Opel Zafira - kontrolka motoru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hurhajj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2011 15:55
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira - kontrolka motoru

Príspevok od používateľa hurhajj »

Ahojte mam problem s kontrolkou porucha motoru. rosvieti sa pri niskych otackach a ako nahle pridam tak zhasne ale len ked je motor v zatazeni . mam opel zafiru 2.0 l .dtl 60kw rocnik 2000
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

no fajn a aj si pocitil nejaku zmenu v spravani toho motora?? cojaviem: ..strata vykonu, hrkot/buchot od motora, dymivost abo nejaky iny problerm ci postreh?? neprehrieva sa?? olej ti nepapa??

trocha to opis.. a nie len svieti mi kontrolka.. sak to moze mat XY dovodov, paneboze.. :41c2:

chod na diagnostiku a budes mudrejsi ;)
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

diagnostika, bez nej tazko nieco poriesis
hurhajj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2011 15:55
Zdieľať na Facebook

opel zafira

Príspevok od používateľa hurhajj »

bol som na diagnostike tam mi mechanyk povedal ze je to nieco zo spalinami ze moze byt upchaty vifuk alebo je zli katalizator vifuk som mal zlozeny a precisteny a zalozil som novy katalizator a ziadne zmeny . ako nahle mi klesnu otacky pocas jazdy tak sa mi rosvieti kontrolka porucha motoru ale ako nahle zacnu stupat nad 2500 kontrolka zhasne .motor sa neprehrieva ani dymivost nie je olej je vpohode
hurhajj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2011 15:55
Zdieľať na Facebook

opel zafira

Príspevok od používateľa hurhajj »

ked mi svieti ta kontrolka a motor ide na volnobehu tak mi idu otacky mx. do 4000 ako nahle zhasne kontrolka tak idu otacky motora na maximum. pocas jazdy ked sa rosvieti tak motor straca vykon ako nahle zhasne vsetko ide tak ako ma. nic tam neklepe ani nebucha ani dymivost nieje zvisena
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Robí to len teraz v zime? Resp. začalo to až teraz? Podtlakové hadičky máš v akom stave?
hurhajj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2011 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hurhajj »

no zacalo to teraz cez zimu. hadicky vypadaju byt v poriadku.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Re: opel zafira

Príspevok od používateľa peto166 »

hurhajj napísal:ked mi svieti ta kontrolka a motor ide na volnobehu tak mi idu otacky mx. do 4000 ako nahle zhasne kontrolka tak idu otacky motora na maximum. pocas jazdy ked sa rosvieti tak motor straca vykon ako nahle zhasne vsetko ide tak ako ma. nic tam neklepe ani nebucha ani dymivost nieje zvisena
no neviem.. zeby porucha nejakeho cidla..? pripadne lambda sonda..?
ale to by mala dobra diagnostika odhalit.. nejaky ten chybovy kod by tam mal byt predsa ulozeny...

byt tebou skusil by som este raz tu diagnostiku, ale tento X u niekoho ineho.. neviem akou, a ako ti to robili, no zvlastnej skusenosti verim len ludom co maju BOSCH diagnostiku.. a nech ti to zdijagnostikuju za jazdy.. volaco im to uz vyhodi.. a podla toho to hocjaky lepsi servis musi vedet spravit.. :3035:
Naposledy upravil/-a peto166 v 19.02.2012 22:24, upravené celkom 1 krát.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

este ma napadlo.. skus precistit ERG ventil.. a cekni aj hadicky ci v nich nieje bordel.. :-\
hurhajj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2011 15:55
Zdieľať na Facebook

opel zafira

Príspevok od používateľa hurhajj »

no ten mechanik mal bosch diagnostiku skusali sme aj pocas jazdy on mi stale tvrdil ze vsetko je v poriadku len ze ide malo spalin von z vyfuku tak ze preto nahadzuje poruchu no a poradil mi ze mam zhodit vifuk a precistit ho a nahodit novi katalizator vsetko som spravil a stale tam nahadzuje tu chybu
matusk86
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 07.11.2010 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusk86 »

ja by som to tiež videl na tú lambdu...

jeden známy mal problém na mazde 6.. sem tam mu hodilo auto do núdzového režimu.. vypol motor.. zapol... a auto zas išlo úplne ok.. niekedy 100km, niekedy aj 500 a potom zas...

problém sa odstránil vymenením lambda sondy, ktorá nepracovala správne a ked zlobila, tak auto hodilo do núdzového režimu...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Tak mne niečo podobné robila Astra a bolo to primrznutým el.ventilom ovladájúcim EGR. To by zhruba asi aj zodpovedalo tomu čo píšeš - v záťaži kontrolka zhasne - vtedy je požiadavka na zatvorený EGR.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných