Poistenie proti krádeži

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dusan94
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 19.02.2012 08:04
Zdieľať na Facebook

Poistenie proti krádeži

Príspevok od používateľa dusan94 »

Zdravim.
Mam jednu taku otazku:
Ak si kupim rocne auto, dam si poistku PZ napr. Generali, da sa na inu poistovnu poistit auto proti kradezi?
Viete, ak by mi to auto nahodou niekto ukradol, aby mi to poistovna preplatila.
Da sa to tak? Aka poistovna napriklad?
Dakujem.
dusan94
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 19.02.2012 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan94 »

Lebo v jednej mi napisali, ze auto proti kradezi nepoistia. Ze iba ak mi to bolo aj havarijne tak ano, ale ze solo poistku proti ukradnutiu nedaju.

Ja chcem len povinnu poistku a poistku proti ukradnutiu. Ziadne ine nechcem.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Všetko vyriešiš tak že to ročné auto, ktoré plánuješ kúpiť, kúpiš takej značky ktorá sa absolutne nekradne...
fukes
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.11.2008 23:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fukes »

rocne auto si daj poistit havarijne lebo naburas a budes plakat.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Bežné to nieje ale myslím že pisťovní je viac a možno v niektorej Ti spravia len tú krádež...aj keď ja osobne by som ak teda tak už kompletku aspoň na pár prvých rokov dal poistiť. Dáš si len krádež a čo ak sa ti podarí na prvej križovatke zrušiť celé auto. A budeš si búchať hlavu že si ušetril ročne 200E
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

dusan94 napísal:Lebo v jednej mi napisali, ze auto proti kradezi nepoistia.

Taká poistka je zmluva (dohoda) medzi dvomi samostatnými subjektami, v podstate to isté, ako keď sa s babkou na trhu dojednávaš o cene toho kila mrkvy, čo chceš kúpiť.
Takže nejaká iná poisťovňa Ti možno na Tvoje požiadanie ponúkne aj samostatné poistenie len proti ukradnutiu, ale myslím že cenový rozdiel voči štandardnej havárijnej poistke (v rámci ktorej je aj odcudzenie) by bol minimálny.
Takže zbytočne budeš špekulovať, v reáli neušetríš, skôr prerobíš, ak by si náhodou havaroval.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

v Alianzi ti auto radi poistia len proti kradezi vandalizmu a prirodnym katastrofam za zhruba 170e rocne. Viem o com pisem nakolko tak mam positene vsetky auta :2f93: Za 170 eur mozem kludnejsie spavat a je v tom aj poistenie keby napriklad do teba napalil niekto bez PZP tak ti to vykriju z tvojho poistenia
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ešte je otázka, čo máš v tej zmluve za 170 e napísané o plnení poisťovne.
Už Ti nejaké auto ukradli a poiťovňa vyplatila náhradu ?
Koľko to bolo, resp. má byť z obstarávacej, resp. všeobecnej ceny toho auta v čase odcudzenia ?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja to neriesim, mam to poistene a hotovo. Skratka prislo mi to rozumnejsie dat 170 za poistku ako montovat nejaky zeder alebo trapny alarm z ktoreho sa lopkari len budu smiat. Jasne ze sa poistovna bude snazit vyplatit co najmenej ale lepsie ako nic. A hlavne som to chcel aj koli krupom lebo mi uz jedno auto krupy vytuningovali a sice v KOOP mas v PZP aj zivly ale chcel som aj proti tej kradezi tak som sa rozhodol pre ALIANZ. Inak nejak mi toto co si napisal:,,Už Ti nejaké auto ukradli a poiťovňa vyplatila náhradu ?
Koľko to bolo, resp. má byť z obstarávacej, resp. všeobecnej ceny toho auta v čase odcudzenia ?,, ako keby si chcel aby ti to auto ukradli a silou mocou chces vediet kolko dostanes :40bd:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď o tom to je, že koľko dostaneš, ked Ti to auto náhodou ukradnú.
Alebo ešte o čom by to malo byť ? Normálny obchodný vzťah medzi mnou a poisťovňou. A keď mi ponúknu ako náhradu nejakú smiešnosť, tak to radšej investujem tie peniaze za poistku do nejakého zedera, resp. nejakého gps systému, ktorý reálne zabráni odcudzenie, resp. pomôže mi auto po odcudzení nájsť.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

to radšej investujem tie peniaze za poistku do nejakého zedera, resp. nejakého gps systému, ktorý reálne zabráni odcudzenie, resp. pomôže mi auto po odcudzení nájsť. :40bd: Tak potom nechapem naco riesis vobec poistku a nedas si rovno namontovat ten neprekonatelny ZEDER [ktory odomknu za par sekund] alebo trapny gps system ktory odstavia rusickou za par eur? A co si myslis ze ti poistovna povie rovno ze za auto XXX ked vam odcudzia v den XXX tak vam vyplatime XXX penazi? Oni ti vyplatia len tolko kolko budu oni chciet a mozes im pod nos pchat aj 10 zmluv ze si to kupil za dvakrat tolko. Existuju aj exluzivne zmluvy kde je napisane nieco ze ti vyplatia celu sumu ktoru si stratil ak si nadobudol auto drahsie ako je napriklad ich tabulkova hodnota ale tam je rocne poistne kusok drahsie a tiez ti nik nezaruci ze dostanes 100%.
audis
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 08.06.2009 20:43
Bydlisko: Slovensko
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audis »

Pato:

1. havarijna poistka s kradezou za 170€ - ano viem ze taka je, mne dokonca nukala za p206 cc za 60€. pritom za moje starsie audi v inej poistovni chcu 800€. cize mas to len pre dobry pocit, nic viac s tym nevyhras.

2. zeder odomknu za par sekund? :d :D prines mi toho cloveka, dam mu 5k € cash ako odmenu za zazrak.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a ty mi ukaz kde ti ponukaju toto:,,havarijna poistka s kradezou za 170€ - ano viem ze taka je,, My sa bavime o poistke len v proti kradezi ak si si nevsimol. A kolko je tych 5k eur za otvorenie zederu? Lebo zazraky sa veru deju len ty si akosi asi zaspal dobu
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nechápem čo by malo byť na tom zázračnom Zederi také neprekonateľné....šak je to furt a len blbý mechanický zámok... a teda sa musí dať prekonať. Samozrejme zlodeji sú pohodlní a lenivý a tak zoberú radšej auto ktoré to nemá....Ale neverím že ak by mali všetky autá Zeder tak sa akože už nebude kradnúť. A odomykať a zamykať daľší zámok pri každej návšteve auta a ešte aj blbo umiestnený sa mne osobne nezdá moc dobrá vec. Tak jak všelijaké multilocky a podobné sprostosti.....len zdržovačka pre majiteľa , a lopkár ak chce tak si spôsob nájde... lol
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

samozrejme ze je prekonatelny tak ako vsetky zabezpecovacky. Keby nebol tak si kazda jedna poistovna da do podmienok namontovanie zederu a budu mat automaticky zarobene lebo pri plneni by ti len povedali ze mate smolu lebo ste si nezamkli zeder tak nedostanete ani cent a ty by si sa samozrejme s nimi sudil ze ja som ho zamkol na sto % a auto nalozili zeriavom

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní