Fiesta - výroba duplicitného kľúča

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Fiesta - výroba duplicitného kľúča

Príspevok od používateľa Chester111 »

K autu som dostal len 1 kľuč, náhradný vraj nebol. Neviem, či to dobre opíšem, ale v tom kľúči je vraj nejaký čip (kód) a preto iným by som auto nenaštartoval. Ten istý kód je aj v náhradnom kľúči (ktorý ale ja nemám a neviem, kde sa môže nachádzať) tak pre istotu by som chcel ten jeden kľúč prekódovať.
LENŽE v príručke k autu sa píše, že na prekódovanie kódov potrebujem 2 kľúče. Je tam aj popísané, ako sa to robí, strčte prvý kľúč, otočte do polohy II, potom druhý, operáciu vykonajte počas 10 sekúnd a tak ďalej...No ja mám iba jeden. Čo sa dá s tým robiť? Ísť proste len do Fordu a opýtať sa čo s tým???
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ist proste do klucovej sluzby, kde Ti vyrobia rovnaky kluc aj s kodom, ktory vycitaju s povodneho kluca, a nasledne si ho prekodujes, ako sa pise v prirucke..

aj ked som to nikdy neskusal takym sposobom, a neviem, ci to vobec funguje..

ale skusit mozes...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja teda neviem ale čo mám skúsenosť , tak v bežnej klúčovke vedia spraviť len a len bežný kľúč bez čipu.....ak by mali s čipom tak to istotne nebude lacnejšie ako to riešiť celé cez origo servis....A Ford má špeci kľúče a tie ani v bežných kľúčových službách bežne nemajú lebo treba na to špeci frézu ....Takže buď sa budeš tváriť že ti stačí jeden kľúč a dorobíš si dakam nejaký tajný vypínač aby si mal istotu že niekto kto má ten druhý kľúč ,Ti v noci nepríde pre auto, alebo pôjdeš do origo servisu ale asi zaplatíš dosť....
rfsystem
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.01.2009 09:57
Bydlisko: West Slovakia, Bratislava
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rfsystem »

Vieme urobit kluc, aj nakodovat.
Cena zalezi od pouziteho kluca. V klucovke ti z ford kluca nevytiahnu ziadny kod.
Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Chester111 »

Tak mám teda 3 možnosti:
Veriť predajcovi, že druhý kľúč fakt nie je (auto bolo dovezené z Nemecka) a strážiť si ten jediný čo mám,
Druhá možnosť ísť do Ford-u a informovať sa, čo sa dá s tým robiť a za koľko.
Tretia možnosť obehnúť pár miest, kde sa vyrábajú kľúče a pozisťovať, či dokážu vyrobiť aj kľúč s kódom a čo to stojí.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

rfsystem napísal:Vieme urobit kluc, aj nakodovat.
Cena zalezi od pouziteho kluca. V klucovke ti z ford kluca nevytiahnu ziadny kod.
rovnako ako niektore klucove sluzby..nie je to zase tak vynimocna sluzba..

v BA napriklad medena ulica..tam vedia nacitat kluc a nasledne ho naprogramovat do noveho, tak trosku skromnosti nezaskodi..v ziline je tiez klucova sluzba, ktora to urobi..v prievidzi tiez...

takze nic az tak vynimocne..

napriklad na auto co mi robili stala vyroba kluca aj s nakodovanim 90 eur..
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

nechal som si robiť na CITROEN C8 v autorizáku za 107€...pri dodaní mám auto pristaviť,nech to dajú dokopy s autom,myslím si že tam nahrajú kódy a pod...
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

Normálne ti to urobia v klucovej sluzbe...do kluca ti zatlacia nakodovany cip, ktory nakoduju podla tvojho stareho... u nas to stalo 850 Sk, momentalne to tusim robia za 50 Eur...ak si z okolia SNV, PP tak mi napis SS... :2f93:

Vyzerá to takto: http://www.traderscity.com/board/produc ... 21-244125/
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

rfsystem napísal:Vieme urobit kluc, aj nakodovat.
Cena zalezi od pouziteho kluca. V klucovke ti z ford kluca nevytiahnu ziadny kod.
:40bd: :d :D :40bd:

LINK: http://www.autokluce.sk/
lubik79
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 05.03.2009 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubik79 »

V NR v Tescu je tiez klucova kde ti urobia kluc s kodom. Inak ked spominas ford. Kamarat zobral 100-vku klinec rozklepal ho trochu ho brusil par krat nan navaril a za 2.5h s tym klincom normalne odomkol dvere haha. V tej NR som sa bol osobne pytat ale ten kluc sa mi nepacil tak som si poriesil originalny. Inak skus vo ford autorizaku a budes prekvapeny nie je to az tak extremne drahe, ale to asi zalezi aj kus od tej ktorej znacky.
Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Chester111 »

Nakoniec som trošku pogooglil a našiel som, kde to robia a vraj lacnejšie, ako v autorizáku.
autokluce.sk

A maju pobočku aj u nás v MT v Tescu, tak asi zbehnem tam.
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Nepíšeš aký máš ročník. Ja som mal Fiestu r.v 1997 a tiež som mal len jeden klúč.
Kópia v klúčovej službe 10€ bez imobilizéru, sním do 50€.
Kód mi povedala hneď takže stačí ak si spravíš len jednu kópiu na odomykanie a jednu necháš doma na ktorú si napíšeš kód a funguješ.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 10 neregistrovaných