami a motormi!
Výmena oleja sa robí pre dlhšiu životnosť, ale výmena oleja nikdy neopraví ani pokazený motor ani pokazenu prevodovku!!!
pavelnagy
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.01.2012 18:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavelnagy »

To si mi vela neporadil, ale ine mozne riesenie neexistuje, vypnutie s el. systemu...atd???
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

čo znamená :
..."vypnutie s el.systemu...?
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

ak sa menil olej po 12 rokoch prvýkrát, tak tá výmena skôr dopomohla k umrtiu prevodovky. Nehovorím, že bez výmeny by "žila" večne, ale možno o pol roka, až rok dlhšie...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak už vieme čo znamená „doživotný olej”. Prevodovka práve dožila...
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

Z opisu závady predpokladám že sa jedná o mechanickú závadu na lamelách alebo košoch pre dopredné stupňe.Keby boli vadné len solenoidy,RJ automatu spustí núdz.režim a auto musí ísť dopredu a dozadu.Zaradenie sprevádza trhnutie kedže sa nereguluje hlavný tlak,pretože v tomto režime sú solenoidy
absolútne mimo činnosť v podstate sú všetky vypnuté.Olej sa do spojok dostáva mimo solenoidy a tak vždy pôjde zaradiť D a R.Eventuálne môžeš mať problém s nejakým šúpatkom v rozvádzači ale to bez návštevy opravára automatov cez PC nezistíš ani náhodou. Toť moja skúsenosť.Je to strata času.Ale nech sa vyjadria ľudia ktorý sa tomu venujú možno ti poradia viac.Moc si toho nenapísal-skromná otázka-skromné odpovede.
dodo3107
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.02.2012 14:09
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa dodo3107 »

Tak predovšetkým je hlave kedy bol meneni olej v prevodovke ešte pred tvojou výmenou, dalej je hlavne či to robilo pred tim ako si vymenil olej keci o 12 ročnom oleji su sprostost . Nehovorim že presne viem čo tomu je ked som to nevidel ale par amerických aut som už mal tu čest opravit a viem že každa ameriská značka ma svoj tip oleja do motorov a do prevodoviek . Je to hlavne kvôli supereniu medzi fordom a chevroletom a možem ti už teraz odprisahať že ked to popletieš a das olej zo chevroletu Blazer do ford explorer, expedicion,excursion, prejdes len par kilometrov . A čo je ešte hlavnejšie nesmieš davať olej do prevodovky čo kupis na benzinke... Tento olej sa OBJEDNÁVA a nestoji menej ako 20eu za liter... Neviem kto ti to menil ale ked to bol mechanik tak ked si chceš to auto opravit a nechať mal by si vymeniť mechanika a hlavne mu podakovať. Neviem za kolko si ho kupil ale už teraz viem že oprava prevodovky na Exploreri bude stat viac ako si ochotný dať . Samozrejme dnes už su na internete tieto auta na ND. Ale očom to asi vypovedá ked kupiš prevodovku s ojetiny tak davaj pozor na to aby si neprešiel z blata do kaluže. A ked si kupiš auto s EU tak maj na pamäti. Aj na BMW predca nebudeš kupovať olej do Dacie....
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 10 neregistrovaných